Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Како да ја изберете вистинската шумлива купка?

Како да ја изберете вистинската шумлива купка?

Еден од попознатите продукти на нашите пријатели од Lush се незаборавните шумливи купки. Токму затоа, ние ги замоливме да ни дадат неколку совети околу тоа како да ја избереме вистинската шумлива купка, а и секако да обезбедат по некој примерок за нашите членови. Читајте, едуцирајте се и коментирајте! Најсреќниот ќе добие подарок! :") :") :") ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/8bfce5577e0a616eef93c848713f35d9.jpg) Пред дваесет и пет години, основачот на LUSH Мо Константин ги измисли оригиналните [шумливи купки](https://www.lush.com.mk/shop/product/category/path/143_145/). Со едноставна но нежна мешавина од сода бикарбона, лимонска киселина и други прекрасни состојки го претвори капењето во забавно, релаксирачко, негувачко и неповторливо искуство. Нашите шумливи купки се' уште ја имаат како основа мешавината со која Мо започна, но за да се создаде еден вид на уметност во бањата, онаа која ја гледате денес, мораше да се направат некои промени. Нашите шумливи купки сеуште создаваат едно прекрасно шумолење во водата, но, како што брзо (или бавно, во некои случаи) се растопуваат, тие откриваат спектакл од бои, цветни ливчиња и многу други изненадувања кои ќе ви подготват возбудлива бања како ниедна досега! Значи, како да се избере само една шумлива купка? Можеби ние може да ви помогнеме. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/635f7a54f8d089781f7558d668e43305.jpg) Било која шумлива купка и да ја изберете, ќе излезете од кадата опуштени, опиени од прекрасен мирис, со мека кожа, просто неодолива! Знаејќи го тоа дека секоја од шумливите купки ќе ви пружи нега можеби ќе сакате да изберете шумлива купка која ќе ви приреди и забава во кадата. Ако отворите неколку од нашите шумливи купки, ќе видете дека внатре имаат повеќе слоеви, со цел да ве остават маѓепсани од страна на спектаклот од пенливи бои, искри и мириси. Капењето со INTERGALACTIC е како да лебдите во убаво ноќно небо исполнето со жолти ѕвезди, додека LAVA LAMP ќе ви направи смирувачко шоу во водата со бавно топење на виолетови топчиња од какао путер помешани со троен цитрусен спој на сицилијанската мандарина, клементина и цветови од портокал кои ќе го кренат вашето расположение во нова димензија. И, конечно, EXPERIMENTER е една од нашите разнобојни купки која ќе ви влијае на сите сетила со своите прекрасни живи бои и арома на ванила, ветиверт и тонка. Супер смирувачки купки ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/8a618f8c69cffd2d11cd3b0d6d11c011.jpg) Кога Мо за прв започна со производство на шумливи купки, нејзиниот фокус беше создавање нежни производи кои ќе бидат најдобар избор за оние со осетлива кожа, вклучувајќи ги и децата. BUTTERBALL е доволно нежна за да ја направи чувствителната, сува или груба кожа - мазна, мека и заштитена од иритации. ## Релаксација и мирен сон Традиционално, топлата бања е добар ритуал за пред спиење за немирни деца или возрасни кои се под секојдневен стрес. Пуштете ја TWILIGHT во вашата када и таа ќе ви помогне да се изборите со несоницата и ќе делува смирувачки и на телото и на умот. Тоа е еден од најнежните и најрелаксирачки начини да го спремите телото во текот на вечерните часови за да потонете во длабок и мирен сон. ## Опојни мириси Од каде да се започне? Можеби од сензуалниот мирис на јасмин на SEX BOMB која е супер релаксирачка или пак BIG BLUE со својата смирувачка мешавина од лаванда, лимоново масло, морска сол и алги за да му помогне на вашето тело да се опушти и да добие мека и негувана кожа. Сепак, најдобар начин да изберете шумлива купка е да ја посетите нашата LUSH продавница и да ја мириснете или да ја видите целата нашата колекција на шумливи купки и да дознаете повеќе информации за сите нив. <3 <3 <3 <3 <3 Доколку ви се допадна овој информативен текст од Lush, можеби ќе сакате да [дознаете повеќе за афродизијачките состојки](http://mojagarderoba.mk/blog/161/afrodiziyachki-sostoyki) или пак за позитивните ефекти од [масажа на тело](http://mojagarderoba.mk/blog/158/pridobivki-od-masazha-na-telo)!
Добитник на наградата SEX BOMB e NadeStevanovska. Информации околу подигнување на наградата по приватна порака. :") Ви благодариме на учеството и нареден месец ќе понудиме уште некој интересн текст и, секако, награди!
Ah toj miris na jasmin....mu nema ramen Sex bomb e praviot izbor. Relaksacija prava. Golemo BRAVO za nasiot LUSH. <3 <3 :*
Мирисот на јасмин..ухх <3 Sex bomb дефинитивно (y) Уживанција :D