Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Секси едноделни костими за капење

Секси едноделни костими за капење

Иако многу денови од месецов имавме ниски температури и дожд, ние сепак решивме да не го игнорираме фактот дека се ближи летото. Поточно, со летото се јавува секогаш истиот проблем - каков костим за капење да купиме? Епа, според модниот блог [NotJessFashion](https://www.notjessfashion.com/) оваа сезона модерни ќе бидат секси [едноделни костими за капење](http://mojagarderoba.mk/obleka/kostimi_za_kapenye/ednodelni). Доколку се прашувате какви се тие модели, подолу ви нудиме неколку слики како инспирација. Погледнете ги и замислете се себеси во секој од предлозите... во кој изгледате најдобро? :") ## 1 Со врзување ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/b4852c63c5c44b9b784ba12deb43413c.jpg) ## 2 Со голи рамена ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/0c306f508c33f4e5605451b3b97ca9dc.jpg) ## 3 Со проѕирни делови ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/75ef35be82d65050e875cdededce247b.jpg) ## 4 Со линии ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/2908ae48dabe550ef0d8327fc72ff50f.jpg) ## 5 Со гол грб ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/0420d66973f613a90d7fe5f1995df2d7.jpg) ## 6 Со интересна кројка ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/544c521d1f6c73d8326497c9fa42b0f5.jpg) ## 7 Со цветен дезен ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/1757b8696a6fdfa365d590db79d7dcd6.jpg) Па, што мислите за овие предлози? Кој модел ви се допадна најмногу? Дали сте љубители на едноделни костими за капење или сепак повеќе ги сакате разголените [бикини](http://mojagarderoba.mk/obleka/kostimi_za_kapenye/bikini)? :) <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
Сите се преубави <3 ! Според мене мислам дека моделите под број 1,3 и 7 би ми стоеле многу подобро од останатите бидејќи сум љубител на цветниот дезејн и на трендот со врзување. :)
Uf tezok izbor. Za mene br. 1,3,6,7. :") :*