Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Разладувачко летно капење

Разладувачко летно капење

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/2e6df5b8f806b3820dd11a1a121a09a4.jpg) ## Се обидувате да избегате од жештината? Влезете во бањата! Капењето може да биде забавен и освежителен дел од вашето лето. Ние имаме неколку совети и трикови за да ја претвориме вашата када во ладна, смирувачка оаза која ќе ги претвори топлите, летни ноќи во свежи и пријатни. Може да изгледа невообичаено, но скокнувањето во поладна бања не е ништо ново. Всушност, тоа е познато како брз и лесен начин да се намали вашата температура, да се намали стресот, да ве разбуди, па дури и да помогне вашата кожа и коса да изгледаат најдобро. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/c6aa9dd08e191eb625aa3ef1bc8a8864.jpg) ## Шумливи купки погодни за летниот период Со додавањето шумлива купка во поладна вода ќе го доловите доживувањето. Нашите шумливи купки се преполни со натриум бикарбонат (она што го прави шумолењето), како и освежувачки и смирувачки масла кои ќе загарантираат дека вашата шумлива топка лесно ќе се растопи во поладна вода. Ние би предложиле избегнување на шумливи купки како Butterball или Over and Over и нивно користење во поладна вода бидејќи се преполни со путери и за нив е потребна потопла вода за да се растопат целосно. Ако сакате да се чувствувате разладено во и надвор од бањата, состојките како масло од пеперминт кое го има во Intergalactic, се идеални за вас. Разладувачките карактеристики на пеперминтот ќе ви помогнат да остане кожата свежа додека ја впивате сета убавина на оваа забавна купка, а исто така разладувачкиот ефект ќе останете со вас откако ќе излезете од вашата оаза за ладење. Цитрусните состојки како лајм, лимонова трева или лимон, исто така, може да му дадат освежителна нота на вашето капење. Big Blue содржи масло од лимон и лаванда, како и морска сол за релаксирачко океанско искуство, додека Avobath содржи лимонова трева, многу авокадо и маслиново масло за да ви ги освежи и телото и умот, додека кожата ќе остане мека и хидрирана. Ако сте поминале премногу време на сонце смирувачките состојки се на ред. Маслото од лаванда кое го има во Ickle Baby Bot и Twilight, не само што ќе понуди утешно смирување на кожата, туку исто така, лавандата е позната по своите способности за релаксација, па ќе можете да легнете наназад, да се изладите и да дозволите вашето капење да ве припреми за мирен и длабок сон. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/2a45e6c1bdc31181d700b46c35e232d4.jpg) ## Немате када? Имаме нешто и за вас. Влезете под туш со нашите желиња за туширање! Чувајте го вашето омилено желе во фрижидер и ледениот ладен допир на вашето тело ќе и помогне на кожата да заживее во жешките летни денови и ноќи. Исто така, имаме и два совршено освежувачки сапуни за тело, Outback Mate и Maypole, кои може да помогнат да го добиете разладувачкото чувство кое го посакувате благодарение на дозата на скокотливо масло од пеперминт во нив. **************** Како и секогаш, Lush не се тука само за интересни информации за [афродизијачки состојки](http://mojagarderoba.mk/blog/161/afrodiziyachki-sostoyki) и корисни совети - тие се тука и за да ги наградуваат најверните читатели на блогот на mojagarderoba.mk. Затоа, не заборавајте да оставите коментар и да влезете во игра за изненадување од нашиот долгогодишен партнер! <3 <3 <3 <3 <3
Blagodaram od se srece <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
Наградата оди кај нашта верна членка NatasaGacevska! Честитки! :") <3
Oho dobro bi doslo razladuvanje so eden prekrasen miris od nasiot LUSH. :") :* <3