Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Три комбинации за кои не треба многу да му ја мислите

Три комбинации за кои не треба многу да му ја мислите

Иако за време на топлото лето денот трае подолго, сепак некако секогаш ни недостига некој час плус кога е прашање дотерување. Токму затоа е добро да знаете барем три комбинации за кои не треба многу да му ја мислите, а кои се секогаш кул. По мало пребарување на популарниот моден блог [Man Repeller](http://www.manrepeller.com/) најдовме токму три комбинации коишто ни фатија око за жешките летни денови. Секако, за вкусовите не се расправа и конкретните комбинации на сликите може и не секому да фатат око. Сепак, самата идеја на тип на облека што е лесна за комбинирање може да ви биде многу корисна следниот пат кога од работа ќе треба да дојдете дома и на брзина да се подготвите за следната авантура. :") ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/521ee3ed16770eb40342443350034ccc.jpg) ## Фенси блуза и широки пантолони Иако оваа комбинација некому може да биде изненадувачка, сепак треба да знаете дека фенси блузи и широки пантолони се вистинки хит ова лето. Со добро [комбинирање на боите](http://mojagarderoba.mk/blog/154/5-kombinacii-so-kontrastni-boi-shto-izgledaat-super) и паметен избор на модели на блуза и пантолони може да добиете и те како интересен и впечатлив аутфит. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/11d07dd0af6e4917fe9ff5eb589b0266.jpg) ## Широка блуза и „пижама“ шорцеви Токму така, овој изглед што можеби малку изгледа како да сте станале од спиење е одличен и тренди. Широката блуза и „пижама“ шорцевите не само што изгледаат несекојдневно во комбинација, туку се и многу комотни за носење. Па така, ем ќе изгледате кул ем нема непотребно да се потите. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/c85129f83d8ef0df82dd1f994a692c88.jpg) ## Фустан и ленена кошула Секако дека летен фустан и ленена кошула е комбинација што мора да се спомене. Летниот фустан ќе направи да изгледате романтично и привлечно, додека кошулата ќе ви даде една посериозна нота. Секако, со ваквата комбинација имате и слобода доколку ви стане топло, и доколку ситуацијата тоа го дозволува, да ја соблечете кошулата и да се раскомотите. **************** Епа драги наши, тие се предлозите што овој пат ги подготвивме за вас. Кој ви фати најмногу око? Дали имате уште некоја идеја што сакате да ја споделите со останатите членови? Други слични статии: [Секси едноделни костими за капење](http://mojagarderoba.mk/blog/164/seksi-ednodelni-kostimi-za-kapenye) [Идеи за летен дизајн на нокти](http://mojagarderoba.mk/blog/166/idei-za-leten-dizayn-na-nokti) [Заблескајте со металик](http://mojagarderoba.mk/blog/148/zableskayte-so-metalik)