Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Грижа за вашите тетоважи со LUSH

Грижа за вашите тетоважи со LUSH

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/d90d7e7255c8f3de3c34e501ac0da39e.jpg) Без разлика дали вашата тетоважа е посветена на некој близок, или графички цртеж - идеја на ваш пријател кој сакал да се пошегува со вас некоја ноќ, таа ќе изгледа најдобро ако се грижите убаво за неа. На нас во [LUSH](https://www.lush.com.mk/) не ни се непознати тетоважите, па затоа составивме наши врвни совети за одржување на вашето мастило за да изгледа свежо и оригинално како на самиот почеток. Најпрво, треба сериозно да ги послушате советите кој ви ги дал вашиот артист. Впрочем, тие се експерти и виделе многу тетоважи во процес на заздравување. Различните мастила и игли си бараат поинаква грижа, па ако советите на вашиот уметник се во спротивност со нешто што го читате овде, слушајте ги нив, а не нас. ## 1. Не-мирисна зона Додека вашата тетоважа не заздрави, тоа ќе биде болно и чувствително. Затоа, додека вашата кожа се опоравува, оставете ги своите миризливи производи настрана и употребувајте сапуни и лосиони без мириси. Ако вашата нова тетоважа почнува веќе да изгледа здраво и суво, може да понудиме слатко олеснување. Dream cream лосионoт за тело и Therapy путерот за масажа ќе ги направат вашите тетоважи да изгледаат сјајни и светли. ## 2. Чувајте ја сува кожата Додека заздравува тетоважата, оставете ја да биде сува и откриена колку што е можно повеќе. Ова значи дека нема пливање и нема бањи. (Трагично, знаеме.) И кога ќе излезете од тушот, нежно ќе се исушите - нема триење! ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/453e7f9d29ca1b3356e2e8b193c86ef7.jpg) ## 3. Заштитете се од сонцето Заштитата на кожата од сонце е секогаш добра идеја, особено ако имате тетоважи. Сонцето со текот на времето може да ги избледе вашите дела. Бидете заштитени од сонце колку што е можно, и ако имате потреба да потрошите време поминато под сончевите зраци, носете многу SPF и повторно аплицирајте редовно. The Sunblock ќе ви пружи одлична заштита. За да се заштитите од сончевите зраци нанесете ја оваа здрава мешавина од органско сусамово масло и какао путер на кожата. Секоја третина од блокот нуди доволно заштита од сонце за да го прекрие целото тело, така што можете брзо и лесно да ја заштитите кожата. ## 4. Хидратација Тетоважите изгледаат најживо на здрава, добро хидрирана кожа, така што кожата редовно треба да се навлажнува кога вашето мастило е заздравено. Elbow Grease е хидратантна плочка во која се споени богатите купуаку, мурумуру и илипе путери со екстра девствено кокосово масло за да ја навлажни кожата без да остави мрсно чувство. Нанесете малку на вашите заздравени тетоважи и бум! Ќе изгледаат како да се наоѓаат во HD, и ќе мирисате на прекрасни, подигнувачки цветови на портокал. Колку подобро ќе се грижите за својата кожа, толку подобро тетоважите ќе изгледаат како тие стареат. "Еве здравица за одличното здравје на кожата и неверојатните, привлечни тетоважи!
Bravo, taman na vreme. :")
Јееееееееее <3