Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Слободно време и хоби /

Рачни изработки /

Направи сам (Гардероба,накит...)

Иако во денешно време нема што неможе да се најде по бутициве, па и по доста пристапни цени..мада ретко кој е задоволен со снабденоста кај нас во Македонијава, па често се оди во соседни Солун, Белград, Софија..па и подалеку зависно од можностите. Па дали сте помислиле да си ги скратите маките и да ископирате некој добар модел, или пак ако сте покреативни да создадете своја креација..Дали воопшто имате и користите машина за шиење?....И мислите ли дека вреди напорот, па и парите (зависно од материјалот) што сте ги вложиле?
2012 09 13
![](http://img2.mojagarderoba.mk/images/message/259891d0-43b0-4db1-b01a-dc9df19e08ab] [slika:74b8364f-22ce-4886-92ad-7c7679da02ea] [slika:116af235-4b85-4bce-b9ca-7973bdda7797] [slika:69476cc5-b868-42f8-9dce-14be2ce879a9.jpg)
2012 09 13
ova i ne e bas nekoja racna izrabotka ama e napravi sam
2012 09 13
Super e prekrasna idea za da se isproba [:smesko]
2012 09 13
Па тука може да се стави и по нешто од фан пејџот на mojagareroba.mk [:okezen]
2012 09 13
![](http://img2.mojagarderoba.mk/images/message/e04805e3-8529-4fb5-88df-db97b6ed7518] [slika:84dd7da1-1221-45c6-b1a1-a711354b0f05.jpg)
2012 09 14
Navistina prekrasno,mnogu interesno - potrebna e kreativnost definitivno!!! [:smesko]
2012 09 15
ima uste samo uste nekoi ke stavam
2012 09 15
![](http://img2.mojagarderoba.mk/images/message/2d468d14-f607-4abf-a7ea-55b7f7393c08.jpg)
2012 09 15
Интересна тема, јас ептен ги сакам оние handmade работи. И самата се ангажирам околу тоа ама за жал со шиењето се оди рачно кај мене, зошто не знам да ракувам со машина. Некои работи се полесни за корекција ама за некои потребна си е вешта обработка. Веројатно би ми помогнал некој забрзан курс за шиење на машина. Можеби знаете каде можам да се пријавам?
2012 09 24
of src i jas isto na raka sijan so masina neznam da mrdnam
2012 09 25
Јас ќе споделам со вас како поправив едни чевли што ги купив на распродажба и за жал нивниот квалитет беше 0...веќе после 2 прошетки материјалот пукна од страна...ептен се разочарав знам дека за 600 ден не може да се очекува квалитет ама барем 2 месеци да издржат... ![](http://img2.mojagarderoba.mk/images/message/958629c4-d2ea-4783-b6a3-c02a0c011d9c.jpg)
2012 09 29
bravo na idejata,mi pomogna i jas da si gi napravam moite
2012 09 29
Milo mi e deka se najdov za nesto...ah da slikav se sto imam prerabotena vo zivotot ke imav materijal za bogata kniga...:)
2012 09 30
многу сакам рачни изработки, а оваа тема е како створена за мене [:smesko] еве неколку идеи од мене ![](http://img2.mojagarderoba.mk/images/message/32e1997b-f929-48ff-ae48-415a79bd22b4] [slika:bb035f03-cc37-468b-8b49-5d2fb919dee0] [slika:e6d26795-908e-42c8-b4eb-c13624252a11.jpg)
2012 10 11
1 2 Следно