Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Слободно време и хоби /

Настани, концерти, изложби /

Првиот ВегеФест во Скопје!

![](http://img2.mojagarderoba.mk/images/message/ac4f908d-0319-4c14-a4de-66665523b84e.jpg) На 20ти и 21ви октомври годинава ќе се одржи првиот ВегеФест во Македонија, организиран од здружението Анима Мунди. https://www.facebook.com/events/514433685252658/ Mojagarderoba.mk е сајт секогаш расположен за соработка кога се во прашање културни настани, посебно кога нивната цел е да помогнат некому. Во случајов, се работи за поддршка на животинките. Посериозно вмешана во целиот настан е нашата членка Aleksi http://mojagarderoba.mk/aleksi-472 која дел од нејзиниот изработен накит го продава за поддршка и помош на ВегеФестот и бездомните животни. Mokagarderoba.mk се нафати да го поддржи целиот настан со тоа што ќе подготви некое вегетаријанско јадење и со тоа што ќе ве покани вас, членовите, да присуствувате на настанот, да купите нешто од Aleksi, па дури и да подготвите некој ваш рецепт. [:ubav] На Фејсбук страната погоре можете да ја разгледате целата програма и да видите кој дел најмногу ве интересира. Секако, тоа ќе биде и една можност да ме запознаете мене, вашата најсакана администраторка. [:kikotenje]
2012 10 15
Super ideja! [:smesko]
2012 10 15
Obavezno odam eden den no seushte ne znam dali toa kje bide 20 ili 21vi. Vegetarijanka sum vekje 8g pa mozam da se ponudam duri i nekoe meze da napravam :)
2012 10 15
Ја поздравувам и ја поддржувам идејата.
2012 10 15
Супер! Доколку има повеќе заинтересирани да приготват нешто вегетеријанско нека кажат и ќе добиеме цело штандче mojagarderoba.mk само за нас! [:ubav]
2012 10 15
SEKOJA CEST ZA NASTANOV I OGROMNA PODRSKA GOLEMO BRAVO ZA ORGANIZATORITE I SITE AKTIVISTI I UCENSICI MNOGI GI SAKAM ZIVOTNITE POSEBNO MACKITE MI SE SLABA STRANA :)
2012 10 15
Се ближи денот за ВегеФест, а вие нешто тивки сте ми на темава! [:kikotenje]
2012 10 18
Дечки, официјално имаме цел штанд на ВегеФест. Би требало да биде украсен во нашите бои и да има постер со нашето лого. Секоја помош и донација од членовите ќе биде добредојдена, а и ќе се сликаме за Фејсбук! [:kikotenje]
2012 10 18
jas ke doniram paricki, poarno negoli da zgotvam nesto pa da se razbega cel Vege`fest [:kikotenje] - slikanjeto za na fb im go otstapuvam na drugite clenovi [:ubav]
2012 10 19
mikka design utre na VEGEFEST od 12. Sredstva sobrani od prodazba na mojot nakit ke bidat donirani za zdruzenie za zastita na zivotni Anima Mundi
2012 10 20
Povelete na prednovogodisna zabava so anima mundi vo koncept 37 utre od 9.30 Isto ve pokanuvam da go posetite mojot profil prodavam nakit za sretstva za zivotnite koi se vo mojot dom do vdomuvanje. Fb Ivana Miseva slobodno dodadete me. https://www.facebook.com/events/597190140422050/
2015 12 19
Sega vidov deka temava e stara, no Vegefest povtorno se nablizuva, nedela, 30ti Oktomvri vo Mkc. Ke prodavam racno izraboten nakit, a parite sto ke se soberat ke se doniraat za bezdomnite zivotni. Del od nakitot go imam postirano na mojot profil Pipi Hipi, vo albumi, na FB. Povelete I bidete humani :-) Se gledame na Vegefest 2016 :-)
2016 10 22
https://m.facebook.com/events/182259735513626
2016 10 22