Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Убавина, стил, здравје /

Здравје /

Како можам да загубам вишокот килограми. Кажете ми што да правам?

Здраво. Од неколку години имам проблем со прекумерната тежина, барам решение но без успех. Од мој пријател слушнав за производ за слабеење reductan. Знае некој нешто за него? Благодарам
2015 03 17
Калориски дефицит,побарај на нет Bmi, и ке видиш колку калории ти се потребни за твоето тело да троши од резервите,почни да броиш калории од храната и колку калории можиш да изгубиш од одредена физичка активност,еве ти пример за мене..мене според Bmi ми се потребни 1680 калории за да функционира моето тело, јас за здраво да слабеам треба да внесам никогаш помалку од 1200, и тогаш телото ке троши од масните наслаги, 1 кг масни наслаги има 9000 кал а една средна пица има 1000,е сега види колку пици треба да си скратиш и колку треба вежбаш(1h качување по скали 900 кал)не постои друг начин,се надевам ме свати, поздрав
2015 03 17
Aj be sonce samo dobra volja i karakter za toa treba.Jas kako devojka vo sredno imav duri 86kg.Od 19god pa navaka nikako nemozam poveke od 55kg da nakacam.Vo momentov imam 48/50kg.Jas eden den samata si presekov vecera neeeeeeee blago neeeeeeeeeee testenini,bureci meseni raboti neeeeeeeee Poveke citroni,limoni ananas i takvi raboti. I den denes poradi toa sto go odviknav organizmot od navedenata ishrana nemozam ili mnogu retko ja jadam gorenavedenata hrana.Blago samo po rodendeni,gazirano voopsto,testenini samo makaroni i spageti itoa 2pati mesecno a vecera mnoooooooogu retko moze da se rece 5pati godisno. Toa e se. [:ubav] [:ubav]
2015 03 17
I jas oslabev 20 kg na istiot nacin kako biljanka :D ako dodades i fizicka aktivnost uste podobro za tebe :) Ako ne mozes sama da se nakanis da se hranis zdravo bi ti ja preporacala nutricionistkata Cveta Dineva, odlicna e i nema nekoj koj ne e zadovolen od nea :) i licno iskustvo imam
2015 03 17
jas nemam nikakov problem so kilogramite duri sum sklona na slabeenje imav 48 do 50 kg edvaj so sekakvi vitamini i domasni recepti se popraviv za edna godina dojdov na 65 a sega pak namaliv 5 kg da se vratam na temata kako mojot soprug oslabe znaci se jadese samo lebot go namali obilen dorucek rucekot redovno no vo pomali kolicini e posle rucek bukvalno nisto do naredniot den vo pocetokot e tesko no postepeno se naviknuvate i stvarno imase rezultati oslabe nad 10 kg mozda i poveke neznam tocno [:smesko]
2015 03 17
eve vekje nekolku mesecu sum na ovoj nacin na ishrana em sita em slaba [:smesko] imat svoja face strana Hrono ishrana, bez cenzure...i sum dosta zadovolna gledam dosta zacleneti zenicki od site kraista [:jazik] ...rezultati ima ali nemojte da ocekuvate vednas ova e poleka ali zdravo slabeenje ....se pocnuva so namaluvanje na obem na struk ,kolkovi eve jas kaj mene najveke se oseti na stomakot... gi topi masnotiite prvo pa posle kilogramite postepeno se namaluvaat.......so srekja [:smesko]
2015 03 17
Se soglasuvam si Bjanka!!!Samo karakter i dobra volja i malku maka se razbira:)( Inaku sestra mi oslabe bez nikakvi posledici so Protekal ( ako veke nemozes po priroden pat) Se konsultiras so niven dojtir, te sledat kupuvas izvesno vreme nivna gotova, hrana posle vnesuvas i drugo.E sega malku se skapicki, okolu 400 evra im e prvata tura.Razgldaj si na internet.Srekno.
2015 03 17
Заборави на овие производи. Пробајте со балансирана исхрана и ако имаш време вежбање! Успех.
2015 03 18
kako sto ti kazaa clenkite pogore,dorucek i rucek samo,megutoa moj sovet jas taka najbrzo slabeam,momentalno imam 60kg a imav 67..i toa za eden mesec simnav 7 kg,zdrava ishrana onie musli sto se,takvi so jogurt so mala maslenost,toa mi bese i dorucek i rucek,ke si otides vo prodavnica za zdrava ishrana ke ti kazat,leneno seme obavezno 10 dena se konzumira potoa se pravi pauza 10 dena potoa pak se konzumira,i varev caj od magdonos,magdonosot e mn dobar vo topenjeto na kg,setoa ova i nekoja si mala fizicka aktivnost ok ke bide..sega jas ti azuvam kako po priroden pat mozes da oslabes najveke 10 kg za mesec a ti ako sakas poveke od 10 kg da oslabes poveke vreme ke ti treba i pogolema fizicka aktivnost [:okezen]
2015 03 18
Многу благодарам за сите за советите, но проблемот кај мене е дека немам време за спорт и физичка активнос!
2015 03 21
Мила,за што тоа имате време повеќе одошто за сама себе? [:zasemeten]
2015 03 21
Јас мислам дека сум слушнала за овој производ, но не знам како делува. Ќе е подобро да се посвети повеќе време за да ги проучат производот. Или зборува со нутриционист!
2015 03 24
Ајде и јас да споделам моето мислење. Редуктан е многу добар производ. За 60 дена јас успеав да изгубам 10 килограми. Прекрасно ефектот за мене. Успех!
2015 03 25
Веќе сум користел редуктан. За мене редуктан, ова е многу добар производ. За период од 7 недели загубив 10 килограми. Многу добар резултат за мене
2017 10 11