Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Слободно време и хоби /

Празници /

Валентајн или Трифун?

Ова е вечното прашање кај нас, дали да се слави Денот на вљубените или денот посветен за празнување на Св. Трифун, чуварот на лозјата. Епа вие што ќе славите оваа година? Јас мислам дека секогаш може да се комбинираат двете пригоди и да се помине убав празник без преоптеретување на која „страна“ сте. 8-) Инаку, по повод Св. Валентајн, една наша членка подготви интересен текст со предлози за подароци. Истите можете да ги видите тука - http://mojagarderoba.mk/blog/125/mali-slatki-i-unikatni-iznenaduvanya-za-denot-na-vlyubenite Поздрав до сите и што и да славите во недела, убаво да си поминете! :")
2016 02 09
За Валентајн ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/31e34606c08fa921eee4488dc1b9e39b.jpg) ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/d8a6b1df742d30543b46411413f29ebd.jpg)
2017 02 10