Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

Дискусии во врска со користењето на сајтот /

KRAJNO NESERIOZNI

Zdravo devojki Posle godina ipol resiv da pratam po kargo pratka na edna clenka, artiklite se prateni, no samo sto ne dobiv nerven slom od rabotnicite vo Kargo. Se javuvam na eden broj i dobivam odgovor - "Ajde da vi dadam drug broj zafateni sme.." Ajde dobro se javuvam i na drugiot broj ne ni dokazav sto sakav da kazam mi spustija telefon... Se javuvam pak na istiot broj mi vika "gospogo vi kazav da se javite na drug broj" (a ne kaza nisto samo spusti no pak se strpiv) .. Mi dadoa pak uste eden broj .. cekav skoro 20 minuti da mi krenat , gi nemase, svirese muzika vo pozadina , ajde pak se javiv na tretiot broj i konecno se javija, i na kraj se dogovoriv da dojdat do kaj mene doma da si ja zemat pratkata. Posle 3 casa mi javuva deckoto od kargo gospogo za 6 minuti ke bidam tamu... Iskacam jas posle 6 min nema nikoj ... cekam cekam ... ete zvoni telefonot vika alo gospogo od kargo... vikam " izlezena sum" ... "aa epa dobro za 5 minuti ke bideme tamu" ... znaci nemam komentar. Dojde deckoto i mu ja dadov pratkata ... ja kazav sumata koja treba da mi ja plati clenkata toj vika "dobro" a vo livceto ne ja pisuva sumata i mi go dava livceto gi imase napisano samo trosocite za kargo koi treba da se platat... srekja vidov i mu vikam "Decko napisa kolku pari treba da mi dade clenkata?" mi odgovara mrtov laden "a ne, dajte ke napisam" ... A sto ako nemase da vidam? Ako prv pat mi bese da prakjam po kargo ??? Ke dojdevme do golemo nedorazbiranje so drugata clenka. Prasav dali osven 100 denari treba da se plati uste nesto plus bidejki kargoto e na mene vika ne ... potoa vika a uste 50 denari koj ke plati vie ili clenkata ? .... Nemam komentar stvarno neseriozni se. :@
2016 12 23
Tocno taka ,ako si neiskusen ili prakas prv pat - otide jabana....zatoa jas koga prakam sekogas pisuvam suma za otkup i na samata pratka,i ako treba do vrata isto taka pisuvam na pratkata i toa podcrtano.....treba oci otvaranje oti tie voopsto ne se zamaraat - posebno deckite sto idat od doma da zemaat
2016 12 23
Mnogu treba da se vnimava stvarno.... !!
2016 12 23
Azosto ne otidovte vo baza vo kargo da si ja pustite pratkata?taka nemalo da ima nedostatoci
2016 12 23
Bidejki se prefrleni vo nova lokacija a mene mi e premnogu daleku da idam do tamu, osobeno deka nemam kola,a koga prakjam od doma sama si go plakam trosokot za kargo. Od pred edna godina mnogu raboti se smenile vo vrska so kargoto i nivnata usluga ....
2016 12 23
za daleku daleku e da,uslugata e ista,kargoto e poskapeno,a bas me cudi sto,kargovci vrsat otkup od doma,no ne nosat do doma,zboruvam za Skopjevo,i jas sum so mesto na ziveenje nadvor od gradov,do doma ne mi nosat nikogas
2016 12 23
Jas do sega artikli od doma imam pusteno ne sum imala nikakov problem, no veke dolgo vreme ne sorabotuvav so niv i bas se iznervirav denes poradi toa deka ne vnimavaat voopsto od kako ke gi zemat nivnite pari. A inaku deckoto spomna deka moze i do doma da i stigne pratkata ... no samata clenka sakase od baza da ja podigne :) Prasajte gi sigurno nosat do doma. Jas nemam kupeno preku kargo za mene taka da neznam dali nosat do doma.
2016 12 23
kako ne nosat do doma? Jas dosega mozebi preku 20 pati imam prateno na clenki koi saakat da im stigne do doma....pisuvam na paketot do vrata i im go nosat do vrata,mislam deka se doplaka 30 den Za vas Skopjani duri poisplatlivo e do doma da vi go donesat otkolku da odite do kargo - ,poveke ke ve kosta Za nas od pomalite gradovi,odnosno za mene ne e problem i da odnesam i da zemam od kargo,za 10 min sum tamu
2016 12 23
jas od skopje potvrduvam deka nosat do doma..sekogas mi gi nosat do vrata ...
2016 12 23
jas od skopje potvrduvam deka nosat do doma..sekogas mi gi nosat do vrata ...
2016 12 23
vo koi del na Skopje zivees Beti i ti gi nosat do vrata znaci za kargo zboruvam?Jas tvrdam i iljada pati sum pobarala da mi izvrsat dostava do doma ne mi nosat,ne sum vo centarot na gradot i ne nosat dokai mene
2016 12 23
Jas prativ nekna po kargo dve pratki i edna za razmena i ajde ne mi e za drugive dve ama mi e maka sto ovaa za razmena ne e stasana uste . Ke treba da im spukam ako uste utre ne stasa ke gi napravam lom ! Mnogu se nerviram epten ejjjj :@
2016 12 23
> lindaa: > vo koi del na Skopje zivees Beti i ti gi nosat do vrata znaci za kargo zboruvam?Jas tvrdam i iljada pati sum pobarala da mi izvrsat dostava do doma ne mi nosat,ne sum vo centarot na gradot i ne nosat dokai mene Vo karpos 4 nosat ...do vrata mi gi nosat
2016 12 23
jas sum prakala i do Peklanje,- Skopje, neznam kaj e toa no nosat do vrata i do tamu
2016 12 23
> rockenrola666: > Jas prativ nekna po kargo dve pratki i edna za razmena i ajde ne mi e za drugive dve ama mi e maka sto ovaa za razmena ne e stasana uste . Ke treba da im spukam ako uste utre ne stasa ke gi napravam lom ! Mnogu se nerviram epten ejjjj :@ Ne seriozni se da , no treba da vnimavate i koga razmenuvate preku kargo ...!! ima sekakvi luge moze da ja podigne pratkata i da ne si ja pusti svojata
2016 12 23
1 2