Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Секојдневие /

Дом /

Издавање на соби/станови преку AirBnb

Здраво дечки, веќе некое време издавам соба во Скопје преку AirBnb. Искрено, искуството се покажа одлично и незаборавно. Чувството да примиш некој во својот дом и да го делиш истиот со странци од целиот свет е многу несекојдневно, а по одредено време станува нешто сосема нормално и интересно. Уште позабавен е обидот да го претставиш градот што толку го сакаш во најдобро светло на странци кои го ценат мислењето на локален „експерт“ како тебе. Поради тоа што се' повеќе пријатели ме распрашуваат за тоа како е да си домаќин на AirBnb решив [тука да го објавам мојот линк за препорачување на пријатели - https://www.airbnb.com/r/milenap1723?s=8&i=](https://www.airbnb.com/r/milenap1723?s=8&i=) - и да ги поканам сите заинтересирани да се регистрираат преку истиот. Доколку го направите тоа јас ќе добијам бонус откако ќе ги испратите првите гости, а за возврат ви нудам помош при објавувањето на вашиот AirBnb оглас, совети околу тоа како да привлечете повеќе гости, како фунцкионира сајтот и кои се законските регулативи што треба да ги знаете како физичко лице што издава стан/соба преку овој сајт. Често ми велат дека не треба да кажувам дека издавам преку AirBnb за да не привлекувам конкуренција, ама јас баш и не се согласувам со тоа. Искрено верувам дека на Скопје му требаат фини луѓе кои градот и државата ќе ги претстават во најдобро светло и со тоа ќе ги промовираат низ светот.
2017 08 13