Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

Дискусии во врска со користењето на сајтот /

Прашање до членките

Би сакала да споделиме искуства од аспект на продавач... Кои се ваши искуства и "правила," кога станува збор за резервација на одреден артикл... Кога повеќе членки се заинтересирани кој има предност при купување.. Мене ми се случи да не ми продадат артикл со образложение дека членки со кои соработувала имале предност... Искрено се почувствував деградирачки и понижено... Што ако сите функционираат така? Тоа значи новите членови се членови од "втор ред" на странава?Знам дека право е на секој да бира на кого ќе продаде но сепак би сакала Ваше искуство и мислење!
2018 04 20
Kaj mene za rezerviranje na artikl sekako ima prednost taa clenka sto prva kje mi pise bez razlika dali kupila od mene nekogas ili ne.. No mnogu pati mi se ima sluceno da rezerviram nesto a vo megjuvreme da mi pisat mnogu drugi clenki za istiot artikl i jas da ne go prodadam, a voedno i da ja snema clenkata za koja sum go rezervirala artiklot .. Taka sto mozebi poradi vakvi slucki nekoi clenki si imaat " pravila" da sorabotuvaat samo so tie sto im se sigurni ..
2018 04 20
> 123***: > Kaj mene za rezerviranje na artikl sekako ima prednost taa clenka sto prva kje mi pise bez razlika dali kupila od mene nekogas ili ne.. No mnogu pati mi se ima sluceno da rezerviram nesto a vo megjuvreme da mi pisat mnogu drugi clenki za istiot artikl i jas da ne go prodadam, a voedno i da ja snema clenkata za koja sum go rezervirala artiklot .. Taka sto mozebi poradi vakvi slucki nekoi clenki si imaat " pravila" da sorabotuvaat samo so tie sto im se sigurni .. Имаш право... Се случува и тоа.. Самото продавање и купување on line си носи одреден ризик од двете страни но гледано од аспект на купувач делува деградирачки
2018 04 20
jas nova sum i za pocetok loso iskustvo, barav nesto taa samata mi ponudi se dogovorivme ostaviv podatoci se sto treba i ja "snema' reealno sekoj den se ukljucuva no ne mi odgovarase na poraki nitu pak prati toa sto trebase bukvalno ja molev za odgovor no ne odgovori, ako se predomislila mozese da kaze verojatno luge sme ke se razbereme a ne vaka da molis da kupis nesto. no dr rabota ne mi e jasna so broevite na mnogu artikli naidov broj odgovara od S do XL pa to e nevozmozno ma kakov bil modelot ili materijalot moze da odgovara pr S/M, M/L, L/XL i sl no S/XL nema sansi taka da mnogu raboti ne mi se jasni i realno ne se osmeluvam da poracam obleka zasega.
2018 05 29
Баш ми е жал за Вашето лошо искуство... Има и такви на странава...но барем не сте оштетени.. Јас имам одбиено да продадам артикал на членка која имаше неколку негативни коментари за неподигање на пратки...и друго нешто ми е чудно.... Јас стварно незнам што се случува...една иста ташна ја продава реномирана членка за 150ден...Истата ташна по некое време се подарува од друга членка... По некое време истата ташна се продава од друга членка за 250 ден... Аман бре луѓе не е ок... Има на странава членки што следат...и не е само тука така.... . И на фејсбук иста приказна.. on line бутици продаваат... едно порачуваш друго стигнува... Па неможеш да го вратиш... те блокираат од страната... и. т. н
2018 05 30