Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

Дискусии во врска со користењето на сајтот /

Негативни коментари

Често сум заприметила драми меѓу членките за артикли што не им се допаднале и муабети од типот изнаносено, за во ѓубре а ми го продаваш и пишани негативни, па вратка назад негативен и другата и вадење разговори и колнења и закани. Не завземам страна, само често во тие кавги, артиклите се по 100, 150 денари и реално со таа цена и такво нешто и се очекува. Да биле гланц нови сигурно не би ги давале за 100ка. Затоа намалете ги очекувањата кога гледате многу ефтин артикл и не очекувајте оригинали и нови работи за без пари. И јас лично мразам драми и не би се замарала со докажувања и пишувања негативни, ама ова ми боде очи подолго време. А да се продадени скапо па да се износени тогаш да, имате право на бунење, ама ако ви ги дале за џабе и пишувате негативни и се расправате, тоа повеќе само за вас кажува. Секакви не има, се надевам јас нема да налетам на ваков проблем, и се надевам дека поентата е сфатена барем од една членка што поинаку размислувала.
2020 09 08
Ne znaci ako e 100 ili 150 den deka e iznanoseno i za vo gjubre Tuka e najgolemiot problem pri prodazbata na MG Ako e eftino vednas se pomisluva deka e skroz shkart, a ako e skapo togas pak drugi polemiki se vodat A primetiv deka clenki sto drzat visoki ceni povekje prodavaat otkolku tie so realni ceni i realni sliki.... No toa e toa...., sekoj ne moze da filuva.....
2020 09 10
> Avgust-Ina: > Често сум заприметила драми меѓу членките за артикли што не им се допаднале и муабети од типот изнаносено, за во ѓубре а ми го продаваш и пишани негативни, па вратка назад негативен и другата и вадење разговори и колнења и закани. Не завземам страна, само често во тие кавги, артиклите се по 100, 150 денари и реално со таа цена и такво нешто и се очекува. Да биле гланц нови сигурно не би ги давале за 100ка. Затоа намалете ги очекувањата кога гледате многу ефтин артикл и не очекувајте оригинали и нови работи за без пари. И јас лично мразам драми и не би се замарала со докажувања и пишувања негативни, ама ова ми боде очи подолго време. А да се продадени скапо па да се износени тогаш да, имате право на бунење, ама ако ви ги дале за џабе и пишувате негативни и се расправате, тоа повеќе само за вас кажува. > Секакви не има, се надевам јас нема да налетам на ваков проблем, и се надевам дека поентата е сфатена барем од една членка што поинаку размислувала. Еве јас имам за 100-150 денари скроз нови артикли Странава е со цел ново или сочувано за евтини пари ако е за цени како во бутик сите знаеме кај има бутици па ке си купиме од бутик наместо да се наогаме
2020 09 24
Zdravo na site clenki, jas sakam nesto da se proiznesam vo vrska so ostavanje na negativen komentar (so pravo) na clenka koja zasluzila da go ima, a ostetenata sto go ostavila komentarot isto dobiva negativen komentar ( za vratka). So toa neli i nejze i pagja reputacijata ni kriva ni dolzna, a plus ostetena. Neznam kakao da se zastitime od ovaa pojava, a e mnogu cesta. Eve primer koj mi se sluci mene: Poracuvam maska jakna br.L, dobivam detska jakna br.140/146 i i pisuvam na clenkata, bidejki bese pratka po kargo od Prilep. Nejziniot odgovor bese: „Brat mi ima 21 godina i toj ja nosese jaknata, a plus vie trebase da si prasate za dimenzii“. Vo nejziniot opis bese navedeno „maska jakna br.L nova“. I sega eve kazete mi kako jas da postapam, ako i pisam negativen komentar, ke pise i taa, na nesto nezasluzeno. Vakvi negativni nepotrebni komentari imaat mnogu clenki, koj ne gi zasluzuvaat a im se pisani samo zaradi „vratka“ od nekorektni clenki. POZDRAV
2020 11 04
> AnetaManceva: > Zdravo na site clenki, jas sakam nesto da se proiznesam vo vrska so ostavanje na negativen komentar (so pravo) na clenka koja zasluzila da go ima, a ostetenata sto go ostavila komentarot isto dobiva negativen komentar ( za vratka). So toa neli i nejze i pagja reputacijata ni kriva ni dolzna, a plus ostetena. Neznam kakao da se zastitime od ovaa pojava, a e mnogu cesta. > Eve primer koj mi se sluci mene: > Poracuvam maska jakna br.L, dobivam detska jakna br.140/146 i i pisuvam na clenkata, bidejki bese pratka po kargo od Prilep. > Nejziniot odgovor bese: „Brat mi ima 21 godina i toj ja nosese jaknata, a plus vie trebase da si prasate za dimenzii“. Vo nejziniot opis bese navedeno „maska jakna br.L nova“. > I sega eve kazete mi kako jas da postapam, ako i pisam negativen komentar, ke pise i taa, na nesto nezasluzeno. > Vakvi negativni nepotrebni komentari imaat mnogu clenki, koj ne gi zasluzuvaat a im se pisani samo zaradi „vratka“ od nekorektni clenki. > POZDRAV Haha duso, jas takvi komentari gi ima duri 3. I toa ne me zagrizuva, svesna bev deka ke gi dobijam iako jas bev ostetenata i toa ne za malku pari. Velam sveana deka ke vratat, zasto tie da ne bile takvi, nema ni da pratat iznoseni stvari koi gi prestavuvaat kako novi..a novite duei i korigirani, presivuvani..ili pak bugarski parfemi vo shishenca od originali. Taka da.. ke si sfatat lugjeto koj e vo peavo. Za se ima i slika i dokaz. Ne se plasete da ostavete neg. komentari, zasto tokmu poradi toa neostavanje ,tie zemaa tolku zamav. Priznavam, i jas prethodno ne ostavav.. ama si rekov dosta e, iritirase premnogu faktot sto tie em zeznuvaat lugje, em si prodolzuvaat ko da se e ok kaj niv ( neli drugite-oshetehite. se krivi za se).. a nim sovesta edna golema 0
2020 11 24
> AnetaManceva: > Zdravo na site clenki, jas sakam nesto da se proiznesam vo vrska so ostavanje na negativen komentar (so pravo) na clenka koja zasluzila da go ima, a ostetenata sto go ostavila komentarot isto dobiva negativen komentar ( za vratka). So toa neli i nejze i pagja reputacijata ni kriva ni dolzna, a plus ostetena. Neznam kakao da se zastitime od ovaa pojava, a e mnogu cesta. > Eve primer koj mi se sluci mene: > Poracuvam maska jakna br.L, dobivam detska jakna br.140/146 i i pisuvam na clenkata, bidejki bese pratka po kargo od Prilep. > Nejziniot odgovor bese: „Brat mi ima 21 godina i toj ja nosese jaknata, a plus vie trebase da si prasate za dimenzii“. Vo nejziniot opis bese navedeno „maska jakna br.L nova“. > I sega eve kazete mi kako jas da postapam, ako i pisam negativen komentar, ke pise i taa, na nesto nezasluzeno. > Vakvi negativni nepotrebni komentari imaat mnogu clenki, koj ne gi zasluzuvaat a im se pisani samo zaradi „vratka“ od nekorektni clenki. > POZDRAV Тоа ми беше целта на муабетот. Негативните со вратка.
2021 04 07
ne se slozuvam .. stranata e se znae za sto i utepano od nosenje ne mu e tuka mestoto imam kupeno kombinezon za 200 den i realno bese katastrofa nosen utepan od nosenje , izbleden i izliten i normalno go frliv..ne i pisav negativen zs ke mi vrati (si imam eden takov 'DA MI SVETKAL' jas si podignav odma pratkata taa mi prati nesto sto e rasipano ) takvi aartikli ne treba da ima na stranata pa makar artiklot bil i 50 den gubre i partal nikoj ne saka da dobie
2021 04 16
A dali nekoj se zaprasal od kade im se na cenkite tolku originalni i novi parfemi i originalna kozmetika za prodavanje vo tolkava kolicina?! Jas razbiram da imam nekoj originalen parfem koj ne mi se dopadnal pa da go objavam, no da stavam sekoj den po 10 tina sisinja originalni novi parfemi e toa nikako ne mi e jasno..od kade vi se tie parfemi gi prasuvam javno? A uste koga ke procitam i pozitivni komentari od tipot fala mnogu za parfemot mnogu trae e tuka veke nemozam..pa do tolku li stvarno mislite deka se original?! Uste pa edna clenka se drzna so objava da si pobara prazni originalni sisenca na parfem koj imal da i dade, pa za da moze da gi napilni tamu so sto ne pa uste istata da gi objavi i da vi gi prodade. Ve molam malku za realnost prikaznive veke ne pominuvaat, se cudam samo kako seriozni clenki ostavaat poz komentari i pagaat vo nesvest od tipot na..si dobiv originalen parfem za ic pari!
2021 04 21
I uste nesto, prestanete da stavate nakit na koj ne mu e mestoto vo originalni kutii na swarovski i ostanati brendovi, po ceni kako vo prodavnica. Pa ako imate org opakovka neznaci deka vnatre moze da piknete sesto, sepak postojat i drugi parametri za originalnost na brendot koi veruvam poveketo gi poznavaat.
2021 04 21
Na temata prodavam novo bez etiketa parce obleka, neznaci deka e novo ako ste go nosele se do prvoto perenje, pa mesto da go isperete, ste go soblekle i ste go piknale vo kesa za da mu go prodadete na nekoj, pa zgora na toa ste gi ostavile sopstvenite vlakna po oblekata neli bas vi e gajle, pa toj sto resil da kupi treba da go zeme samo zatoa sto pisuvalo novo i vie ste kliknale deka go sakate toj artikl. Ili nemojte da gi slikate rabotite dodeka se novi, pa vie vo meguvreme dodeka najdete kupuvac da gi nosite pa potoa slikata i realnosta normalno e deka nema da se sovpagaat. Imav takva situacija pred nekoj den, na zenava voopsto ne i bese sram za toa, tuku napravi jas da custvuvam vina ako ne go kupam artiklot zatoa sto ona trosela vreme za mene. se prasuvam dali tie istite postapuvaat taka koga se kupuvaci.
2021 04 21
Јас си видов преубави сандалки, бев да си ги земам, никаква врска немаше сликата со вистината. Подгазени, валкани од прстите, испукани, стари, преносени. И баш за тие вратка негативни не можам да и се пожалам на членката. А никогаш ни сум дала ни ќе дадам нешто што е за во ѓубре. Исто и фустан преубав одбрав и членката без срам ми го пушти офарбан со боја ваљда кога го перела го ставила со нешто што пушта боја и само што го зедов го фрлив. Ако пишеш, ќе добиеш назад негативен и џабе сите маки и труд.
2021 04 22
Decki, "vratkite" prijava vo inbox, ok? Posto ednas ke vrati, vtor pat ke dobie blok, tret pa ke i go izbtrisam profilot. Vo vrska so parfemite- samo go cekam noviot pravilnik, post so sporedba original - kopija veke e napisan (ne bev mrzliva, naracav eden od tie "originalite") Uste nesto sakav no sea ne mi teknuva.. :(
2021 04 23
> ananikol: > Ne znaci ako e 100 ili 150 den deka e iznanoseno i za vo gjubre > Tuka e najgolemiot problem pri prodazbata na MG > Ako e eftino vednas se pomisluva deka e skroz shkart, a ako e skapo togas pak drugi polemiki se vodat > A primetiv deka clenki sto drzat visoki ceni povekje prodavaat otkolku tie so realni ceni i realni sliki.... > No toa e toa...., sekoj ne moze da filuva..... Se soglasuvam, i jas imam eftini artikli po 150, 200 denari, a cisto novi se. Jas smetam deka toa shto e iznoseno ili ne treba ic da se stava ili ako se stava za prodazba da se opishe realnata sostojba.
2021 05 13
> EmilijaM: > A dali nekoj se zaprasal od kade im se na cenkite tolku originalni i novi parfemi i originalna kozmetika za prodavanje vo tolkava kolicina?! Jas razbiram da imam nekoj originalen parfem koj ne mi se dopadnal pa da go objavam, no da stavam sekoj den po 10 tina sisinja originalni novi parfemi e toa nikako ne mi e jasno..od kade vi se tie parfemi gi prasuvam javno? A uste koga ke procitam i pozitivni komentari od tipot fala mnogu za parfemot mnogu trae e tuka veke nemozam..pa do tolku li stvarno mislite deka se original?! Uste pa edna clenka se drzna so objava da si pobara prazni originalni sisenca na parfem koj imal da i dade, pa za da moze da gi napilni tamu so sto ne pa uste istata da gi objavi i da vi gi prodade. Ve molam malku za realnost prikaznive veke ne pominuvaat, se cudam samo kako seriozni clenki ostavaat poz komentari i pagaat vo nesvest od tipot na..si dobiv originalen parfem za ic pari! И мене ми падна во очи таа членка со ОРИГИНАЛНИ парфеми ^_^ за 1.500 ден. Но од друга страна, ако членките се задоволни, оставаат позитивни коментари за нив, тоа е нивно право. Задоволни се, очигледно. Мене, тешко може некој да ми подвали ваков "оригинален" парфем, кога добро знам која е цената на оригиналот. ^_~
2021 05 21
> hokuspokus: > > EmilijaM: > > A dali nekoj se zaprasal od kade im se na cenkite tolku originalni i novi parfemi i originalna kozmetika za prodavanje vo tolkava kolicina?! Jas razbiram da imam nekoj originalen parfem koj ne mi se dopadnal pa da go objavam, no da stavam sekoj den po 10 tina sisinja originalni novi parfemi e toa nikako ne mi e jasno..od kade vi se tie parfemi gi prasuvam javno? A uste koga ke procitam i pozitivni komentari od tipot fala mnogu za parfemot mnogu trae e tuka veke nemozam..pa do tolku li stvarno mislite deka se original?! Uste pa edna clenka se drzna so objava da si pobara prazni originalni sisenca na parfem koj imal da i dade, pa za da moze da gi napilni tamu so sto ne pa uste istata da gi objavi i da vi gi prodade. Ve molam malku za realnost prikaznive veke ne pominuvaat, se cudam samo kako seriozni clenki ostavaat poz komentari i pagaat vo nesvest od tipot na..si dobiv originalen parfem za ic pari! > И мене ми падна во очи таа членка со ОРИГИНАЛНИ парфеми ^_^ за 1.500 ден. > Но од друга страна, ако членките се задоволни, оставаат позитивни коментари за нив, тоа е нивно право. > Задоволни се, очигледно. > Мене, тешко може некој да ми подвали ваков "оригинален" парфем, кога добро знам која е цената на оригиналот. ^_~ Cel ferman ispishav za parfemite :D Prvo- zabraneto so zakon i vtoro- ke si napravat nekoja belja i posle jas vinovna sto sum dopudtila da se prodava takvo nesto..
2021 05 21