Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

mojagarderoba.mk /

Помош за страницата /

Edno prasanje od inbox + ANKETA :)

Imavme slučai so prodažba na noseni čorapi, noseni gradnici, noseni kostimi za kapenje a sega go imame i ovoj slučaj. Členkata prašuva " Stvarno mislite deka e ok da se prodavaat NOSENI GAKI? Taman i da se dezinficirani sepak se gaki. Daj da prodavame i noseni peleni i noseni vloški togaš." Što mislite vie? Dali ova e ok i dali vakvi raboti voopšto treba da se postiraat?
2023 08 16
,,Секоја роба си има свој купец,, Има и такви кои мислат дека не треба ни носени алишта да се носат, ... и дури оваа страна ги згадува, замислете... ...ама ете ние сме тука, од потреба или забава, купуваме и продаваме :-) .. ...доколку ги почитуваме правилата на игра ( мислам на сајтов) , се' е во ред... ...овде сите работи се носени, сакаш- купи/ не сакаш- не купувај! ...без морализирање и осуда на другиот, да не се занимаваме со тоа . Поздрав
2023 08 16
Kolku sto znam ovaa platforma e nameneta za prodazba na pretezno nosena garderoba E sega dali toa ke bide fustan , maica, gradnik ili gakji ostanuva odluka na prodavacot, a dali toa ke se prodade ostanuva kako odluka na kupuvacite Po nekoja logika ne bi trebalo nitu kafe da pieme po kafici nitu da jademe vo restorani,bidejki pred nas nekoj jadel so toj pribor....ama ke kazete mieno e, pa isto e i so garderobata, perena e vriena e....odlukata koj sto ke prodava ili kupuva sekoj sam si ja nosi
2023 08 16
Jas mislam deka e odluka na kupuvacot dali ke kupi ili ne. Bidejki moze nekoj da rece i deka se novi a samo isprani, a sepak da se noseni. Garancija za noseno-nenoseno nema, osven ako nesto epten e noseno pa da se primetuva. Jas na primer nikogas ne probuvam gaki koga kupuvam, obavezno gi peram doma prvo pa gi probuvam posle. Ako ne mi se tocni odat za krpa :) ama nekoj moze saka da gi prodade a i nekoj da gi kupi. Se e prashanje na dogovor. Ako nema kupec, toa e toa i nikomu nisto. Ako ima kupec, odgovornosta si e negova.
2023 08 16
Сметам носени килоти не треба да се продаваат било каде.
2023 08 17
Jas imam prodadeno i postirano prsluci, i veruvajte mi deka ima kupci. :)
2023 08 21
E kako vi se molam noseni gakji da prodavame ili da kupuvame?! Do tamu li stignavme...🙄
2023 08 24
Пак се појавија перените и носени килоти, овојпат 20тина парчиња.
2023 09 05
Jas imam objaveno gakjicki🤷‍♀️ Gi kupiv gi izvadiv lepenkite i gi isprav site odednas Mozebi trebase da isperam eden par ama bidna Se sobraa malku vo perenjeto i mali mi se Zatoa eve gi na prodazba Nemaat etiketa ama se novi Zatoa nemoze da se generalizira Kupuvajte od provereni clenki sho da vi recam
2023 09 06
Станува збор за овој текст , дали вие би купиле носени повремено!!! "Gakite se kupivani od Oko no ne mi se udobni, isperi obleci pa pak isperi I taka stojat. Site se ok za upotreba. Cenata e mn pristapna 28 denari od par doagja. Gi dobivate ispeglani so profesionalna pegla na parea."
2023 09 09