Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Здравје /

Лекови /

Чај за подобро здравје

Јас практикувам чаеви и би сакала на оваа тема да размениме мислења околу тоа какви чаеви конзумирате и за што ви помагаат истите, како ги приготвувате и од каде ги набавувате. [:smesko]
2012 11 11
Caj od lipa... [:ubav] so med, najubav za smiruvanje, za opustanje, si go beram, go susam i si pijam [:smesko] . Domasno proizvodstvo [:kikotenje]
2012 11 11
Caevi pijam mnogu recisi preku cela godina so isklucok na letoto zasto iskreno ladnite caevi ne mi se dopagjaat voopsto taka da topliot caj ne mozam da go pijam samo preku leto. Inaku najmnogu mi se dopadjaat caj od nane,borovnica,sipka.
2012 11 11
i od lipa i planinski caj isto beren,so medce ili propolis
2012 11 11
их! чај од липа од кога немам пиено! :)
2012 11 11
Mojot omilen caj e od portokal i ciment,a momentalno konzumiram caj protiv celulit [:kikotenje]
2012 11 11
E bash se nasmeav na cajot od portokal i "ciment"-mora da e extra [:smee] !!! Spored mene, najdobar e zeleniot caj, go ima vo milion kombinacii...Zeleniot caj ima mnogu antioksidansi, i gi vrzuva slobodnite radikali, koi se smrt za organizmot. A plus ima i kofein-super zamena za kafeto , i uste edna vazna funkcija ima - gi topi masnite naslagi...... [:kikotenje]
2012 11 11
[:kikotenje] и јас мора да го пробам сигурно е одличен [:kikotenje] некогаш и случајни печатни грешки може да не насмеат! да го пијам зелениот чај, но со него не треба многу да се претерува затоа што има повеќе кофеин и од самото кафе умерено конзумирање е одлично за организмот во целост [:okezen]
2012 11 12
upsss jas se izvinuvam mala zbunka nemojte nikako cement da konzumirate hahhha [:kikotenje] mislev na cimet [:ubav]
2012 11 15