Одговор
Вкупно 9 пораки, 1102 прегледи ir 5 учесниции
121
Чај за подобро здравје
започнато од AnaBineva , 2012 11 11, 02:21

Јас практикувам чаеви и би сакала на оваа тема да размениме мислења околу тоа какви чаеви конзумирате и за што ви помагаат истите, како ги приготвувате и од каде ги набавувате. [:smesko]

2
33
liljanaivanova , 2012 11 11, 02:29

Caj od lipa... [:ubav] so med, najubav za smiruvanje, za opustanje, si go beram, go susam i si pijam [:smesko] . Domasno proizvodstvo [:kikotenje]

737
papillon , 2012 11 11, 02:32

Caevi pijam mnogu recisi preku cela godina so isklucok na letoto zasto iskreno ladnite caevi ne mi se dopagjaat voopsto taka da topliot caj ne mozam da go pijam samo preku leto. Inaku najmnogu mi se dopadjaat caj od nane,borovnica,sipka.

737
papillon , 2012 11 11, 02:33

i od lipa i planinski caj isto beren,so medce ili propolis

121
AnaBineva , 2012 11 11, 03:20

их! чај од липа од кога немам пиено! :)

171
tanjaavon , 2012 11 11, 14:06

Mojot omilen caj e od portokal i ciment,a momentalno konzumiram caj protiv celulit [:kikotenje]

12
bobana , 2012 11 11, 15:40

E bash se nasmeav na cajot od portokal i "ciment"-mora da e extra [:smee] !!! Spored mene, najdobar e zeleniot caj, go ima vo milion kombinacii...Zeleniot caj ima mnogu antioksidansi, i gi vrzuva slobodnite radikali, koi se smrt za organizmot. A plus ima i kofein-super zamena za kafeto , i uste edna vazna funkcija ima - gi topi masnite naslagi...... [:kikotenje]

121
AnaBineva , 2012 11 12, 20:50

[:kikotenje] и јас мора да го пробам сигурно е одличен [:kikotenje] некогаш и случајни печатни грешки може да не насмеат! да го пијам зелениот чај, но со него не треба многу да се претерува затоа што има повеќе кофеин и од самото кафе умерено конзумирање е одлично за организмот во целост [:okezen]

171
tanjaavon , 2012 11 15, 20:08

upsss jas se izvinuvam mala zbunka nemojte nikako cement da konzumirate hahhha [:kikotenje] mislev na cimet [:ubav]

« Лекови