Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Венчаница
Венчаница Венчаница

Венчаница

17900 МКД

Град: Куманово

Материјали: памучна мека чипка француски сатен жоржет

Ознаки: корсет полуракав бело венчаници vencanici

7
0

Венчаницата е правена по модел на Rosa Clara, од раскошна памучна мека чипка, француски сатен и жоржет. Бојата е млечно бела. Истата се состои од два дела кои можат да се носат заедно и одвоено. Има мала блузичка од чипка со 3/4 ракави која се облекува под фустанот со корсет, со што венчаницата станува позатворена и соодветна за венчавка во црква. Може да се носи и без блузичката за вечерна забава бидејќи и на самиот корсет има аплицирано од украсната чипка. Нема корпа но има подсукња од тул која ја шири. Корсетот е со мали копчиња а за долниот дел има дополнителен патент кој е покриен со раскошна машна која се закачува над него. Одговара на конфекциски бр. 42-46. Носена е еднаш и е комплетно исчистена на хемиско чистење.

Додадено: 10.1.2013 Прегледи: 2684

ZMilena

0
0

Членот го следат

0

Членот ги следи

0