Венчаница

Венчаница

17900 МКД

ПРОДАДЕНО

Венчаница

Додај во омилени Види на кој му се допаѓа (5) Креирај изглед Пријави

Венчаницата е правена по модел на Rosa Clara, од раскошна памучна мека чипка, француски сатен и жоржет. Бојата е млечно бела. Истата се состои од два дела кои можат да се носат заедно и одвоено. Има мала блузичка од чипка со 3/4 ракави која се облекува под фустанот со корсет, со што венчаницата станува позатворена и соодветна за венчавка во црква. Може да се носи и без блузичката за вечерна забава бидејќи и на самиот корсет има аплицирано од украсната чипка. Нема корпа но има подсукња од тул која ја шири. Корсетот е со мали копчиња а за долниот дел има дополнителен патент кој е покриен со раскошна машна која се закачува над него. Одговара на конфекциски бр. 42-46. Носена е еднаш и е комплетно исчистена на хемиско чистење.

Материјали

Ознаки

Додадено 2013 01 10, 10:30

Слични артикли

 • Namalenn fustan preubav za svecenu prigodii
 • Kafeno fustance
 • Преубав Y-London тегет фустан
 • Жолто кратко фустанче
 • Долг фустан
 • Црно бел фустан
 • SAMO 1000 DENARI!!!
 • MANGO Фустан
 • Namalen-Prekrasen (nov) fustan
 • Fustance
 • Цветно фустанче
 • Fustan leprsav mnogu M
 • Долг шарен летен фустан на дебели прерамки
 • Фустан- туника
 • Crna tunika
 • свечено фустанче нaмaленo 350
 • H&M fustan
 • Terranova
 • nam.NOV DOLG FUSTAN
 • Џамбо величина фустан
 • ПОПУСТ * 300 ден Голема величина фустан