Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Чизми што мора да се имаат сезонава!

Чизми што мора да се имаат сезонава!

Драги наши членки, зимската сезона е веќе во полн ек и иако во моментов не е баш препорачливо да се шета низ улиците на повеќето градови поради отровниот воздух, ние сепак сакаме да споделиме седум видови на чизми што мора да ги имате оваа зима. Добро, не мора да имате по еден пар од сите, но не е лошо да сте опремени со барем еден пар тренди чизми! Овие предлози ги начекавме на модниот блог [Not Jess Fashion](https://www.notjessfashion.com/) и се надеваме дека најмалку еден предлог ќе ви фати око! :") ## Светкави чизми ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/f054832609233272a4baa0236c5abdf6.jpg) ## Чизми над колена ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/2b0523e9a0cb2d3b19840fa7d7b4fdb5.jpg) ## Црвени чизми ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/e306bce84fba43ef3e5c789fe7d1c4c8.jpg) ## Кадифени чизми ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/01d1ec60b73d0318ad5eba8039545e9d.jpg) ## Набрани чизми ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/bb08ec647d4413b3a362381aded02b65.jpg) ## Чизми со врвки ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/934aab6ab5e13132e079751e9a004997.jpg) ## Чизми чорапи ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/ed67d2b455daa77d56288073f52eb0e1.jpg) Тоа се нашите предлози за чизми кои мора да ги имате оваа сезона. За кој тип и да се одлучите нема да погрешите! Исто така, повеќе модни совети кои ќе ви користат оваа зима може да најдете [тука (бидете шик и со дебела зимска јакна)](http://mojagarderoba.mk/blog/155/bidete-shik-i-so-debela-zimska-yakna) и [тука (изгледи кои совршено одат со шешир)](http://mojagarderoba.mk/blog/151/idei-za-izgledi-so-koi-mozhe-da-nosite-sheshir).