Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Купете прекрасен подарок и поддржете ја мисијата Една може!

Купете прекрасен подарок и поддржете ја мисијата Една може!

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/e71484ec260fa5f91617ca0a5354bcd3.jpg) Драги наши, во духот на празничното расположение што сe' повеќе се чувствува во воздухот, ние направивме една интересна соработка со „Една прави“. Оваа социјална компанија ја заслужува секоја пофалба, но и поддршка. Токму затоа, ние мислевме дека е одлична идеја нивниот концепт на работи и нивните преслатки гифт боксови да ги претставиме на нашите членови кои несомнено се во потрага по новогодишни подароци за нивните најмили. Читајте и уживајте! :") ## Една прави во празнично расположение ♥ „Една прави“ е иновативна социјална компанија за производство и продажба на природна, органска и јадлива козметика. Создадена е за да ги задоволи потребите на сите оние кои одбираат да се грижат за својата кожа и кожата на своите најмили, здраворазумно, долгороно и ефективно. За сите оние кои не сакаат да внесуваат тешки метали, отрови, парабени, емулгатори, вештачки соединенија блиски пластика и алиуминиум во својот крвоток. За сите оние кои веруваат во силата на енергијата и затоа одбираат да внесуваат козметика создадена со љубов, од љубов. Во периодов на празнициве, Ви нудиме посебна можност, да покажете грижа и љубов кон себе и кон Вашите блиски, Вашите корпоративни партнери, деловни соработници или кон Вашите најмили. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/e974d7c65d433a5caaf8c2e4e6265c5f.jpg) Козметиката на првата социјална компанија ONE MADE, One can social business преку нудење на на високо квалитетна, органска и јадлива козметика со нашите уникатни формули со ладно цедени-девствени масла, мацерати од диви билки, меки восоци и сурови путери, житарки и овошки, диви цветови и органски јаткасти плодови, во форма на козметички препарати за луксузна хигиена и нега на кожа, го решава Вашето клучно прашање овие денови "што умно а соодветно за оној на кого даруваме, да му дариме?" ONE MADE, One can social business го има решението за вас! ## Козметички гифт боксови, создадени со љубов, за да покажат љубов ♥ Со купување на козметичките гифт боксови на “Една прави” директно ја поддржувате мисијата на Една може!-подобар свет за самохраните мајки и нивните дечиња и ја стабилизирате одржливоста на единствената активна организација Една може! Воедно активно допринесувате за зголемување на вработливоста на самохраните мајки во нашата компанија, и со тоа учествувате во креирањето на неприкосновено квалитетните органски, јадливи козметички производи од Македонско потекло.Еден козметички гифт бокс (универзален, машки, женски, детски clear box, welcome baby box, wellness, …) чини од 400 до 4000 денари, со можност заеднички да го креираме според вашите потреби. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/e2d5ac5e027e3d029fcd63d48f7dffdc.jpg) Само за празниците нудиме можност за бесплатни боксови, те, украсувањето Ви е од нас. Во соработка со нашата омилена креативка, Маја Балша, имаме можност и за персонализирани честитки. За повеќе информации обратете се на нашата [Facebook страна](https://www.facebook.com/onecansocbizz/), на мејлот [email protected] или на телефоните 02/5511892 и 071/936497 ## Една може!, Една прави, зошто Една љуби!