Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Вегански производи за Велигден кои изгледаат исто толку вкусно колку што се добри за кожа!

Вегански производи за Велигден кои изгледаат исто толку вкусно колку што се добри за кожа!

Пролетта доаѓа, а тоа може да значи едно нешто: Велигден. Со свеж бран слатки производи повеќето во форма на јајца – кој може да одолее? Освен што производите се незаборавно добри за кожа, оваа колекција е 100% веган. Под веган подразбираме дека ниту еден од производите не содржи состојки од животинско потекло. Пролетта не е само за јадење чоколади... Таа е подмладувачка, освежувачка, доброто утро во новата година и тоа е инспирација за многу купки кои го подобруваат расположението и свиленкаста пена од соништата. Па, затоа, редно време е да ве запознаеме со limited (и неколку регуларни) [производи на нашиот сакан партнер Lush](https://www.lush.com.mk/). ## Одлични алтернативи на чоколадо ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/98d5a1f15a3c72bedeb1aca4188aaf9b.jpg) Чоколадото е подеднакво добро и за усните и за кожата колку што е за вкус. Изберете една од нашите три Cream Egg пенливи купки кои се полни со пеперминт и чоколадо, па пуштете се низ чоколадни води... Или пак можеби сте за пилинг за уста? Chocolate пилингот за усни е полн со темно чоколадо и масло од тангерина за слатко чувство во текот на целиот ден. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/f5279fc186510bd1ac3ae281c22f31d5.jpg) Wash Behind Your Ears е новиот цврст шампон за коса кој е limited edition и е полн со инфузија од луцерка, масло од лимон и јаболков оцет за мека, сјајна и освежена коса со прекрасен парфемски мирис. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/3e54eeb863de713324bc83af7378156c.jpg) За туширање и освежување ни пристигна сапунот за тело Carrot кој е полн инфузија од моркови и свежи моркови за пролетна витаминска храна на кожата, како и цврстиот гел за туширање Here Comes the Sun полн инфузија од кантарион, масло од авокадо и масло од мандарина за освежувачко чистење и многу хидратација.