Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Патувајте со LUSH

Патувајте со LUSH

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/b9ca6baaddbff3680e276d7c28d641a0.jpg) Патувањето ви дава уникатна можност да го истражите светот, да искусите нови вкусови, глетки, звуци и со помошта на LUSH – мириси. Олеснете го вашето следно патување и направете го незаборавно со нашите цврсти, голи производи. Иако мало шишенце од гел за туширање е стандардна пракса за некои патници, постојат луѓе кои сакаат да понесат со себе добар сапун! Фрлете неколку миризливи парчиња сапун во вашата торба а тие ќе се погрижат вашата облека и лични предмети да мирисаат чисто и свежо без разлика колку време сте на пат. Ако сте нервозни за време на долго патување, ваш избор може да биде LAVENDER VIDA LOCA, сапун со смирувачка лаванда и камилица кој ќе ве расположи и врати од работ. Ако ви е потребно нешто да ве освести и разведри, вашиот избор може да биде OUTBACK MATE, сапун со масло од лимонова трева, еукалиптус и пеперминт кои ќе ги разбистри вашите мисли. ## Патување со производи во цврста форма Патувањето со шишенца шампон и гел за туширање може да биде ризично: никој не сака истурена течност помеѓу алиштата и другите работи во својата торба. Избегнете ја лепливата ситуација со нашиот голем избор на шампони и регенератори кои самоуверено може да ги ставите во својот куфер без да постои страв дека ќе се истурат. ## Цврсти шампони Тие се извонредни за чистење на косата и имаат уникатна формула со состојки за да го добиете посакуваниот ефект. Сакате брановидна коса со многу волумен додека шетате по долгите плажи? Инспириран од морето, SEANIK има во себе морска сол за волумен и омекнувачка ирска морска трева за да ви овозможи да имате мека коса со многу убав волумен. Доколку сакате сјајни, убаво оформени локни, тогаш вистинскиот избор е BRAZILIANT. Тоа е цврст шампон со масло од андироба кое ќе ги оформи и нескротливите локни, содржи и многу свежи портокали за сјајна и чиста коса. ## Цврсти регенератори Ние исто така создадовме и [цврсти регенератори](https://www.lush.com.mk/shop/product/category/path/147_257/) за да ви помогнат косата да остане негувана каде и да патувате. За природните и фарбаните плавуши на кои им е потребна посебна нега на косата, тука е SUGAR DADDY-О, направен со виолетов пигмент кој ќе ја заштити плавата коса од тоа да добие жолти тонови и со кокосово и арганово масло за мека коса. Покрај тоа што се одлични сопатници, ги сакаме нашите цврсти производи за коса и поради тоа што се само – одржувачки и без пакување (амбалажа). ## Негувајте го телото со нашите путери за туширање Ако одите некаде каде што е сончево и топло и планирате да добиете убав тен, тогаш направете претходен пилинг со нашите пилинзи и путери за тело. Путерот за тело CHERRYISH прави одличен пилинг на телото со фер тргуваниот какао путер и ситната морска сол.Мелените семки од цреша ќе помогнат да се поттикне циркулација а есенцијалното бадемово масло, мурумуру и шеа путерот ќе ја остават мека и негувана. Веганското бело чоколадо во комбинација со апсолутот од какао ќе ја остават прекрасно намирисана Откако ќе поминете време на сонце, не заборавајте да и дадете на кожата влажност и хидратација со цел да го спречите нејзиното лупење пред да започне. KING OF SKIN е путер преполн со какао путер, авокадо и банани кои ќе и помогнат на кожата да закрепне и да го задржи блескавиот сјај и боја што подолго може. Среќен пат и убав одмор!