Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Во пресрет на Ноќта на вештерките

Во пресрет на Ноќта на вештерките

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/ca916e56f016e8b4a40069ad8a7ecefe.jpg) И додека сите „тагуваат” по завршеното лето, не и [Lush](https://www.lush.com.mk/). За нив забавата само што започна. Со Lush никогаш не е досадно. Дали ја погледнавте нивната колекција за Ноќта на вештерките? Капењето никогаш не било по “застрашувачко”! Уживајте оваа есен со пенливи купки во форма на тиква и црни мачиња, чудовишта кои шумолат и флуроцентен гел за туширање. Дозволете си неколку страшни задоволста а вашиот дух, ќе ви биде благодарен. Monster ball - шумлива топка. Чудовиште со едно окце, кое ќе се топи заедно со вас во вашата бања. Маслото од нероли ќе ве заведе и тајно ќе го набљудувате ова чудовиште, низ розевите води кои ќе ви ги приготви. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/1b4ad5c2947a2f69b936f012606a2f43.jpg) Lush не знае за лоша среќа, но секако знае за добра среќа. Црното маче Bewitched што чека да го зграпчите, е доказ за тоа. Нема да сакате да излезете од бањата, милувајќи се со оваа црна мачка која ќе ви донесе добра среќа за целиот ден. Ectoplasm, гел за туширање кои не може да се опише, само да се доживее. Влезете во ова торнадо од грејпфрут и какао путер. Ќе посакате да биде овој цитрусен мирис, да биде на вашето тело цеиот ден. Lush го направи и тоа. Парфем во цврста форма Ectoplasm Solid Parfume. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/51358d8cc63bcb6fb1f5f4a5b5ae52eb.jpg) Eyeball шумливата топка е вистински хит. Масло од лаванда и роза и очите се затвараат... А доколку ви е потребно размрдување и освежување Sparkly Pumpkin пенливата купка со задоволство ќе го направи тоа. Оваа тиква што сјае ќе ве врати во бајките и можеби ќе се почуствувате како Пепелашка, пред да чукне полноќ. И секако добро познатиот мирис на пачули и црн бибер. Lord of Misrule шумливата купка се враќа и за оваа ноќ за вештерките. Никогаш не е касно за добра забава и страшно добри искуства.