Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Пролетна колекција

Пролетна колекција

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/e242c7a382069aec95588547a455dc28.jpg) Пристигнувањето на пролетта се осеќа во воздухот. Се гледа и на нашите лица. Повеќе насмевки, прошетки и добро расположение. Сакаме да ви представиме дел од новата [пролетна колекција на Lush](https://www.lush.com.mk/shop/product/category/path/246/). ## Цветни шумливи купки. Овие купки се вистинска иновација и уникатност. Во нивната внатрешност има ливче, кое можеш да го извадиш, да напишеш порака и да го вратиш повторно внатре. Особата на која што ќе и ја подариш оваа купка, освен што ќе ужива во совршена бања, ќе биде и крајно изненадена од напишаната порака. ## Raspberry Milkshake сапун за тело. Милкшекј од малини и лимон... Овој сапун е излез од секојдневната ртина на туширање. Освежителен, богат со семки од малини за нежна ексфолиација и мирисана пролет. Нека пролетта тропне на вратата. ## Honey Bear путер за тело и масажа. Ова мече е нежна, топла прегратка. Фер тргуван какао путер и шеа путер и неодолив мирис на карамела. Мешавината од мед, темно чоколадо и тонка, ќе те вратат назад во детството.. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/69b83ba137eaaddbcc397f0d4199f2d8.jpg) ## Goddess Soap сапун за тело. Миризливата османтус грмушка идрвенствениот мирис на сандалот се судираат и создаваат смирувачки мирис за умот. Фер тргуваниот какао путер овозможува совршена хидратација на кожата. ## Mamma Mia пилинг за туширање. Црвена хималајска сол за нежна екфолиација, цвена глина за чистење и ванила мммм... Вашиот нов омилен пилинг за тело. Со бајковито розева боја, а миризот ќе го носите на телотово текот на целиот ден. ## Lemon Butterfly шумлива купка Пеперутките сакаат цвекиња, а ќе ги засакате и вие кога оваа бомба полна со освежителен лимон за разведрување и сладок портокал за будење на сите сетила, ќе слета во вашата када. ## More Tea and Sympathy шумлива купка Дали е некој за топло разведрувачки чај. Овој чај се пие во вашата бања. Потонете во освежителното масло од нероли, помешано со масло од прочистувачки зелен чај. Уште слатки изненадувања ве очекуваат во кралство Lush во City Mall. Не ги пропуштајте!