Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Цврсти шампони за коса!

Цврсти шампони за коса!

Уште од првите денови на LUSH се прават [цврсти шампони](https://www.lush.com.mk/shop/product/category/path/147_148/), пред се зошто се без конзерванси а во исто време се заштедува на непотребното пластично пакување кое би предизвикало и повисока цена. Ова се едни од најефикасните чистачи и негувачи кои некогаш сте ги ставиле на коса. Пронаоѓачи на овие шампони се Хелен Амбросен, Мо и Марк Константин. Тие многу внимателно работеа на оваа формула се со цел шампоните да одговораат на вашите потреби а притоа да ги решат вашите проблеми. Цврстите шампони не содржат конзерванси, немаат пакување и се лесни за транспорт секаде каде што ќе ви биде потребно. Тие се победник на „THE BEST GREEN PACKAGING AWARD 2008“. Нема по “зелено“ пакување од тоа да се биде без пакување ! ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/c3aec3a3f39e85e1866e4afb08b03e61.jpg) ## Godiva - Црвст шампон и регенератор Божица за косата. Овој шампон ја чисти и регенерира косата со масла и путери од јаткасти плодови, а потоа ја остава косата полна со мирис на јасмин. Ставивме многу путери и масла за покрај регуларното миење да добиете регенерирана и омекната коса: какао путер, купуаку путер, шеа путер, масло од камелија, ладно цедено кокосово масло. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/cdab85cced201adf7458facacfacdd5e.jpg) ## New – Шампон против опаѓање и потикнување на раст Не само што не е нов, туку е и нашиот најпродаван шампон! Пол со цимет, каранфилчеикоприва, го стимулира скалпот, ја потикнува циркулацијата, со што го спречува опаѓањеи го потикнува растот. Со овој шампон магично ќе ви порасне косата! ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/ba091a5c8bebdddd3caa222c33c713c0.jpg) ## Soak and Float – Шампон против перут Ако долго време ве мачи сува кожаи перут, како и здодевното чешање... Овој шампон содржи масло од рози и ливчиња од невен кој делуваат смирувачки на скалпот, додека маслото од смрека балансира. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/ec1c2d1ec9a408286b3a18f59d05cf5f.jpg) ## Seanic – Шампон за волумен Овој шампон, со морско плава боја содржи состојки од морето: витамински богата ирска морска трева, морска алга Нори која омекнува и морска сол која дава волумен! Лимонот и цветот од портокал темелно ја прочистуваат косата, а мимозата и јасминот даваат неверојатен мирис. ## Lullaby – Цврст шампон за деца Смирувачка комбинација од камилица, мелени бадеми, лаванда и овесно млеко, за нежна детска коса. Содржи и разведрувачко масло од нероли. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/97ad422443c00b96c86aac0cd2cc2b40.jpg) ## Jumping Juniper – Шврст шампон за масен скалп Кажете збогум на масниот скалп! Смреката го регулира природното лачење на серум кое што е виновно за брзо мастење на косата. Лавандата го смирува скалпот.Маслото од лимон дава сјај и длабински чисти. Содржи и антибактериско масло од рузмарин. Ова се дел од цврстите шампони на Lush. Дојдете во City Mall да го одберме вашиот совршен шампон без пакување!