Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Стил според хороскопот (I дел)

Стил според хороскопот (I дел)

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/f05730659209aac35e27c1ba5ca25888.jpg) (Слика: Imaxtree) Хороскопот игра голема улога во одредувањето на стилот на една девојка! Па, токму затоа, ние ви нудиме неколку инфомации во врска со тоа за каков стил се определуваат различните хороскопски знаци. ## Овен Боја: Црвена Материјал: Памук Најмногу внимание посветува на: Главата - лицето и косата. Омилени алатки: Грицкалка за нокти, шминка, обетки, капчиња, украси за косата, маички со копчиња Печат: Повеќеслојна облека со доза на гламур Можни грешки: Досадни бои и старомодни класични облеки Стил што го имаат усовршено: Храбрата балерина Кој го поседува изгледот: Сара Џесика Паркер, Риси Витерспун, Менди Мур, Кејт Хадсон, Сара Мишел Гелар Како да го изведете: Насмевнете се невино и облечете нешто храбро по примерот на Сара Џесика Паркер, која секогаш успева да изгледа слатко и храбро во исто време. Споете повеќе основи за да создадете ремек-дело. Не заборавајте да додадете црвена нота на сето тоа. На овновите главна карактеристика им се главите, затоа дозволете вашата коса да биде вашата слава. Фатете навидум обичен реп или ставете интересни додатори и обетки за да го привлечето вниманието кон вашето лице. ## БИК Боја: Зелена Материјал: Волна Најмногу внимание посветува на: Вратот и грлото Омилени алатки: Ланчиња, синџирчиња, парфеми, гел за коса Печат: Класика, фини кројки развеселени до ситни детали Можни грешки: Пресветли бои Стил што го имаат усовршено: Грациозност под темпераментот Кој го поседува изгледот: Ума Турман, пенелопе Круз, Кристен Данст, Џесика Алба Како да го изведете: Замислете се себеси како класична филмска ѕвезда, како Одри Хепберн. Таа изгледаше прекрасно во црно и бело, а и вие исто така. Држете се до елегантното и едноставното. Одбирајте еднобојни варијанти, развеселени со ситни детали како брошови. Ваш печат се вратот и грлото и затоа не се двоумете да ставите интересн ѓердан, марама или да облечете блуза со интересен оковратник. Вие сте скромна девојка, но на вашиот знак му е потребен малку луксуз. ## Близнаци Боја: Портокалова, жолта Материјал: Сомот Најмногу внимание посветува на: Рацете, дланките Омилени алатки: Бразлетни, часовници, прстени, лак за нокти Печат: Жив микс на обична и класично инспирирана облека Можни грешки: Досадни и старомодни комбинации Стил што го имаат усовршено: Секогаш во чекор со времето Кој го поседува изгледот: Хајди Клум, Кортни Кокс, Никол Кидман, Натали Портман, Анџелина Џоли Како да го изведете: Како близнакот трендсетерка Анџелина Џоли, вие можете да креирате стил што е и лесен и тежок за копирање. Контрастот е клучната работа, па затоа мешајте и склопувајте. На крајот, вие сте знакот на близнаците и затоа треба да знаете како да спојувате екстремни контрасти во совршена комбинација. Најдобро ви оди во спојувањето на традиционалното со обичното. Добра комбинација за вас би била маичка со традиционални мотиви и секојдневни фармерки. Немојте да трошите многу пари на облека, бидејќи на вашиот знак брзо му здодеваат работите. ## РАК Боја: Сребрена, бисерно бела Материјал: Свила Најмногу внимание посветува на: Гради, стомак Омилени алатки: Ланчиња, каиши, беби-дол маички, кратки јакни, бисери, сребрен накит Печат: Спортско романтичен стил Можни грешки: Премногу вамп-стил или прешироки алишта Стил што го имаат усовршено: Скромна манекенка Кој го поседува изгледот: Лив Тајлер, Селма Блер, Миси Елиот, Линдзи Лохан, Џесика Симсон Како да го изведете: Како рак што често го менува расположението, облекувањето за текот на денот може да биде тешка задача. Веќе попладнето можете да го мразите она што сте го облекле сабајлето! Со повеќеслојно облекување можете да споите аутфити што се во исто време доволно обични за шетање било каде, но, и доволно тренди за да ги носите на модна писта. Кај вас главна преокупација е да се чувствувате пријатно во вашата кожа, затоа не облекувајте облека којашто ќе ја користите како заштитен оклоп. Миси Елиот на почетокот од кариерата постојано се криеше во торбести облеки, а таа изгледа подеднакво прекрасно и во облеки што ги истакнуваат нејзините облини. ## ДЕВИЦА Боја: Златна Материјал: (лажно) Крзно Најмногу внимание посветува на: Градниот кош, горниот дел од грбот Омилени алатки: Шал, златен накит, очила за сонце, шапка, марама Печат: Животински принтови, светли бои Можни грешки: Облека што не ги истакнува од другите Стил што го имаат усовршено: Урбана дама Кој го поседува изгледот: Марта Стујарт, Шарлиз Терон, Хилари Свонк, Кејт Бекинсејл Како да го изведете: Замислете се себеси како лавица која оди во лов по храна. Камуфлирајте се и залажете го вашиот плен. Одбирајте облека што е послатка од вашата остра и амбициозна природа. Костими, маички со копчиња, беретки и се останато што изгледа на униформа би ви одговарало совршено. Сите ќе мислат дека играте по правилата, но на крај вие ќе бидете оние кои ги создаваат. Одбирајте светли бои, вие сте огнен знак и потребна ви е жештина. Можеби силен кармин е токму она што ќе направи де блескате. ## ЛАВ Боја: Кафена, кремаста Материјал: Волна Најмногу внимание посветува на: Стомачни, дланки Омилени алатки: Каиши, пирсеви, блејзер, прстени, очила, обетки Печат: Избледени фармерки, ретро костими Можни грешки: Комплицирани облеки или премногу разголени Стил што го имаат усовршено: Гламурозна девојка Кој го поседува изгледот: Бијонсе, Фејт Хил, Шанаја Твејн, Селма Хаек, Ракел Велч Како да го изведете: Како девица, вие сакате се да ви биде обично и чисто. Необоени волнени џемперчиња, природни материјали, земјени бои. Со вашиот гламур, вие можете дури и најобичните парчиња облека да ги направите да изгледаат привлечно. Сепак, доколку не сте претпазливи, можете да ризикувате да изгледате премногу недопирливо. Осигурајте се да додадете неколку оригинални детали за да го избегнете недопирлиов израз.