Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Среќен роденден Bath Bombs!

Среќен роденден Bath Bombs!

Lush ги слави јубилејните 30 години одкако е создадена првата Lush купка за во када, односно првата Bath Bomb. Одогаш, до ден денес, се изислени стотици и стоцици нови купки, внесени се нови иновации, а идеите се неисцрпни. Кога ќе застанете пред [штандот на Lush во Сити Мол](https://www.lush.com.mk//shop/common/store_locations), верувајте дека нема да знаете за што да се одлучите. Дали сакате повеќе да преовладуваат бои и нијанси, можеби мириси, или сакате масни кремасти купки што даваат екстра хидратација. За овој спектакуларен роденден, се измислени многу нови купки, уникатни и забавни, сите со своја приказна. Ќе погледнеме некој од нив: ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/5cfa4d41c83be949e98cc15c93fbd43e.jpg) Chocomint – Сладолед од минт и чоколада, вкусен десерт за во када. Воедно ве релаксираи опушта а слаткиот мирис прави да се осеќате дека се капето во чоколада. Какао путерот и бадемовото масло, ја негуваат вашата кожа. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/f48467fa41bb8c7160ab1184931c1046.jpg) Ginger Ninja – Под бакарниот склоп на овој нинџа се крие еден куп состојки. Сицилијанска мандарина, масло од бергамот и маслото од ѓумбир ќе ве освежат и ќе ве направат непобедливи. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/9f0248b97761c884a9ec7259035a6564.jpg) Honey I Wash The Kids – Па дали има нешто поодоливо од мирис на карамела? Никако! Фер тргуваниот какао путер и ладно цеденото маслиново масло лесно ќе се лизгаат по вашата кожа. Мирисот ќе посакате да го чувствувате во текот на целиот ден. Hulder - Земете пауза и нурнете се во бања полна со морска сол за да се освежите и релаксирате. Чемпресот и маслото од девана се толку моќни за да ги осветлат и најмрачните денови. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/f9a775966ab0dbdc313bd0bee36e09b8.jpg) Karma Yantra – Смиретеја вашата боемска душа со мирисот на пачули о острите мириси на бор. Оваа купка е првата асоцијација за сонце и позитивна мисла. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/432934c85479428f3049bbf08880baa9.jpg) More Tea And Sympaty – Потонете во освешителното масло од нероли и прочистувачкиот зелен чај. Tutmeric Latte – Куркума, чоколадо и кафе. Каква необична комбинација! Какво прекрасно уживање! Пробајте ги новите јубилејни Bath Bombs додека се уште ги има! :)