Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Прва помош на +40 степени

Прва помош на +40 степени

Колку и да го сакаме летото, сепак летните горештини знаат да бидат иритирчки и да не прават нервозни. Па нормално, си создавеме и навики како “да ги преживееме” овие топлотни бранови. Неколку [производи на Lush](https://www.lush.com.mk/shop/product/category/path/284/) можат да ви дадат убав ефект на разладување и освежување. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/a6a778cd0819e7d2df72c099031a4313.jpg) Whoosh и Deep Sleep се две желеа за туширање. Прв пат се направени во 2005 година за да се прослави десетиот роденден на LUSH. Пробајте ги замрзнати за освежително туширање или лавина од свежина во када. Инспирирани се од скандинавската практика на туширање - стимул топло-ладно кој е одличен за подобрување на тонусот на мускулите и поттикнување на циркулација. LUSH желеата се направени од карагинан гел од алги, тоа е состојка која што е полна со минерали и витамини во нивната природна форма и ја прави вашата кожа и коса помеки. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/abc859d0f7603913c92f0d65105f6486.jpg) Dirty Springwash гел за туширање со кои ќе затреперите од свежина. Спеарминт, кристали од ментол и пепермин. Дали кажавме доволно? Леден освежителен планински туш. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/48920b3ba326b0387ac6c4335a44c662.jpg) Magic Crystals е магија која што нема никогаш да ја заборавите. Овој пилинг за туширање со хималајска сол, ментол и масла од пеперминт и спеарминт.. Одкако ќе излезете од бањата ве обземаат ледени бранови... И вие лебдите. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/a12483b8817a253cdf1bd5d46da5791d.jpg) Rub Rub Rub е исто така пилинг за туширање. Со овој пилинг влегувате дирекно во морските води, ве носат морските бранови а солта ви го освежува телото. Целата енергија е вратена и спремни сте за сите предизвици. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/714a64f0b18885c4024363a5e9fa048b.jpg) Maypole сапун за тело со канадски јаворов сируп и пеперминт се основните елементи во овој сапун. Ова може набзо да стане вашето омилено слатко - свежо лижавче. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/9a14681fb23fe8679dcb0c205f458f2b.jpg) Intergalactic купката за туширање нема кој не ја знае. Но дали знаете дека во нејзе има пеперминт кој разладува? Исто така има масло од грејпфрут за освежување. Cocomint а наша купка во лимитирано издание. Самото има си кажува. Спеарминт, какао путер и бадемово масло.