Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Совршениот изглед на нокти според вашиот хороскопски знак!

Совршениот изглед на нокти според вашиот хороскопски знак!

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/53e033537bc4251aa0dae7c84cd7071d.jpg) Оние што се упатени во астрологијата добро знаат дека секој знак е посебен на свој начин. Па така, вашиот хороскопски знак може да ви помогне да одберете парфем, да го открие вашиот стил на облекување и да ги најде вашите доблести и маани. Секако, ова не се правила што доаѓаат без исклучоци, меѓутоа сепак е интересно да се чита за избувливоста на овенот и шармот на вагата. 😊 Денеска, ние наидовме на интересен текст на MSN Lifestyle којшто ни открива кој изглед на ноктите најдобро им прилега на одредени знаци од зодијакот. Прочитајте, па споделете со нас дали се сложувате со нивните предлози! 😇 Имајте на ум дека рибите не се спомнати во ниту една од категориите. Меѓутоа, поради нивното променливо расположение и истакната креатиност, тие лесно можат да се снајдат со секој од предлозите. Носталгичните риби можат да изненадат со комплициран дизајн во неон бои или пак со едноставен маникир без ниту еден украс на ноктите. Вага и јарец На овие два знака совршено им одговараат неон бои коишто привлекуваат внимание, а сепак не се премногу кич за нивниот префинет вкус. Без разлика дали ќе се одлучите за една боја (розева, сина, зелена...) или пак ќе направите некоја интересна комбинација, вакви нокти несомнено ќе се вклопат во вашиот целокупен изглед. ## Рак и бик Романтичниот рак и практичниот бик изгледаат одлично со нокти коишто се украсени со линии. Причината за тоа е едноставна - овој изглед ем е необичен, ем не бара многу труд. Најдобри се секако нежните варијанти со розева подлога и бебешко сини линии. Но, тоа не значи дека не може да одберете и некоја посмела варијанта. ## Стрелец и близнак Стрелецот е познат како авантурист што секогаш сака нешто ново и интересно. Истото често се поврзува и со дружељубивите близнаци. Затоа, не треба да се изненадите што ноктите на овие два знака секогаш ќе бидат откачени и весели, какви што се и тие самите. Ова лето на стрелците и близнаците им се препорачува силните неон бои да ги украсат со точки што гарантирано ќе ги привлекуваат туѓите погледи. ## Скорпија и овен Заводливите скорпии никогаш не можат да погрешат со црвен лак! Оваа боја совршено одговара на нивната мистериозност и страст што ги прави толку привлечни за сите околу нив. Во зависност од расположението и пригодата, скорпиите можат да одберат некоја посветла нијанса или пак темно црвена боја како крв. Покрај скорпиите, оваа динамична боја одговара и на карактерот на успешните овни кои секогаш подобро изгледаат доколку се одлучат за светла и силна црвена варијанта. ## Лав Драматична и привлечна, портокаловата боја е измислена за лавовите. Знаеме дека храбриот цар на животните не се плаши да експериментира, па токму затоа препорачуваме да ја разбијат монотонијата со интересен дизајн во друга боја. На пример, сребрената и црната се одлични опции за привлечен краен резултат. ## Девица и водолија Иако мошне различни, кога станува збор за украсување на ноктите девицата и водолијата можат многу лесно да се сложат. Педантните и перфекционистички насторени девици уживаат во пастелни бои, исто како и водолиите. Меѓутоа, овие вторите често знаат да додадат украс на барем еден од ноктите за да го остават својот препознатлив печат на уникатност.