Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Путери за тело и масажа

Путери за тело и масажа

Сите уживаме во добра масажа. Маслата за масажа најчесто сте ги гледале во течна форма. Но не и во Lush. Путерите за тело и масажа се едни од најатрактивите производи во Lush. Тие се во цврста форма, се топат од самата топлина на телото и на тој начин се нанесуваат на кожата. Полни се со путери и масла, кој ја прават кожата нежна и мека, а секако и имаат различни мириси, за сечиј вкус. Ќе разгледаме неколку од нив. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/e31a1f75b0ed07d97eb49d9341ec8531.jpg) Thender is the night е сензуална плочка за масажа полна со романтични есенцијални масла. Шеа путерот и мурумуру путерот се специјално измешани, за лесно да се топат на кожата. Како што плочката се затоплува и омекнува, се ослободува нежната мешавина од масло од иланг иланг, абсолут од ванила и абсолут од јасмин. Ова е петер и масажер за возбудливи ноќи. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/859aa14173f1c68ced2399dfd20c395b.jpg) Therapy самото име си кажува. Опушта, релаксира и навикнете се на уживање. Маслото од нероли во овој путер за тело, всушност е природен антидепресив кои го подига нивото на серотонин во мозокот а со тоа и позитивното расположние. Маслото од лаванда ве опушта, а какао путерот и шеа путерот овозможуваат лесно лизгање низ кожата. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/2434a1a62d7c06c555e930282a9c0022.jpg) Soft Couer е мало срценце кое овозможува големо уживање. Мирисот на чоколадо и ванила ве предизвикува да го гризнете овој путер. Но воздржетесе. Нанесете го низ телото и бидете колаче во движење. Секој ќе сака да ве гризне :). ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/27e813e7e677c4a4c3b6b1b4c5af41be.jpg) Hottie е плочка за масажа која го загрева местото. Идеална е за болни мускули. Полна е со масло од ѓумбир кое загрева и овозможува опуштање на мускулите. Ванилата дава дополнителен шмек на овој путер. Маслото од црн бибер потикнува циркулација. Грабнете ја оваа плочка кога вашите мускули се уморни и опуштете се целосно. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/1c33771f45b19f696b34cbe240b5026b.jpg) Pearl за сите љубители на роза и арган. Оваа совршена комбинација од мирис, ве прави сензуални и моќни. Лесно се затоплува какао путерот во оваа плочка и нежно се лизга низ вашето тело. Искуството е непроценливо. Чувството е незаменливо. Еден од најпродаваните путери во Lush. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/0995d8ca8fbcc7c6df6d8ed1d0854487.jpg) Shimmy shimmy е магично путерче полно со светки. Ако сакате гламурозен сјај на кожата посегнето по овој путер за масажа полн со какао путер и ванила. И блеснете. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/8f22fbbbdb2e92488c067344dbf4c419.jpg) Each Peach е најосвежителниот путер. Маслото од мандарина, портокал и грејфрут ви овозможуваат лесно будење и подигање на расположението. Цитурните мириси секогаш ви овозможуваат да се чувствувате ведро а кожата ќе ви биде неверојатно мека.