Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Maѓепсајте ги вашите сетила!!!

Maѓепсајте ги вашите сетила!!!

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/619cc3531a67f2e5408d3232afac7d06.jpg) За оваа ноќ на вештерките ние измисливме нови добра за уживање во бања. Нашата инспирација ја црпевме од огнометите, морничавите неба во ноќта и длабоките шуми со цел да ви донесеме едно ново мистично искуство кое што ќе ви ги протера сите грижи и проблеми. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/a9f155a213acc18a985ce6d00ede6a94.jpg) ## BEWITCHED пенлива купка. Промрдајте со носот и помирисајте го препознатливиот мирис на црна рибизла. Приредете си го ова уживање по напорниот ден исполнет со летање на сите страни на метлата. Растопете го ова мало маче под млаз топла вода за планина од меурчиња и уживајте опкружени со маслата од бергамот и темјан. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/ef2b11aa16763bd9cdcb3ae2a576bc48.jpg) ## MONSTERS’ BALL шумлива купка. Виолетово чудовиште со едно окце кое ќе набљудува дали си поминувате убаво на забавата која ќе ви ја подготви!Со масло од лајм и нероли кои ќе се погрижат да бидете во добро расположение и какао путер за длабинско негување на кожата. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/890fea414aad09292067df8390810020.jpg) ## PUMPKIN SPICE пилинг за усни. Грабни ги топлите џемпери и поздрави се со летото бидејќи есента пристигнува. За вистински вкус на ова годишно време, спушти го своето лате и посегни по неодоливиот пилинг за усни полн со слатки и зачинети вкусови кои ќе те наполнат благодарност. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/2fa296744a8dd99364a4324d05534ee2.jpg) ## BOO! shower slime. Разбуди го твојот дух со овој црн слајм! Брашното од пченка ќе ја исчисти кожата а подигнувачката пудра од стебло од бамбус ќе ја исчисти сувата кожа и застрашувачки ќе ја омекне. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/0396313d4c99db70ec93d459a698e7df.jpg) ## GHOST IN THE DARK сапун за тело. Внимателно движи се во темницата, пази да не налеташ на нешто непријатно... Ако и барем малку се плашиш, упати се кон бањата и нанеси убав слој на пена од овој светлечки сапун кој ќе свети во темнината кога се плашиш да погледнеш под креветот. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/f9a1e549ce33b738ef02509521bd57d1.jpg) ## PUNKIN PUMPKIN шумлива купка. Внимавај на нешата што прават звуци во ноќта и наполни ја кадата до врв со портокалов страв! И така ќе откриеш дека тие очи што светат во темнината, всушност припаѓаат на морниците од топол цимет.