Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Разнобојната есен пристигна

Разнобојната есен пристигна

Разнобојната есен пристигна, а со тоа пристигнаа и [проиводи во Lush](https://www.lush.com.mk/shop/product/category/path/286/christmas) со кои ќе уживате во овие облачни денови. Есента изобилува со вкусни овошки, но сега тие овошкки можете да ги најдете и во вашата бања. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/33662753977d51991f21a4e2bcfeaff7.jpg) Snow apple сапун за тело. Ова мистично јаболко нема да те заспие, туку напротив, сапунската основа од маслиново масло, какао путер и екстра девствено кокосово масло ќе исполнат една зимска желба на кожата. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/6f9603ae45c94dd318d32e485f108b94.jpg) Golden pear сапун за тело. Пирето од круша и маслото од кардамом ја покриваат кожата со мирис кој потсеќа на топол овошен десерт и пикантни колачи, додека мурумуру путерот ја хидратизира и ја омекнува кожата. Satsuma сапун за тело. Почувствувајте страст за животот со маслото од Бразилски портокал и мандарина. Не се шегуваме! Доколку сакате да се расоните полесно наутро, ви го препорачуваме сапунот Baked alaska сапун за тело. Сапун инспириран од голема снежна топка, кој кога ќе се исече ќе ве изненади со раскошните бои. Спремете се и за зимските студени денови кои доаѓаат и претворетеја оваа зима во магична приказна. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/67494354a54cc5f62c64de80acdc58f4.jpg) Snow fairy сапун за тело. Меурчиња со мирис на гума за џвакање и слатко галење по кожата. Snow fairy гел за туширање. Сите типови на луѓе паѓаат на шармот на Snow Fairy. Ние никогаш не престануваме да се изненадуваме од широкиот спектар на луѓе кои го обожаваат ова розово задоволство. Snow fairy регенератор за тело. Сакате туширање со мирис на шеќерна волна, освежителени вишни и хидрирачки путери? За сите оние кои се изморени од броење на овци, Sleepy пудрата зза тело ќе ви помогне полесно да заспиете. Зимата е наменета за дремки во дневната соба, па истуширај се со топла вода пред да се прекриеш во оваа магична пудра за тело и да се свиткаш за сонлив ден под ќебе. Нанашата кожа овој период од годината и е потребна богата хидратација. Тоа ќе и го овозможат двата зимски лосиони за тело. Snowflake лосион за тело. Тројна доза бадеми благодарение на омекнувачкото бадемово млеко, бадемово масло и есенцијално масло од бадем ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/baa09eb8e0ab7ef668869d93895d7a37.jpg) Once upon a time лосион за тело. Сицилијанскиот лимон и инфузијата од јаболки магично ќе ви го поправат расположението. И за крај, јаготката на шлагот е всушност карамелата на шлагот. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/b1188716b4828d8eaef6acf335e6e8c0.jpg) Yog nog гел за туширање. За слатко задоволство, влези под туш со оваа сензација полна карамела и крем. Yog nog регенератор за кожа. Добро заслужен десерт, богат со какао и шеа путер... ## Количините се ограничени 🙂 Убава вечер 🙂