Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Совети за носење проѕирни блузи

Совети за носење проѕирни блузи

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/2b79b3aaf4255b45ed796c44f75e4363.jpg) Модниот блог PureWow често објавува корисни модни совети за да им помогне на читателите да избегнат модни утки. Еден текст што нам ни фати око беше посветен на проѕирните блузи и нудеше совети како подобро истите да се комбинираат. Прочитајте и споделете со нас што мислите вие на темата. 😊 ## Маичка на прерамки наместо прслук Блогерите тврдат дека прслук под проѕирна блуза може да изгледа вулгарно, посебно доколку посетувате свечени настани со тој аутфит. Затоа, тие препорачуваат наместо прслук да одберете маичка на прерамки којашто мора да ви биде точна и припиена до телото. Изборот на боја зависи од вас. Може да се одлучите за силен контраст или пак да одберете маичка чијашто боја е идентична со бојата на блузата. ## Комбинирајте ги со сукњи и панталони со висок струк Иако многу девојки преферираат овие блузи и кошули да ги комбинираат со фармерки (и тоа изгледа одлично), блогерите советуваат истите да се комбинираат со сукњи и панталони со висок струк. Според тоа што го кажуваат, проѕирните блузи имаат најдобар ефект кога се вовлечени во сукња или елегантни панталони, па затоа овие две работи секогаш треба да бидат прв избор при изборот на облека. ## Облекувајте се слоевито Повеќе модни експерти се согласуваат дека проѕирните блузи се посекси кога се наѕираат под некој друг слој на облека отколку кога откриваат се'. Затоа, блогерите на сајтот препорачуваат кога носите вакви блузи да се облекувате слоевито, односно истите да ги комбинирате со палта, кожни јакни, па дури и широки џемпери. Наводно, проѕирните блузи треба да бидат споредна, а не главна улога. Но, сепак, доколку правилно ги комбинирате тие секако ќе бидат ѕвезда на вечерта. Што мислите вие за овие совети? Се согласувате ли со нив или си имате веќе изграден стил кога се во прашање проѕирните блузи?