Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог ПОДАРУВАЈТЕ УНИКАТНО И СО ЉУБОВ!

ПОДАРУВАЈТЕ УНИКАТНО И СО ЉУБОВ!

Ниту еден ден од годината не влетува во нашите мисли толку многу желби за нови почетоци и успеси, за позитивни промени и благодет, за здравје и среќа, како 1 јануари. Почетокот на новата година нe поттикнува со отворено срце и најубави зборови да им посакаме на најблиските да имаат радосна и просперитетна година. За вашите најмили секогаш само најдоброто... Kако и секоја година [Lush ви нуди гооолем избор на подароци](https://www.lush.com.mk/%D0%91%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%9C%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0). Од новогодишната колекција издвојувамe: ## Little Snow Fairy Подарете убавина на квадрат со овој прекрасен подарок. Само во земјата на самовилите и снежните вили можете да се капете во розевите базени и да се туширате на дожд со мирис на слатки. Овој подарок содржи: Snow Fairy гел за туширање за кожа која мириса најслатко на целиот свет! и шумлива купка Snow Fairy. ## Jolly Holly Christmas Подарок кој е спакуван со празничен пунч. Златни пени од коњак и масла од зелен лимон ќе се погрижат за доброто расположение. Подарете некому топла утеха... Овој подарок содржи: Yog Nog-пенлива купка за повеќекратна употреба и шумлива купка која магично се претвора во сина и зелена боја-Golden Wonder ## Joy To The World Подарете дупла доза на радост за вашите најсакани! Подгответе се за снег со овие производи кои и ја даваат потребната хидратација на вашата кожа и ја прават магично мека... Сапун Snow Apple кој го подобрува вашето расположение и лосионот за тело Snowflake со тројна доза на бадеми и незаборавен мирис на марципан! ## Winter Garden Подарок за оние кои имаат посебно место во вашиот живот. Во овој подарок ќе најдете Winter Berry освежувачки сапун за тело, Scrubee најефикасниот пилинг заедно со путер којшто откако ќе ги отстрани мртвите клетки ќе ви даде и хидратација поради тоа што е поолн со мед! Rose Jam хидратантен гел за туширање, Ro's Argan регенератор за кожа полн со путери и масла, Helping Hands омекнувачки крем за раце и Happy гел за туширање за среќни празници! ## Once Upon a Time Разгалете ги вашите најблиски! Овој подарок содржи: Once Upon a Time-Лосион за подобрување на расположението и разведрување на духот, Night Bloom-Сапун од медено цвеќе, жалфија и рузмарин, Rub Rub Rub Пилинг за тело кој носи пролет дури и во тмурните зимски денови, Sleepy гел за туширање со лаванда за сладок, мирен сон, Sugar Plum Fairy пилинг за усни, Not So Sleepy шумлива купка за туширање со експлозија од сицилијански лимони и бразилски портокали ## Snow Fairy Подарете го на оние кои уживаат во слатки нежни мириси. Содржи: Snow Fairy гел за туширање, Magic Wand пенлива купка за повеќе употреби, Snow Fairy шумлива купка и Snow Fairy регенератор за кожа, како и прекрасна марама. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/3dda3e6d0fffec52e8d018e9af6be907.jpg)