Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог Обновете го Вашиот плакар со mojagarderoba.mk

Обновете го Вашиот плакар со mojagarderoba.mk

![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/d6b12ab5235dbc9e758fced7a0a71aa6.jpg) Дали вашиот плакар се преполнува со облека и модни додатоци кои повеќе не ги носите? Сите ние се обидуваме да ги следиме најновите модни трендови бесконечно одејќи низ продавници и купувајќи убави парчиња облека. Но, каде одат сите тие нешта откако ќе ги донесеме дома? Нели би било прекрасно да имаме плакар кој нема да биде преполн со сите стари алишта кои завземаат толку многу (потребен) простор? Сите ние сакаме да изгледаме посебно и да се изразуваме преку нашиот начин на облекување. Зошто тогаш да не дадеме некому шанса на нашите стари алишта да им даде нов живот? Создавање простор за Вашите нови работи може да биде проблематично, но, ние го имаме совршеното решение за Вас! Со mojagarderoba.mk тоа е возможна мисија! mojagarderoba.mk постои за сите трендсетери коишто сакаат да продаваат, купуваат, разменуваат или подаруваат облека, модни додатоци или козметика. Со mojagarderoba.mk можете да дискутирате и да разменувате совети поврзани со најновите модни стилови, трендови и новости. Зачленувањето е многу лесно и бесплатно! Сé што треба да направите е да ја одвоите облеката/модните додатоци што повеќе не ги користите, потоа да ги фотографирате и да ги прикачите фотографиите од истите на mojagarderoba.mk. Откако ќе го направите сето ова, Вие сте спремни да ги продадете или размените! Исто така, не заборавајте дека, доколку сакате, она што го нудите може и да го подарите! mojagarderoba.mk е место каде што можете да споделувате модни идеи и совети за тоа како да изгледате одлично секој ден. Со тоа што ќе ги користите услугите на mojagarderoba.mk можете да ѝ помогнете на нашата животна средина и да бидете „ eco-friendly “ трендесетери со тоа што ќе ги рециклирате Вашите прекрасни стари алишта и модни додатоци! Нема потреба да трошиме многу пари за да изгледаме уникатно, зарем не е така? Зачленувањето е бесплатно и многу едноставно! Потребни Ви се само неколку минути за да креирате сопствена онлајн продавница и да станете дел од mojagarderoba.mk.