Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

mojagarderoba.mk Блог

Дома Блог ДА ЈА ПРОСЛАВИМЕ ЉУБОВТА!

ДА ЈА ПРОСЛАВИМЕ ЉУБОВТА!

Денот на вљубените се наближува! Дали веќе одлучивте како ќе го изненадите вашиот партнер/ка? Без разлика за кого станува збор секој има некој кому сака да му го разубави денот и да направи да се чувствува посебно. Lush како и секоја година ви нуди гооолем избор на подароци, дури и ако веќе имате избрано подарок секогаш е пожелно да додадете нешто што ќе ги негува сетилата... За денот на вљубените ви препорачуваме да ги користите сите 5 сетила одеднаш. Пробајте се, без разлика дали тоа ќе биде пилинг за усни, путер за масажа со заводлив мирис на јасмин или шумлива купка за во када за релаксирање. Дали сте подготвени за сензуално уживање? ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/072f9dfcbee1e9e8a18ec846304b98b9.jpg) ## PEACHY шумлива купка за во када Најсвежиот мирис на праска спакуван во шумлива купка. Подарете ја на некој кој навистина го сакате. Маслото Давана кое има антисептички својства на вашата кожа има и силна овошна арома за која се смета дека делува како афродизијак. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/051f6157b84452877ab8df0abcd122d4.jpg) ## PRINCE CHARMING гел за туширање Свежиот сок од калинка помага да се стимулира регенерацијата на клетките на кожата, како и да мириса богато и сочно. Маслото од грејпфрут во комбинација со масло од сандалово дрво му дава на овој гел за туширање кралско височество, светлина и топлина. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/a3ed3a686a92dd40d2c751c62498d4c4.jpg) ## LOVEBOAT шумлива купка за во када Потонете длабоко во релаксација, а потоа излезете од кадата со нежно миризлива кожа. Не пропуштајте го чамецот - овој е овде само за Денот на вљубените! ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/877ddd6d9f5cb901d04fefd966d81d24.jpg) ## NAKED ATTRACTION BAR Сензуалниот мирис на јасмин ве опкружува додека го нанесувате на вашата (или нечија) кожа за заводливо мека кожа дури и во најладните денови од зимата. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/743afb77ef1f2aaeeb4e88aafe998a77.jpg) ## AUBERGINE шумлива купка за во када Значи, ако ви треба некое време за да се опуштите и да размислите за работите, скокнете во кадата со овој освежителен модар патлиџан. Уживајте во длабоките виолетови тонови на водата и дозволете му на маслото од бергамот инстантно да го поправи вашето расположение. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/9e8215374fef1eed4d606fa128d082da.jpg) ## UNICORN HORN пенлива купка за во када Верувајте во магични розови води, полни со релаксирачка лаванда и мнооогу пена со сјај - исто како волшебните езера на островот Лашленд, каде се капат еднорозите. (Еднорозите не беа повредени при изработката на оваа купка за меурчиња) ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/cd1d92002a5738241c47a14392ca7d37.jpg) ## UNICORN подарок Двојно виножито! Овој далечен подарок содржи две најпопуларни шумливи бомби за во бања, со сите калеидоскопски бои и мирис на иланг иланг, бергамот, како што веќе знаете, а и ги сакате. Потоа, кога ќе завршите со уживање претворете го пакувањето во магична маска и станете еднорог којшто секогаш сте знаеле дека можете да бидете. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/d48cb9769a7b09881a9ac614cc970fe3.jpg) ## JOYRIDE подарок Подарете љубов! Трио од сензуални производи! Две шумливи купки за во када, SEX BOMB и MARSHMALLOW WORLD заедно со најпопуларниот гел за туширање, PRINCE CHARMING. ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/88240fd17890bd9436365aa2b4b5a9b8.jpg) ## PEACHY подарок Нека вашата омилена личност се релаксира со овој подарок со слатки, овошни третмани. Два производи, шумлива и пенлива купка за уживање и со меурчиња и без меурчиња. Разгалете ги вашите најсакани! ![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/blog/11ddb1851c2f75f0e9814849dbafa63e.jpg) ## PEACHY и AUBERGINE романтично дуо сапуни!