Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Љубов, семејство, деца, психологија /

Развод, раскини на врски /

kako preboluvate razdelba posle dolga vrska?

Devojki se nadevam ke spodelite iskustva i soveti...
2014 03 16
Uff toa e tesko [:tazen] prvo gi otstranuvam poklonite se sto me potsejkaa na nego, Prvite nedeli e tesko bidejki si bila naviknata na vrskata... probaj da se druzis, da izleguvas so drustvo spodeluvaj mislenja ... samo nemoj da se zatvoris vo sebe bidejki jas sum takva I znam kolku e tesko.. [:lut] probaj da ne mislis na toa ne misli na ubavite raboti so nego, naprotiv misli na toa ako ti ima zgreseno ke mozis pobrzo da go otrgnis od mislite.. a prijatelstvo po moe ne bidejki uste povejke ke patis imaj edno zdravo.. najbitnoo Nasmevkaa [:baknez]
2014 03 16
Zlatno pravilo - sekogas ti prva napustaj gi drugite, pred tie da te napustat tebe. Taka ke ti e polesno :) Btw .. moras da ja pomines fazata na preboluvanje, za potoa da se naviknes bez nego. Naogjaj si postojana zanimacija, druzenje, izleguvanje ili nekakva rabota za da ne mislis. Toa e sovet od mene. Pozz do tebe [:smesko]
2014 03 17
Jas kako masko - izleguvam, se trujam od alkohol, prespivam 3 dena, placam 3 dena i gotovo. Sekoj nareden pat koga kje mi e tesko, izleguvam so drugarki, odam na joga, gledam nekoja komedija..i pominuva..
2014 03 17
Sekoe cudo za 3dena a vo meguvreme bidi aktivna zapisise na pilates aerobik bilo sto izleguvaj I najdisi odma drug bidejki kako velat klin so klin se vadi:-D
2014 03 17
Srce otpatuvaj od gradot kolku mozes podolgo, koga ke se vratis ke se iznenadis [:ubav]
2014 03 17
vi blagodaram devojki [:baknez] na site
2014 03 17
ic da ne se zamaras stom vrskata zavrsila znaci ne idelo ,rascisti se sto e negovo i svrti nov list SREKNO [:baknez]
2014 03 17
Begaj podaleku od gradot, koa ke se vratis potrudse so e mozno poveke da bides okupirana :)
2014 11 12
Здраво, имам еден проблем се надевам дека ќе ми помогнете со некој совет.. Со дечко ми сме во врска 6 ипол години.Врската беше супер до пред некој месец откако тој почна да работи на интернет, при што постојано беше опседнат со работа. Го сфаќам за се,мора да се работи, но врската почна да се запоставува.Пред 2 месеци почна да оди и на работа со што дополнително се намали нашето време на видување. Постојано е уморен и без воља.Го сфаќам и за тоа.. Нашите видувања се сведуваа на постојано седење кај него тој работи јас до него и се тоа на 2-3 дена. Пред неколку недели побара да бидеме разделени за да сфати што сака понатаму, бидејќи се му е без никаква воља и нашите видувања и со другарите..Сето тоа ми падна многу тешко премногу го сакам и сакам да ја подобриме нашата врска. Овие неколку недели живеам како во пекол постојано нервирање плачење.. Знам дека уште ме сака и дека му фалам до како да успееме да ја подобриме врската како пак да биде квалитетна и убава како порано..Спремна сум на секаква промена за да оди на подобро..Се видуваме од време на време и правиме муабет.. Мислам дека ако постојано нашите видувања се на различни места и правиме нешто интересно дека се би се подобрило. И ќе се борам до крај, не се откажувам, само ве молам помогнете ми со некој совет.. Ви благодарам однапред
2016 06 23
Можеш да пробаш да му дадеш до знаење колку ти значи и дека несакаш да го изгубиш.Ако му треба време дај му време,но да знае дека може да смета на тебе и дека сакаш да останеш во неговиот живот
2016 07 01