Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Љубов, семејство, деца, психологија /

Состаноци. Таа и тој. Брак. /

Spodelete problemi vo vrska !!!

Koj e vo vrska neka kaze ako ima nekoja maka barem vaka da ni pomine vremeto,,, ajde ako pocneme muabet ke kazam jas za sebe [:smee]
2014 04 13
Se nema trpenie I nervi..voglavno toa
2014 04 13
haahhaha i mene mi treba diazepam zimi se [:kikotenje] [:kikotenje] ne mozam bez da vikam da kazam da se oslobodam i koga ke mi pomine mi e zal posle [:kikotenje]
2014 04 13
I sto da pravam jas koga mi se lutit za mali nesta i ne saka da se smiri dolgo vreme [:zasemeten]
2014 04 13
Znacii istite sme posle kavga: [:sramezliv] izvini znam mozi deka zgresiv ama I ti sepak do nekade si vinoven [:kikotenje] I opp pak od pocetok hahaha zenski um e toa ama toa e mozi od pregolema ljubov I sakame samo nas da ni se posvete ni [:smee] [:jazik]
2014 04 13
paa iskreno ja ic ne se zamaram .. ako ne mu odgovara po moe neka ide slobodno kade saka ... ja si ostanuvam na moeto ... [:ubav]
2014 04 13
Epa bas isto kikushka i mene mi se slucuva mu kazuvam izvini ama i ti si malku vinoven i posle po dva saati raspravija [:kikotenje] i pak toj izleguva deka bil vo pravo [:kikotenje]
2014 04 13
Ah bebence ne mozam taka posle se pismanam :(
2014 04 13
Секоја будала знае дека мажите и жените размислуваат различно понекогаш, но најголемата разлика е следнава: Мажите забораваат, но никогаш не простуваат, а жените простуваат, но никогаш не забораваат.
2014 04 13
a zs sega ne ste u grad izlezeni tuku sedite doma .. aj ja od malo mesto sum .. nema ziv covek .. zirnav pred malku .. ama vie ... zs si sedite doma [:ubav]
2014 04 13
eee pa izleguvame ama ne cesto veke i jas sum od mal grad i zboruvaat lugeto [:tazen] [:frustriran]
2014 04 13
palka za bejsbol neka zaigra..... [:kikotenje] [:kikotenje] [:kikotenje]
2014 04 13
Па нормално е да се јавува по некој проблем во врската и нормално е и да се надмине. Ете јас живеам заедно со дечкото и најчесто проблемите се јавуваат кога ќе решиме да прекиниме со цигарите хихихи ете на пример досега 3-4 можи и повеќе пати ќе си речиме ајде не пушиме цигари веќе, не се труеме и ете ден два ќе издржиме демек ама за тие ден два ќе се испокараме до максимум за глупости, полни со нервоза и на крај пак ќе си купиме пакла цигари :)
2015 02 20
Здраво, имам еден проблем се надевам дека ќе ми помогнете со некој совет.. Со дечко ми сме во врска 6 ипол години.Врската беше супер до пред некој месец откако тој почна да работи на интернет, при што постојано беше опседнат со работа. Го сфаќам за се,мора да се работи, но врската почна да се запоставува.Пред 2 месеци почна да оди и на работа со што дополнително се намали нашето време на видување. Постојано е уморен и без воља.Го сфаќам и за тоа.. Нашите видувања се сведуваа на постојано седење кај него тој работи јас до него и се тоа на 2-3 дена. Пред неколку недели побара да бидеме разделени за да сфати што сака понатаму, бидејќи се му е без никаква воља и нашите видувања и со другарите..Сето тоа ми падна многу тешко премногу го сакам и сакам да ја подобриме нашата врска. Овие неколку недели живеам како во пекол постојано нервирање плачење.. Знам дека уште ме сака и дека му фалам до како да успееме да ја подобриме врската како пак да биде квалитетна и убава како порано..Спремна сум на секаква промена за да оди на подобро..Се видуваме од време на време и правиме муабет.. Мислам дека ако постојано нашите видувања се на различни места и правиме нешто интересно дека се би се подобрило. И ќе се борам до крај, не се откажувам, само ве молам помогнете ми со некој совет.. Ви благодарам однапред
2016 06 23