Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Љубов, семејство, деца, психологија /

Состаноци. Таа и тој. Брак. /

Стар ерген или стара мома , ајде да ги споиме

Верувам дека секоја од нас познава девојка или момче кои се срамежливи или едноставно немале среќа во досегашните врски (можеби и некој ќе се пронајде во постот) , не сакам никого да навредам , тоа не е срамота ниту нешто чудно ... Која ми е идеата,да состанеме некој пар,да помогнеме нечиј живот да биде поубав,нечија среќа поделена , да помогнеме во формирање семејство или можеби едноставно да зачнеме некое ново пријателство. Како можете да допринесете? Пишете доколку познавате некој таков,опишете го(слично како јас) колку повеќе личности порнајдеме толку повеќе состаноци можеме да организираме.... Почнувам јас - инспирирана од мојата комшика,очајна мајка,срамежлив син . Дечкото мислам дека има 42 години,од Скопје , плави очи , има добра плата,срамежлив е и не излегува многу често. Не е ни слаб ни крупен , многу добар дечко кој ми се има најдено во многу ситуации ... Од друга страна две другарки на мојата мајка (немажени) Едната 43-4 години (не сум сигурна) , црна,височка,слаба, Прилепчанка(живее и работи во Скопје) Работи како професорка и заработува добро Втората пријателка на мајка ми од Скопје , нешто помлада, многу фина личност. Не работи , но нејзините се угледни луѓе со добри примања и ќе овозможат формирање на стабилна брачна заедница доколку дојде до тоа... Помогнете, да споиме некои луѓе, светот е толку голем - а толку мал [:baknez] [:baknez] [:baknez] Се надевам насловот не е премногу груб,не сакам никого да навредам , но не знаев како да ја именувам темата [:tazen] Однапред се извинувам
2015 01 14
hahahhaahha mila SRCKA si be. [:ubav] [:ubav] [:ubav]
2015 01 14
Па стварно има толку многу луѓе кои заслужуваат да бидат среќни и да ја споделат среќата со некого , но има нешто што им претставува пречка [:smesko] [:baknez] Срце мое си ти [:smesko] [:baknez]
2015 01 14
хахахах е сеа и агенција ли да бидеме за спајање срца те бакнуваааааааамммммм одам на работа убав ден срце си беее срце
2015 01 14
Ма перфекциониста сум , што да правам.... Сакам се да е совршено ... штета што не може [:place] Те бакнувам Ољичке моја,имај убав ден [:baknez]
2015 01 14
Prekrasna idea; mislam deka ova vo dr.delovi od svetot funkcionira odlicno, tuka sme malku poknzervativni :)
2015 01 14
Се надевам дека ќе профункционира овој пост,навистина сакам луѓето околу мене да се среќни .... ВЕРУВАМ ДЕКА МОЖЕМЕ ДА УСПЕЕМЕ. Потрудете се да се сетите, ве молаам ! Фала на подршката creativegirl - по името се гледа дека си личност слична на мене [:kikotenje] [:baknez]
2015 01 14
i jas sakam da pomognam ,na bilo kakov nachin :)) samo shto ne poznavam nekoj takov :)) voedno te pozdravuvam pikachu najmila [:ubav] <33333333
2015 01 14
Toa ne e loso toa e cool ideja zasto da ne eve jas drugarka i eden komsija gi upoznav taa bese razvedenaso dve kerki a toj bekar i pomal od nea 5 godini pa si se zedoja imaat masko 1 godinka super im e si zema plata taa za treto dete toj si raboti dvete kerki bea so nea od prviot brak no se golemi 18 i 13 na 40 godini drugarkami treto masko mu dade gospod [:smesko]
2015 01 14
Фала ви женски ,ама еве како што може да видите нема заинтересираност од страна на членките,а баш се израдував Фала што ме подржувате секогаш и имајте убава вечер милички ennichka и Јованкамартина1 [:baknez] [:baknez]
2015 01 14
Абе мислев на такви кои сакаат да се мажат,а не можат сами да си најдат.Во мојов пример мајка му доаѓа и вика мести му некоја те молам на син ми нека се мажи , а тој се си прифаќа пустиот и никако да му се погоди. А за девојкиве,двете сакаат да се мажат и си кажуваат ,па мислев ако знае некој ерген или мома која сака да рипне во тавче да пише да средиме некоја средба на слепо,можеби ќе биде успешна [:ubav] [:baknez]
2015 01 14
пишав веќе , 42 години ,дадов и описче. Ако не ти е тешко дај прати линкче во пораче хихи, ќе му го пратам на фб линкчето [:kikotenje] нека се запознаат Од каде е девојката, дај опис и овде ако не ти е тешко , можеби некоја девојка знае уште некој момак за неа [:ubav]
2015 01 14
Lele, temava e zakon :) Imam kolega ergen, mislam deka e 46-7 nekade. Arno coece, taka mirnicok deluva ama toa sekoj ke si go oceni sam nali :) Ne mnogu visok, sredno debel (ne e nesto debel bas ama taka so malku mese :)). Tuka pod kirija zivee sam. Pa ete ako nekoja ima zelba da go zapoznae, da mu spomnam.
2015 01 14
дај маќе праќај ми го во порака,мислам дека ќе ја средам работата со колешкава на мама [:baknez]
2015 01 14
додуша и јас има доста запознаено денес се и сеуште парови но некад знаат да искоментираат лелел оља кај ме запозна кај ме запусти,,,и осекам грижа на совест,,,дека ти е од срце намерата разбирам мила моја дај боже да е се розево ко што сакаме ние...ама уште се смеам коа го прочитав насловот...по стоти пат те бакнувам [:baknez] [:baknez] [:baknez]
2015 01 15
1 2 Следно