Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Љубов, семејство, деца, психологија /

Развод, раскини на врски /

Мешани бракови

Темава ме интересира чисто информативно, има ли такви или дали би се впуштиле во брак со партнер од различна вероисповед, националност или пак ако веќе сте во таков, како ви оди? [:kikotenje]
2013 01 25
Постојат само ДОБРИ и ЛОШИ ЛУЃЕ. Се додека се размислува поинаку, не е во ред.
2013 01 25
Jas MISLAM koga se raboti ZA LJUBOV se e dozvoleno voopsto ne e problem razlicnata veroispoved SE ZA LJUBAV! [:ubav]
2013 01 25
Ima :) Jas sum dete na mesan brak i mozam da Vi kazam deka ljubovta e najbitna i deka lugeto treba da se gledaat po toa sto kakakter se a ne na koja religija i pripagaat . . .
2013 01 25
skype/ pepe69xx68
2017 07 17