Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се
Убаво си пишав изреволтирана...не на странава туку на АВОН! Бев зачленета добри 3 години на име од мајка ми. Не поминував порачка испод 6-7000 некогаш одев и до 12000. Правев многу се трудев колку што можев од 20 дена што е кампања 20 дена со Авон се занимавав. Во времето со таблетите пратив што требаше зедов комплети ги продадов по 400 денари femme. Сите веројатно го имавме порачано се крена голема врева околу тоа. Праќам порачка ми излага нема таблети на залиха. Ништо џабе мака џабе се по вода замина. Помина тоа. Сега ај си реков на мое име ќе се презачленам. Фино пак исто прва порачка околу 5500 ми беше и сега втора пуштам нешто подолу од 6000 беше и ми следуваше парфем и Luxe сет. За да го добијам Luxe сетот имав услов да порачам 5 брошури. И погодете што АВОН НЕМА БРОШУРИ. Поради недостаток сетот Luxe фактуриран по цена колку што кошта околу 1500-1600 денари. Се јавувам ми викаат плати овај пат од следен ќе ти одбиеме па кај јас да најдам пари да платам овај пат. Сум порачала нешто што ми следува зошто би плаќала? Страшно. Завршив со тоа крај ставив засекогаш на Авон. ИДИОТИЗАМ ДО БЕСВЕСТ!
2015 09 08
Ne se nerviraj zaludno,kolku pobrzo otkries tolku polesno ke ti bide ponataka vo zivotot da se spravuvas so uste ponepravedni situacii....taka funkcionira svetot denes...porano podadenata raka i dadeniot zbor bile zakon,a sega nitu notar nitu dokument so pecat ne vazi...ke te izmanipuliraat do besvest Koga treba da platis ili dades nesto ,togas e mnogu ednostavno....no aj probaj da zemes [:tazen] Imase nagradna igra Milka i dobiv elek,no eve ti golgota....ne prakale po posta,mora licno od Sk,otidov za Sk trebase nekade vo centar,se javiv ...ne bilo vo centar tuku vo Vlae [:place] Potrosiv kako za tri eleka [:lut]
2015 09 08
Jas sum isto taka izrevoltirana Od Avon cenite skapi samo DA ti GI zemat parite
2015 09 08
Znaci milicka i jas sum clenka na avon em toa od mali noze od sredno, a iskreno nemam nisto bas dobieno.. edinstveno na edna golema suma jas gledam samo 200-300den kar nisto treba da rabotis da crknis od rabota i pak nisto...i jas sum IZREVOLTIRANA....posebno koga strakaat za dva dena 300den kamata....koga ne ti gi davaat poklonote koga za poklonite ti treba tri brosouri vkupen iznos 25.000 toa ti e woww.... Zatoa od druga strana ORIFLAME mi go smeni nacniot na zivot i rabota...non stop dobivam nesto i iskreno toa sto mi ostanuva e mnogu poveke od avon.... prvin si dobivam pokloni za dobredojde ako zaclenam nekoj na dve i/ili tri clenstva pak zemam pokloni em i pari, a vo avon nema ni koj da se potrudi da ti kazi so treba i kako da zemes.... Si znaes so 75boda ova, 50boda toa, 100boda toa i tolku...i non stop podaroci sto vredat mislam ne e malce realno, e treba da napravis bodovi naracka treba...ne e sigurno 12000, 3-4000 na nabavna vrednost i toa im e mnogu na nekoi si kazuvam mislenje sprema drugi luge sto sum revoltna sega i jas da se iskazam [:kikotenje] Abre vo ORIFLAME barem se trudat da im rabotis, znaci po dva katalozi bev na 3% nivo za mene mozi nisto, za niv nesto dobivam pokana do doma na meil, na mobilen za Skopje za konferencija epa sto da bidi...i da nekes te motiviraat da rabotes samite [:ubav]
2015 09 08
P.S. A mene vo avon duri ne mi davaat ni da se prezaclenam ne mozelo :D
2015 09 08
Oriflame e poubava I pokvalitetna kozmetika I jassum zacleneta
2015 09 08