Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Слободно време и хоби /

Филмови, книги, музика /

Продавам Книга - Рачни Работи 2 (Плетење, везење, јазлење...)

Книгава ја најдов дома, и прво ми се виде ептен интересна ама после заклучив дека не сум јас за вакви работи. Па се решив да ја понудам тука, може некој ќе сака да ја има и ќе му биде од помош [:smesko] Инаку книгата е доста голема и е на македонски. Преку слики и детално објаснување е доловено како се плете, шие, везе и сл. Има и дополнителна папка со разни примери (кроеви и табаци за одредени модели). А во книгата има примери од како да направиш шал, до прекривки, до ташни, облека, се [:smesko] [slika:b84bd379-9da2-4515-a5ff-0d64f88c57fd] [slika:d0e708f3-8849-4067-a35a-a17fdae15bc4] [slika:d27b4987-25d2-447c-8f68-ab12a9632d36] [slika:d45c37fe-0f53-4fcb-9c44-e6d90b5bbe64] [slika:1b878345-0d28-450a-bd3b-80e0a6d6cacb] [slika:d72626c4-6635-4ef5-a6a7-1fff447cb72c] Ако некој е заинтересиран за подетално, нека ми пише [:sramezliv]
2013 03 17
А баш пред некој ден викав нема ваква книга на македонски јазик. Инаку не сум почетник ама би било интересно да се има ваква книга. Јас веќе 8 години хеклам и плетам [:ubav] . По која цена ја продаваш ??? Злата [:smesko]
2013 03 17
Me interesira dali uste e na prodazba knigava. Cena i sl? Ve molam za odgovor
2014 08 21
Книгата е продадена [:smesko]
2014 08 23
Jas ja imam ovaa kniga za prodazba
2018 08 22
> Atlantida: > Jas ja imam ovaa kniga za prodazba Дали уште ја имаш книгата за продажба?
2022 08 23
![](http://img2.mojagarderoba.mk/mk/images/message/8c318aa72b8780977b0ab39addeb8b9a.jpg)
2022 10 09