Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Друго /

Нарачки од интернет продавници /

Проблеми со Алиекспрес пратките

Последни 3 пратки не ми се добиени, а во пошта ме убедуваат дека не се стигнати - 4 месеци ги чекам !! Selerot нормално не е виновен ( refund не може да ми прифати ), гледам сите 3 производи се веднаш проследени, но проблемот е во нашиот мрзлив поштарски систем. Мислам дека ги мрзи да напишат и картонче дури, па да одам да си ја подигнам пратката. Не знам колку е точно, но доста ми имаат кажано дека намерно не ги проследуваат во пошта некои од пратките, чекаат купувачот да мисли дека е загубена пратка и си ја присвојаaт ? По последниве порачки кои не ги добив, повеќе не порачувам. Какви се вашите искуства со поштава наша и што правите доколку не ви дојде пратката по неколку месеци ?
2016 09 03
Mene dosega mi se slucilo samo dva pati da ne ja dobijam pratkata ama mi gi vrakaat parite. Otvaram "open dispute" ako pratkata mi ja nema poveke od 50dena. Inace mnogu vnimavam da kupuvam od provereni prodavnici na aliexspress
2016 10 10