Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

Дискусии во врска со користењето на сајтот /

KRAJNO NESERIOZNI

> purplethings22: > > rockenrola666: > > Jas prativ nekna po kargo dve pratki i edna za razmena i ajde ne mi e za drugive dve ama mi e maka sto ovaa za razmena ne e stasana uste . Ke treba da im spukam ako uste utre ne stasa ke gi napravam lom ! Mnogu se nerviram epten ejjjj :@ > Ne seriozni se da , no treba da vnimavate i koga razmenuvate preku kargo ...!! ima sekakvi luge moze da ja podigne pratkata i da ne si ja pusti svojata Ne moze taka,ke si naglasis za razmena na keseto,i ne smee vo kargo da ja dadat tvojata pratka,bez da prati drugata clenka kesa so pratka
2016 12 24
> Manila: > > purplethings22: > > > rockenrola666: > > > Jas prativ nekna po kargo dve pratki i edna za razmena i ajde ne mi e za drugive dve ama mi e maka sto ovaa za razmena ne e stasana uste . Ke treba da im spukam ako uste utre ne stasa ke gi napravam lom ! Mnogu se nerviram epten ejjjj :@ > > Ne seriozni se da , no treba da vnimavate i koga razmenuvate preku kargo ...!! ima sekakvi luge moze da ja podigne pratkata i da ne si ja pusti svojata > Ne moze taka,ke si naglasis za razmena na keseto,i ne smee vo kargo da ja dadat tvojata pratka,bez da prati drugata clenka kesa so pratka Hmm neznam jas imav procitano bas pred nekoe vreme tuka na forumot deka clenka od struga se dogovorila za razmena so nekoja druga clenka koja i pratila novi stikli.. I deka taa od struga gi podignala stiklite a ne vratila nisto nazad, istoto i go napravila i na Dzidzi93 .. Barem taka razbrav bas nemozam da ja najdam temata znam deka vaka nesto bese ...Sepak ne bi preferirala razmena preku kargo (:
2016 12 24
i jas mislam deka kako sto kaza Manila deka treba da bide naglaseno na paketot deka e za razmena,i togas kargo ne smee da go dade paketot dodeka toj sto go zema ne ostavi i isto paket za nazad
2016 12 24
> ananikol: > i jas mislam deka kako sto kaza Manila deka treba da bide naglaseno na paketot deka e za razmena,i togas kargo ne smee da go dade paketot dodeka toj sto go zema ne ostavi i isto paket za nazad Sigurno e taka, jas nemam razbrano ubavo, a i taka treba da bide (:
2016 12 24
Tocno ima sekakvi samo sto jas pratkata ja dobiv prva i koga ja podignav-mojata ja pustiv so ze drugite dve . E sega ke cekam ponedelnik ako ne stasa ke im se javuvam..
2016 12 24
Jas ova ne sum znaela... Treba da im se javis za da dojdat da ja zemat pratkata? Kolku se plakja taka? Ako kargoto do dr grad si go plaka drugata clenka, mene za toa sto ke dojdat do doma da ja zemat pratkata kolku ke mi zemat? A za dostava do doma ima da, 30 den e
2016 12 25
Krajno bezobrazni i ne odgovorni ja duri verte u Bitola u glaven ofis
2016 12 25
Jas sum vo Zlikukjani mi nosele i zimale od doma ama +30 den se plakja. Obavezno na livce pisuvam sve, go heftam a oni neka krsat glava so sakaat neka pisat. Ne sum imala problem pogolem so niv, recisi nikakov, a sorabotuvam 2 ipol godini. Ama mora ubavo da znaes sve ako si pocetnik podobro prasaj otkolku da te zaebat
2016 12 25
> ivana0704: > Jas ova ne sum znaela... Treba da im se javis za da dojdat da ja zemat pratkata? Kolku se plakja taka? Ako kargoto do dr grad si go plaka drugata clenka, mene za toa sto ke dojdat do doma da ja zemat pratkata kolku ke mi zemat? > A za dostava do doma ima da, 30 den e Jas plativ 150 bidejki kargoto bese na mene a mislam deka +30 den se naplaka
2016 12 25
Osven sto se neseriozni so prakanja sekoj pat koga odam da podigam pratka razlicna postarina ima na se ednas plakam 60 ednas 70 ednas 90 den za edno kesence malecko....pa cabe i se karav i se ama nema razbiracka....poubavo do doma da mi go donesat do vrata barem istite pari ke gi dadam od kolku odam tamu da go podignam pa isto plakam...
2016 12 27
barem denes ima eden kup deliveri sluzbi odsven kargo sto sme se zapnale samo za nego napravija ime pocnaa so golemi firmi da rabotat so iplati na fakturi i sea so ke sme im nie obicni smrtnici bar jas taka go doziveav gorenavedeniov muabet
2017 01 12
OljaIvanovska imas pravo sme se zapnale za niv kako da nema drugi. Jas pred izvesen period sorabotuvam so KURIR i jako sum zadovolna od niv, prataka mi bese od Bitola - baza do doma na moja adresa, i plativ 130den, a tolku se i KARGOVCI samo sto kosa ke ti otpadne so niv od nervozi. x-)
2017 01 12
Е кај нас женски во Крушево освен карго нема ништо друго..овие од Брза пратка или Курир се од Прилеп и кога порачуваме иако треба до дома не ни носат туку се паркираат во центар и ти се јавуваат да појдиш за 5мин а ако неможиш баш во моментот твој проблем ја враќа пратката назад одма..и секогаш и за најмало ќесе плаќам 150ден и толку се дрсќи и безобразни се дерат на тел.
2017 02 20
1 2