Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

За членовите на mojagarderoba.mk /

KARGO-OTPAKUVANJE NA ARTIKLI PRED PODIGANJE

Vo nekolku navrati citam deka clenkite gi otpakuvaat artiklite pred da gi podignat vo Kargoto.Dokolku im se dopadnat gi podigaat,ako ne gi vrakaat nazad.Jas sum dolgo,dolgo vreme na sajtot i nemam vakvo iskustvo.Dali nekoj znae za sto se raboti??Praksa ili dobra volja za poedinci,ili dogovor megju toj sto ispraka i toj sto kupuva..Stvarno ne mi e jasno..
2017 01 19
jas ko sho znam dur ne se plati ne smej da se otvori.... ama pamtam lani ko imav tri pratki a nosev pari za dve...togas znam me ostaja da otvoram za da znat koja pratka da ja zadrzat kaj niv dur da im odnesam pari....inc vo nikoj slucaj ne prat isklucoci za otvaranjeto na pratkite
2017 01 19
kargo express ne dozvoluva otvoranje na pratka osven ako e vo paket ne zapecatena so lepak.A kurir dozvoluva so dozvola od prakjachot.
2017 01 19
Да ми се случи ова во каргото во Битола членката си го отворила и пробала а може и носела и ми го врати назад, самата ми кажа.
2017 01 19
Vo kargo Strumica ne e dozvoleno da se otvori pratkata dodeka ne se plati ,sto bi bilo ako site pred podiganje gi otvaraat paketite,bi bilo haos vo kargoto Isto e i so paket od posta,sekako postarot koga vi go nosi prvo potpisuvate i plakate pa potoa vi go dava paketot E sega toa e malku rizicno za kupuvacot,konkretno ovde na MG vo posledno vreme se pojavija mnogu lazni profili koi ja koristat sekoja prilika da prelazat nekogo.....
2017 01 19
Citajte na temata od Jelena Matik za crni pantaloni deka gi otvara vo kargo pratkite i vraka ako ne i se dipagaat
2017 01 20
Ana Jana kaj procita ti deka pratkite gi vrakam dokolku ne mi se dopagaat?Tocno deka ke ja vratam no dokolku proizvodot e drug a ne toa sto go baram.Ili dokolku e iskinato....dosega imam dobieno eden kup isflekani i zasmrdeni alista(aj za toa mozam nekako da premizam) pa na nikoja ne sum ja vratila.Ajde nekoja neka kaze na koja ja imam vrateno pratkata?Ama za partali pari ne davam bidejki na nikoj ne mu pagjaat od nebo i partali imam dosta pa zavrsuvaat vo kanta a ne kako nekoj poedinci sto se brukaat za sitni pari.
2017 01 20
A za otvaranje pratki vo kargo toa e dogovor so kupuvacot i prodavacot.Ne rabotev na toj princip no od golem revolt sto imam eden kup pari plesnato za iskinati artikli veke rab na toj princip normalno so soglasnot od prodavacot.Inaku ne bi kupila nikogas nisto...
2017 01 20
Citaj ubavo....JelenaMatik Mi treba crni klasicni pantaloni.Cevka model.Pozadi so dzepcinja ili imitacija.Da nemaat tragi od nosenje.Br M.Znaci S-M za razmena ili pristojna cena.Da napomenam deka pratkite gi otvaram vo kargo.Dokolku proizvodot ne e kako so e napomenat,pratkata ide nazad.Dajte ponudi.Ako nesto mi se dopadne vrakam na poraka.Ponudi tuka
2017 01 20
Povod za ovaa tema mi bese razgovorot so edna clenka koja sakase da kupi cizmi od mene i me zamoli da napisam na pratkata "Moze da se proba"pa ke si gi otvori vo Kragoto da gi proba i dokolku ne i se tocni ,da gi vrati i jas da si platam Kargo ..Ova za mene e novo iskustvo,iako i porano vo nekolku navrati sum citala na sajtot za istoto od razlicni clenki i razlicni gradovi.Sega se obrativ do Kargoto Bitola,centralata na Kargo,so niv sekogas sum imala korektna sorabotka,i mi kazaa deka nikade ne dozvoluvaat otvoranje na pratka.Komentar nema od moja strana..
2017 01 20
Kargo express ne dozvoluva definitivno.Probaj preku Kurir jas nekolku pratki sum imala preku niv i sum pisuvala ,, Moze da se otvori,, iako e pokomplocirano so niv ako ti odgovara probaj.Vo mali gradovi mozi da dozvoluvaat so iskluchoci bidejki nemaat guzvi i site se poznavaat a kaj nas Bitola nema shansa barem jas pratka nemam otvoreno.A mi se ima sluceno lugje bez da platat da mi velat deka otvorile pratka normalno so vrski shto bi rekle nie
2017 01 20
Makedonska rabota.. na site strani alash verish .
2017 01 20
Da vilmickav tocno e deka ima takva opcija vo koja sto ti kako prodavac davas dozvola proizvodot da bide proban, ovaa opcija e stavena pred se za da bide od korist pri kupuvanje na elektricni uredi : fen, pegla itn so toa sto nekoj ne bi kupil rasipan proizvod. Za obleka si vazi istoto pravilo, no e druga prikazna. Tocno, ne moze da se otvori na svoja raka, ama ako ti se dogovoris so clenkata deka ke dozvolis taa da go otvori i istoto go navedes na praktata nema da i bide zabraneto da si otvori, proba i ako ne i se dopagja da go vrati. Mene iskreno vakviot princip na rabota ne mi se zacuduvacki, ti si biras kako ke bide sorabotkata i toa e toa, ne ti odlucuva nikoj drug. E sega imav jas edno iskustvo kade bez moja dozvola bese vo Kamenica ili Bitola otvorena pratka, probano i seto toa ama clenkata bese mnogu fer, go plativme po pola kargoto za nazad, plus imav propust taka sto ne mi precese vrakjanjeto na artiklot :D
2017 01 21
Нема таква работа како отворање пратки, можно е само по помали градови на пријателска база.
2017 01 25
vo bitola ima dve firmi kargo ednata e kargo express nema sansi da otvoris paket nikako a drugoto e Brza pratka kargo sto e mnogu pobavno od kargo express megutoa so tvoja soglasnost koga prakas nesto mozes da dades dozvola da se otvori paketoto ili sto i da e da se vidi tamu direktno pred vrabotenite pred da platis ali samo smees da vidis ne smees da podignes bez da platis jas patiki mu prakav na edno dete od drug grad novi bea skapi sakase da gi vidi pred da plati pa mu gi prativ po toa brza pratka -malce bea bavni 4 dena toj cekase da gi dobie tamu i uste 5 dena jas cekav da gi zemam parite ali smees da vidis pred da platis da otvoris da znaete
2017 02 23
1 2