Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Убавина, стил, здравје /

Нега за тело, убавина, козметики /

ako na nekoj mu treba dermatolog...

Отидов во дерматовенеролошката ординација Меа Медика(спроти градски парк) со проблем флеки и дупчиња по лицето и ми препорачаа дермаролер. Секако пред тоа прочитав се што можев на интернет, од познати дерматолози итн. во врска со третманот. Ме правеше со иглички од 1 мм. Кога започна третманот на челото имав болка но поднослива, но набрзо осетив како мазници крв ми се шират на челото и кога ги отворив очите видов дека ракавиците и беа потопени во крв. Се испаничив бидејќи секоја можна статија напишана за дермаролер вели дека со таа големина на иглички треба да се искуси во најлош случај точки крв по лицето. Проблемот беше што докторката беше премногу агресивена со влечењето на ролерот.
2017 09 15
Не побарав дозвола и станав да се погледнам во огледало кога видов дека таа мораше ракавиците да си ги фрли во канта сред третман бидејќи беа толку крвави. Ја замолив да престане и да ме пушти да и се јавам на мајка ми. Нагласив дека можеби проблемот не е во неа туку кожата ми е чувствителна и не може да поднесе ваков третман. Тогаш почна хоророт. Почна да ми се дере на цел глас како од почетокот приметила дека нешто не е во ред со мене, дека не требала да прифати да работи со мене, па можеби немам пари за третманот па затоа и правам сцена. Велеше уште од почетокот не сум имала доверба во неа кога јас само барав информации за тоа колку третмани извршила во минатото, дали има лиценца итн. што се прашања што секој ненаивен човек би ги поставил пред ваков третман. Кога се погледнав во огледалото покрај целото чело, веѓите ми беа потопени со крв а имав крв и во косата, а потоа приметив дека мазница крв ми протекла по десниот образ и цел ми беше портокалов. Ова беше откако ми го бришеше челото со памук некои 2-3 пати. Тогаш почнаа да ми се тресат и рацете и нозете. Ја молев да запреме со третманот но таа не сакаше да чуе и постојано велеше "Ќе ми платиш 6.000"..."Ќе ми платиш 6.000"(толку чинеше третманот за цело лице а ми го направи само челото, натаму не и дозволив да продолжи). И ги дадов тие 6.000 за кои беше толку очајна да ги добие и излегов без збор. Ме натера да размислам кои се границите, што се може еден човек очаен за пари да направи за да ги добие. Еве да речеме и дека абнормалното крварење било нормално за ваков третман(што не е во никој случај ама за целта на мислењето) дали тоа значеше дека требаше да продолжи да ми и влече иглите по лицето додека јас се тресев и плачев на столицата? Дали би го направила тоа на сопственото дете? Дали воопшто имаше некава сочуствителност за мене?
2017 09 15
Mnogu mi e zal sto si go iskusula ova,ima sekakov narod,ludilo gi fakja ako setat deka im se lizgaat parite niz prsti,ne ostana nisto covecko kaj nekoi lugje
2017 09 15
Horor! Se potresov samo sto go citam ova...ne mozam da zamislam kako ti bilo tebe... :( Ne znam za kakov tretman se raboti, no duri i da bilo normalno seto toa sto se slucuvalo (a kako sto velis, ne e), PRISTAPOT na doktorkata e krajno ne profesionalen i ne covecki!!! Nemam zborovi... Ti posakuvam na mnogu polesen nacin da si go resis problemot so liceto, so promena na ishrana, nekoja krema i sl..kraj,kraeva - vazno e ona sto sme odvnatre. Zarem ne e doktorkava CUDOVISTE bez razlika kolku i bilo cisto liceto... Zdravje, sreka i mir vo dusata, ti posakuvam se najubavo srce! <3
2017 09 16
Poentava e da ne se odi na neprovereni mesta.Druga rabota tuka mnogu malce clenki ke vidat ,moj sovet e da spodelis na nekoja grupa na fb kako zenski domakinski raboti, pa site da ja znaat doticnava dr. Marika
2017 09 16
Jas iskreno samar bi i zalepila
2017 09 22
Сподели на Женски домаќински муабети- ќе добиеш и совети за друг дерматолог, како да го решиш проблемот со кожата и секако, ќе спречиш и некои други да не ја направат таа грешка и да отидат кај таа жена очајна за пари. - И секако, 6000 денари? Не си требала да и ги даваш..Прво, третманот не е завршен, второ, не си задоволна.. па зашто да даваш пари? Пристапот на докторката е многу важен, и такво однесување од страна на професионално лице е катастрофално.
2017 09 22
> bijanka: > Jas iskreno samar bi i zalepila Ќе ја заврзеш таму и иглите во чело, да го осети и таа третманот.. Брутално.... :")
2017 09 22
Objavi na zenski domakinski muabeti te molam kolku povejke lugje znaat tolku podobro i posledni ke i bidat glupaca nepismena. Taka nekoja da mi napravi pa bogami ke se prasame kako ona mene 6000 ke mi dade za torturata i ke moli da si otidam. MORONI NEPISMENI SVE LEKARI BRE
2017 10 18