Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Секојдневие /

Дом /

Прашање за сите снаи

:') :') :') :) :) :) Како ги викате вашите свекрви?? Јас сум тазе снаа, и ми е проблем како да ги именувам, а мислам и дека сите помлади генерации се на моето. Мама не можам да ја речам, а пак со тетка ми е многу непријатно .... ве моламм за одговор спасете ме од непријатни ситуации x-) баш ми е тешко кога ке ми рече свекрва ми да викнам по свекор ми а јас не знам како да го речам и него и нејзе :|
2018 07 18
Срц, викај ги така како што ти е најпријатно. Штом викаш дека ти е проблем да ги викаш мамо и тато, а ти е глупо со тетка, сврти на шала муабет и прашај ги како им е нив пријатно да им викаш. Ако се разбрани луѓе нема да ти прават никаков проблем како и да им се обраќаш. Битно е да има меѓусебна почит и разбирање меѓу снаата и сверквата, обраќањето тогаш е најмал проблем. Поздрав
2018 07 18
Odgovori si sama, da si zdrava i ziva, da si imas svoi deca, kako bi sakala tebe da te vika snaata!
2019 01 12