Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

mojagarderoba.mk /

Помош за страницата /

МГ и се е можно!

1. Ти пишува за попуст се согласуваш даваш на пола цена, потоа те прашува дали каргото си го плаќа сама, па не му одговара сакаат во тие 200 денари и каргото да е од продавачот! 🙄 2. Производ веќе намален од повисока цена на ептен ниска и прифатлива цена за нов артикл, бара + попуст и покрај тоа што имаш пишано дека е фиксна упорно бара попуст, бара димензии дополнителни слики секакви информации окулу состојбата на артиклот пишува упорно 1 сат му даваш се и потоа ја снемува ни трага ни глас ни едно благодарам! Без коментар... 3. Прашуваш за артикл што си заинтересиран се уклучува редовно а немаш возвратна порака епа тогаш како ќе продадеш? Итн... Многу вакви случки во една недела! Многу не сериозни продавачи и купувачи! Секоја ЧЕСТ за исклучоците ❤
2019 03 29
Znaes shto vikam jas bolji neka mi se izgubat taka otkolku me matkaat da im pustam po kargo pa da se izgubat togas ili kako sto se slucilo mnogu pati dogovorena sredba odam 15 km u eden pravec poso neli oni se vo aerodrom i na nikoe drugo mesto ne mrdaat pa samo tamu im odgovara sredba ...odis cekas kasnat zvonis nr kreva cekas posle 25min stiga poraka "a da ostavime za drug den"....
2019 03 29
Да даа ете и тоа го заборавив да го пишам имав договорена средба дотичната не ми остави контакт ја чекав 1 час кај каргото и недојде си одам дома и вечерта кај 22:00 ми пишува леле неуспав никако да ти кажам дека нема да дојдам бев со обврски па добро и велам ти дадов број пиши една порака не ме чекај а не вака останав 1 сат, ај тоа како будала седев чекав. Искрено немам коментар за некои, нема да соработувам со нив мислам воопшто нема ни на порака да му возвратам ако пишат запишани се сите на мој црн список! 😊 Не заслужуваат само време ти одземаат и тоа е тоа!
2019 03 29
Тоа е резултат на не воспитување и мизерно трговски дух за девалвација на туѓ производ. А под 4 бараат размена иако пишува на профил дека не сакам.
2019 03 29
И тоа точно ти нудат размена и покрај тоа што пишуваш дека не разменуваш, во ред е да ти понуди размена еве јас лично би се разменила доколку има добри артикли, не да се правам дека моите се сјајни но мислам дека вредат за да бидат објавени на сајтот, но ова веќе што се објавува е мизерија стари искинати, износени, излитени, од пред 20 години гардероба па тоа не се објавува овде еве јас лично до сега преку 20 пакети сум подарила на лича што имаат потреба од гардероба и тоа зачувани алишта, излитеното оди во канта! Па потоа бараме да има продажба како и порано, но нема да има бидеќи пред се нема човечност останато во луѓето а потоа и гардеробата што ја нудат!
2019 03 29
Mila neznam kolku vreme si na sajtov ama veruvaj deka imase i porano se i sesto po sajtov samo togas imase mnogu poveke aktivni clenovi pa ne se osekjaa "prevardziite" Jas od vreme na vreme se pojavuvav na sajtov ke me zeznese nekoj i ke se izgubev porano poveke kupuvav ne bev tolku po prodazbi 😁 kako i da e ...toj ni e mentalitetot i preku fb da prodavas(kupuvas)i tuka da prodavas-kupuvas lugeto vo drzavickava se tie toj ni e mentalitetot da raskazauvam deshavki nema da mi veruvate ama pak tuka ke vidis ima mn negativni ke procenis situacija kolku mozes dali sakas da sorabotuvas so nekogo ili ne iii najbitnoto ne se nervirajte ne vredi
2019 03 29
Да мила тоа е тоа, неможе да се смени ништо освен да си внимаваме со кого соработуваме. Инаку на сајтов сум од самиот почеток 😘
2019 03 29
Epa mila verojatno podobro gi znaes rabotite od mene na sajtov 😊 jas sum nekade od 2014 ama sepak ke se pojavev poveke za kupuvanje otkolku za prodavanje vo 2016 mn jako me zeznaa "novi" demek ama izvadeni kako od kontejner so dupki 😁 shok 😊se izgubiv podolgo vreme i sea kupuvanje samo licni sredbi a i taka mi e i poubavo i za prodazba na lice mesto otvori vidi duri i na clenki koi kupuvale od mene neli u kesa i ne otvaraat jas samata im vikam otvori vidi proveri Kako i da e sekoj e prikazna za sebe sum imala i ubavi sorabotki (duri mislam i deka se pobrojni) i ubavi iskustva seuste ima mnogu fer i korektni clenki i kako kupuvaci i kako prodavaci
2019 03 29
Епа јас некаде од 2012 год не ми текнува баш точно но одприлика од тогаш сум на странава и имав безброј успешни соработки. Во минатите години ми се случуваше кога ќе правам размена да добијам алишта буквално извадени од контињер непријатна миризба, искинато, не е тоа тоа што си го порачал. Но немаше баш толку измами како сега, сега е друга приказна секој втор е измамник 😊 Катастрофа ради тоа избегавам размена преку карго, само лично. Ке видеме до каде ке тера само сега нема повеќе да се замарам со личности што се гледа дека не се заинтересирани за купување, и пред се ке гледам што повеќе да внимавам на тие неодговорни личности но колку ке успее човек во тоа не се знае, бидеќи сега и членки со по повеќе позитивни коментари знаат да те зафркнат. 🙄
2019 03 29
Mila toj sto saka da kupi ke kupi pa makar i so skrsena noga ke dojde :) zboruvam od svoe licno iskustvo koga sum sakala nesto da kupam AnaJana me pamtis? :) ma da odamna bese :)
2019 03 29
Можеби милаа онака како во сеќавање одамна беше поминаа без број купувачи/продавачи на сајтов ама на некои ке се сеќаваш сигурно. Јас бев HristinaKika но веќе 4 години го имам овај профил можеби и повеќе не се сеќавам точно! Но за се си во право баш како што рече и претходно!
2019 03 29
a ako bese so ime i prezime so slika so telefonski broj profilot me interesira pak ke se lazese i prodavase na istiot nacin m? vaka ni semejstvoto ne im znae na nekoi sto pravat
2019 03 29
Za FashionTrend1 imam samo pofalni zborovi Devojka od zbor sekogas spremna za sorabotka i za popust i za brz odgovor a za artiklite nema komentar kako sto e opisano taka i ke go dobies samo pofalni zborovi A za prodazbata na sajtov veke e izlishno da komentiram 😕 nema veke ni sorabotki a ni razbiranje za zal 😯
2019 03 29
> karlakarla: > a ako bese so ime i prezime so slika so telefonski broj profilot me interesira pak ke se lazese i prodavase na istiot nacin m? > vaka ni semejstvoto ne im znae na nekoi sto pravat Verojatno ne bi se lazelo tolku mila ...kojznae... Ma da vi teknuva li na edna pred godina ipol dve na fb bese suncica canm ili taka nesto potpisana ja rugase koj stigne pola drzava ja izmami taa i so svoi sliki i profil "operirase"...taka da mozno e i toa da ne e presudno 🤔
2019 03 29
> AnnaBanana: > > karlakarla: > > a ako bese so ime i prezime so slika so telefonski broj profilot me interesira pak ke se lazese i prodavase na istiot nacin m? > > vaka ni semejstvoto ne im znae na nekoi sto pravat > Verojatno ne bi se lazelo tolku mila ...kojznae... > Ma da vi teknuva li na edna pred godina ipol dve na fb bese suncica canm ili taka nesto potpisana ja rugase koj stigne pola drzava ja izmami taa i so svoi sliki i profil "operirase"...taka da mozno e i toa da ne e presudno 🤔 imas pravo koj laze laze i so slika i so adresa i so sve😉😉
2019 03 29
1 2 Следно