Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

За членовите на mojagarderoba.mk /

Vase mislenje ?

Zdravo devojki , ne sakam da siram negativna energija , nitu pak da obvinuvam nekogo, no malku bev razocarana denes koga sakav da kupam eden artikl koj voopsto nemase vrska so slikata, za zal nasata sorabotka ne se ostvari tokmu poradi ovaa pricina. Ve molam kazete mi dali e fer da se stavaat sliki od internet koi ni vo najmala raka nemaat vrska so toa sto se prodava (nitu modelot, nit bojata a da ne zboruvam za dezenot)? Neli se cuvstvuvate izlazeni ? Da... vistina e deka kje kliknuvaat povekje luge na toj artikl bidejki slikata e privlecna, no koga kje go vidat vistinskiot artikl ostava mnogu los vpecatok za vas kako prodavac. Jas mislam deka ako vekje se stava slika od internet, toa da bide navedeno vo opisot, i da... sekako da ima slika i od artiklot sto go prodavate. Imajte ubav vikend <3
2020 02 09
👍
2020 02 09
Се сложувам. Мое мислење е дека фотографијата од интернет е оправдана само доколку таа е од потполно истиот артикл кој што се продава (превземена од официјалниот или некој друг продажен сајт на брендот) и доколку целта е да се прикаже како стои артиклот или пак која е продажната цена на истиот. Секако откако ќе се прикачи таква фотографија, наредните треба да бидат од артиклот кој што го продава членката, а не да стои само фотографијата од интернет, макар и да станува збор за сосема нов со етикета артикл.
2020 02 10
> vesna1234: > Се сложувам. Мое мислење е дека фотографијата од интернет е оправдана само доколку таа е од потполно истиот артикл кој што се продава (превземена од официјалниот или некој друг продажен сајт на брендот) и доколку целта е да се прикаже како стои артиклот или пак која е продажната цена на истиот. Секако откако ќе се прикачи таква фотографија, наредните треба да бидат од артиклот кој што го продава членката, а не да стои само фотографијата од интернет, макар и да станува збор за сосема нов со етикета артикл. Tocno taka, i jas objavuvam artikli so sliki prevzemeni od net ili stranata na brendot, no toa sekogas e navedeno vo opisot i sekogas stanuva zbor za potpolno isiot artikl.
2020 02 10
jas mislam deka voopsto ne treba da se stavaat sliki od net zs i slikite od net lazat ..se e tamu ubavo a koga ke go poracas ne e bas tolku ubavo vek i ne otvaram stom vidam takva slika slikaj toa sto prodavas za dr nema potreba
2020 02 10
I mene me iritira, marketinski trik a za nas gubenje vreme.
2020 02 11
Dokolku e istiot proizvod mislam deka e vo red Licno stavam sliki od net samo koga e bukvalno istiot proizvod i redovno prakam sliki pri komunikacija dokolku ima zainteresirani
2020 02 22
nikako ne e doro da se stavat sliki od internet ipak ne se novi proizvodi
2020 04 02
Mislam deka sekogas treba da se stavat vistinskite sliki od proizvodot a od na internet samo ako sakaat da pokazuvaat kako stoi oblekata, i se razbira deka da e istiot proizvot > purplethings22: > Zdravo devojki , ne sakam da siram negativna energija , nitu pak da obvinuvam nekogo, no malku bev razocarana denes koga sakav da kupam eden artikl koj voopsto nemase vrska so slikata, za zal nasata sorabotka ne se ostvari tokmu poradi ovaa pricina. > Ve molam kazete mi dali e fer da se stavaat sliki od internet koi ni vo najmala raka nemaat vrska so toa sto se prodava (nitu modelot, nit bojata a da ne zboruvam za dezenot)? > Neli se cuvstvuvate izlazeni ? Da... vistina e deka kje kliknuvaat povekje luge na toj artikl bidejki slikata e privlecna, no koga kje go vidat vistinskiot artikl ostava mnogu los vpecatok za vas kako prodavac. > Jas mislam deka ako vekje se stava slika od internet, toa da bide navedeno vo opisot, i da... sekako da ima slika i od artiklot sto go prodavate. > Imajte ubav vikend <3
2020 04 11
Jas gledam da ne otvaram vekje, nekolku pati otvoriv, slikata od internet edno, a produktot so go prodava totalno drugo. Podobro obleci go I slikaj go taka. Mene povekje me iritira koga prvata slika e close up na etiketata, kao okej, brend bilo. Nekoj go gleda toa, Jas ne, ama smetam prva slika treba da e cisto od proizvodot, cel ili delumna, da se gleda Sto se prodava a ne etiketata
2020 05 20