Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

mojagarderoba.mk /

Помош за страницата /

ЗА ВЕЧНОТО ЛАЖЕЊЕ НА МГ

> Katjusha1: > Dzabe taktiki,najpartal parce sum zemala od tipka so super pozitivni komentari. Pa si vikam...kako se lazeme..ni nema ramni. I ne pisav negativen...zasto si rekov,deka sigurno,bar 50 posto od site tie dobile garant isto partal i nikoj ne komentiral negativno. Jas pisav za edna..sto prvo me izlaza za broj,pa bese novo a sieno, utepa so komentari pa uste i ona mi stavila negativen,jas krivata. A dovolno bese da se izvinese. > Taka da...lazenje na kilo,partali na ton, a dobti i cesni na minimum da da i jas se nerviram za toa, duri edna clenka se zalese, ne samo negativen sto i vratila taa sto ja zeznala so staro i iznoseno, tuku i zvonele ja maltretirale po telefon posle.... ne mozeme da se zashtitime, mozete vo poraki da mi pisete koj ve zeznal, bas, bidekji se edni isti se vrtat. inaku da mene me imaat izlazano 5 clenki so lom artikli od koi so edna edvaj se razbravme da go vratam. I 2/3 probale ama ne im uspealo.. Site 5 clenki imaa vo momentot samo pozitivni komentari, del od niv okolu 100... posle toa pocnaa da se pojavuvaat sporadicni negativni komentari
2020 06 07
Najpartal garderoba sum zemala od clenka na koha uste malku i zvezdi ke i simnat ovde. Sum pisala i jas ubavi zborovi,ne odrekuvam. I eden den ke gi izbrisam poxitivnite prepoeaki,ama negativni ne pisuvam... zasto na takva partal garderoba 300 poxitivni komentari...ovde nekoj nekogo strasno po"""ava 😡 Taka da... neka produzo taka... retko sega nesto da se resam.. epten treba da sum sigurna.. Vtora cudna rabota... od edna tipka zemav eden artikl super bonbona.. naredniot pat, demek novi farmerki brend...sto da ti kazam, so 3_4 nosenha tolku lito izgledaat sto mi e sram do maalska prodavnica da gi oblecam. A brend da e vo takva sostojba treba da si go nosel 5 godini 😁😁😁 ama posle te fakhaat na ona..ednas zadovolna,posle ne ni proveruvas mnogu. A farmerkite ovde se najgolema prevara... a samo podotvorete dzebceto i ke vidite kolku vo boja izgubile. Ama kadno mi tekna mene ;) I taka ...gi ima povekje, za zwl...
2020 06 08
A naj ok mi se Supernova, Fashion_guru, Gardetoba_Nakit, Coco Chanel...Tifani Uzunovska ne e vekje aktivna, a imase prekrasni artikli.... I Sofi_Sofi mnogu fino devojce so edni od omilenite crni pantaloni sto sum gi nosela.. Za site nib samo najubavi zborovi ❤❤ I se toa bile super artikli za realni ceni,realni vo odnos na toa deka ova e sajt za polovna garderoba, a ne butik.
2020 06 08
> Katjusha1: > Najpartal garderoba sum zemala od clenka na koha uste malku i zvezdi ke i simnat ovde. Sum pisala i jas ubavi zborovi,ne odrekuvam. I eden den ke gi izbrisam poxitivnite prepoeaki,ama negativni ne pisuvam... zasto na takva partal garderoba 300 poxitivni komentari...ovde nekoj nekogo strasno po"""ava 😡 > Taka da... neka produzo taka... retko sega nesto da se resam.. epten treba da sum sigurna.. > Vtora cudna rabota... od edna tipka zemav eden artikl super bonbona.. naredniot pat, demek novi farmerki brend...sto da ti kazam, so 3_4 nosenha tolku lito izgledaat sto mi e sram do maalska prodavnica da gi oblecam. A brend da e vo takva sostojba treba da si go nosel 5 godini 😁😁😁 ama posle te fakhaat na ona..ednas zadovolna,posle ne ni proveruvas mnogu. A farmerkite ovde se najgolema prevara... a samo podotvorete dzebceto i ke vidite kolku vo boja izgubile. Ama kadno mi tekna mene ;) > I taka ...gi ima povekje, za zwl... samo da se nadovrzam na temata :) isto od clenka so mnogu pozitivni komentari tuka imam kupeno maska za mobilen pod naslov "nova" koja mi bese za poklon, na opisot pisuvase "neotpakovana", koga stignav doma imav sto da vidam .... pakuvanjeto od strana lepeno so selotejp , a maskata smenila boja (od prozirna vo zelena ) od nosenje, clenkata si ja cuvala kutijata i posle od strana ja piknala maskata vnatre otkako vekje ne i bilo korisna i izbledena i ja preprodala za "nova"....bidejki ne bese golema suma ne i pisav za da mi ja vrati no ostanav em izlazena em bez podarok...normalno ne ostaviv negativen zosto znaev deka kje mi vrati duplo i kje me vrega i pokraj toa sto jas bev ostetena, ponekogas pozitivnite komentari lazat, tuka ima mnogu clenki so malku pozitivni no sto stvarno prodavaat ubavi artikli.
2020 06 12
> purplethings22: > > Katjusha1: > > Najpartal garderoba sum zemala od clenka na koha uste malku i zvezdi ke i simnat ovde. Sum pisala i jas ubavi zborovi,ne odrekuvam. I eden den ke gi izbrisam poxitivnite prepoeaki,ama negativni ne pisuvam... zasto na takva partal garderoba 300 poxitivni komentari...ovde nekoj nekogo strasno po"""ava 😡 > > Taka da... neka produzo taka... retko sega nesto da se resam.. epten treba da sum sigurna.. > > Vtora cudna rabota... od edna tipka zemav eden artikl super bonbona.. naredniot pat, demek novi farmerki brend...sto da ti kazam, so 3_4 nosenha tolku lito izgledaat sto mi e sram do maalska prodavnica da gi oblecam. A brend da e vo takva sostojba treba da si go nosel 5 godini 😁😁😁 ama posle te fakhaat na ona..ednas zadovolna,posle ne ni proveruvas mnogu. A farmerkite ovde se najgolema prevara... a samo podotvorete dzebceto i ke vidite kolku vo boja izgubile. Ama kadno mi tekna mene ;) > > I taka ...gi ima povekje, za zwl... > samo da se nadovrzam na temata :) isto od clenka so mnogu pozitivni komentari tuka imam kupeno maska za mobilen pod naslov "nova" koja mi bese za poklon, na opisot pisuvase "neotpakovana", koga stignav doma imav sto da vidam .... pakuvanjeto od strana lepeno so selotejp , a maskata smenila boja (od prozirna vo zelena ) od nosenje, clenkata si ja cuvala kutijata i posle od strana ja piknala maskata vnatre otkako vekje ne i bilo korisna i izbledena i ja preprodala za "nova"....bidejki ne bese golema suma ne i pisav za da mi ja vrati no ostanav em izlazena em bez podarok...normalno ne ostaviv negativen zosto znaev deka kje mi vrati duplo i kje me vrega i pokraj toa sto jas bev ostetena, ponekogas pozitivnite komentari lazat, tuka ima mnogu clenki so malku pozitivni no sto stvarno prodavaat ubavi artikli. ah site da pocneme da pisuvame, sto gluposti ni se imaat sluceno ovde :(
2020 06 12
Okej e baranje dimenzii, ama koga artiklite se so premnogu niska cena, od 50den i 100den, chesto i novi,, a nekoj da mi bara dimenzii i poveke sliki ili i cenkanje duri mislam nema smisla, osobeno koga na slikata jasno se gleda artiklot i pishuva koja velichina e, a posle i na sredba da reche deka ne i/mu odgovara mislam gluposti, samo nepotrebni maltretiranja
2020 06 22
Ама зошто не пишувате негативни коментари, како што пишувате позитивни? Јас еве на нив се потпирам за дали сакам да остварам соработка и за купување и за продавање. Ништо не постигнувате ако тука се жалите а не оставите коментар. Објаснете ја ситуацијата и притоа ставете слики, па сами ќе проценат луѓето во која приказна да веруваат. Они треба да се срамат и пазат а не вие кој што сте платиле за нивното ѓубре. ОСТАВАЈТЕ НЕГАТИВНИ КОМЕНТАРИ, не за џабе е опцијата.
2020 06 25
> Lupusblue: > Ама зошто не пишувате негативни коментари, како што пишувате позитивни? Јас еве на нив се потпирам за дали сакам да остварам соработка и за купување и за продавање. Ништо не постигнувате ако тука се жалите а не оставите коментар. Објаснете ја ситуацијата и притоа ставете слики, па сами ќе проценат луѓето во која приказна да веруваат. Они треба да се срамат и пазат а не вие кој што сте платиле за нивното ѓубре. ОСТАВАЈТЕ НЕГАТИВНИ КОМЕНТАРИ, не за џабе е опцијата. zatoa sto maltretiraat, zvonat, dosagjaat se zakanuvaat zatoa ne pisuvame negativni komentari. Ovde ima mnogu umobolni zeni :(
2020 07 03
> Katjusha1: > Najpartal garderoba sum zemala od clenka na koha uste malku i zvezdi ke i simnat ovde. Sum pisala i jas ubavi zborovi,ne odrekuvam. I eden den ke gi izbrisam poxitivnite prepoeaki,ama negativni ne pisuvam... zasto na takva partal garderoba 300 poxitivni komentari...ovde nekoj nekogo strasno po"""ava 😡 > Taka da... neka produzo taka... retko sega nesto da se resam.. epten treba da sum sigurna.. > Vtora cudna rabota... od edna tipka zemav eden artikl super bonbona.. naredniot pat, demek novi farmerki brend...sto da ti kazam, so 3_4 nosenha tolku lito izgledaat sto mi e sram do maalska prodavnica da gi oblecam. A brend da e vo takva sostojba treba da si go nosel 5 godini 😁😁😁 ama posle te fakhaat na ona..ednas zadovolna,posle ne ni proveruvas mnogu. A farmerkite ovde se najgolema prevara... a samo podotvorete dzebceto i ke vidite kolku vo boja izgubile. Ama kadno mi tekna mene ;) > I taka ...gi ima povekje, za zwl... Isto i jas od clenka so nad 400 pozitivni tolku smrdosano fustance , dva pati go isprav i gnas mi e da go stavam seuste mi ide toa mirizbata :/
2020 07 27
> Jennche: > > Katjusha1: > > Najpartal garderoba sum zemala od clenka na koha uste malku i zvezdi ke i simnat ovde. Sum pisala i jas ubavi zborovi,ne odrekuvam. I eden den ke gi izbrisam poxitivnite prepoeaki,ama negativni ne pisuvam... zasto na takva partal garderoba 300 poxitivni komentari...ovde nekoj nekogo strasno po"""ava 😡 > > Taka da... neka produzo taka... retko sega nesto da se resam.. epten treba da sum sigurna.. > > Vtora cudna rabota... od edna tipka zemav eden artikl super bonbona.. naredniot pat, demek novi farmerki brend...sto da ti kazam, so 3_4 nosenha tolku lito izgledaat sto mi e sram do maalska prodavnica da gi oblecam. A brend da e vo takva sostojba treba da si go nosel 5 godini 😁😁😁 ama posle te fakhaat na ona..ednas zadovolna,posle ne ni proveruvas mnogu. A farmerkite ovde se najgolema prevara... a samo podotvorete dzebceto i ke vidite kolku vo boja izgubile. Ama kadno mi tekna mene ;) > > I taka ...gi ima povekje, za zwl... > Isto i jas od clenka so nad 400 pozitivni tolku smrdosano fustance , dva pati go isprav i gnas mi e da go stavam seuste mi ide toa mirizbata :/ da mirisaat na cigari i na pot, sramota, sramota ....posto site si pominuvaat nekazneto zatoa sme do tuka dojdeni :(
2020 07 31
Tie so nad 200 ili 300 pozitivni mi se... za so naj rezerva da bides sprema niv. Cast izuzetcuma 🙂 Nego.. ne znam koj prasa ovde zasto ne pisivame negativni komentari. Eve neka vidi, na moeto negativno iskustvo sto se ne iznapisala tipkata.. na nejzina greska. Uste i sirotinja me napravi, iako da e svesna nikogas ne bi si poigruvala so nemastijata, ne e toa za majtap i ne e grev. I iako.. vo naseto dogovaranje tie , parite, ne bea spomnati nitu ednas. Ama izmisli trista filmovi , i da ne postojat ovie skrinsotovi, bas ke ne znaes na koj da mu veruvas. Taka da.. da bese usno dogovaranje... dzabe ti e se, moze rezil da te napravi ,ni kriva ni duzna. I neprijatno e plus, da citas takvi nevistini i nebulozi za sebe. Iako e ova samo net.. sepak ovde si ostvaruval sredbi so nekogo, si stvoril nekoja komunikacija, nekoe poznanstvo .. i ti rusi bezveze ugled
2020 08 02
> Natka888: > Јас само ќе се надоврзам на сѐ ова што пишавте. Покрај сите тие работи, цените до плафон. На никакви износени и излезени од мода парчиња. Смешки. Мислиш во Зара купуваш, во Манго. Нереалноста на цените и тоа како влијае на нефункционирањето на странава. Имам јас доста работи купувано, има стварно некои прекрасни членки, сум купила скроз нови артикли по многу пристапни цени, но исто така сум купила и партали, за во канта што не вределе ни третина. > Знак прашање е самк кога ќе се освестат луѓево, до тогаш ниту ќе се продава ниту ќе се купува како порано :)
2020 08 19
Zdravo,dali nekoj moze da mi.pomogne so problem na stavanje na artikli za prodazba? Nisto ne mozam da prikacam
2020 08 25
> Anita555: > Isto taka treba da se otvori i grupa na ,,somnitelni" kupuvaci. Clenki koi sto baraat dimenzii,merenje-premeruvanje,pa cenkanje.Ednostavno da ne si go gubime vremeto so tie sto ni na kraj pamet ne im e da kupat nesto. tocno, mnogu clenki mi imat piseno za dimenzii i slicni raboti i na kraj ne ni vrakaat .
2020 12 04
1 2