Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

Информации за корисниците /

За членовите на mojagarderoba.mk /

STO PRAVIME SO KLIKACITE NA "SAKAM"??

Dragi moi, dva meseci sum tuka i vekje se iznagledav na se i sesto. Od start se postaviv korektno, iskreno gi objasnuvam artiklite, sekogas ostavam prostor za dogovor, stojam zad sekoj zbor. Imav srekja da zapoznaam i sorabotuvam so prekrasni clenki, zaradi niv resiv da ostanam na sajtov. No, na mg ima ogromen broj bezobrazni, lazlivi i neseriozni clenki, na koi, spored mene, mestoto ne im e tuka. Osobeno se iritantni onie sto klikaat SAKAM, im go cuvate artiklot, prakjate broj za kontakt ( neli, lugje sme, da bideme fer) i potoa isceznuvaat bez zbor kako fantomi. Takvite se ili kompletno nezapoznaeni so znacenjeto na ova kopce (tie se vo pomal broj) ili pak se bez osnovna domasna i opsta kultura i ne im e gajle sto nivnoto izzivuvanje kon nekogo e cin na ekstremna - prostete, moram da kazam - zloba i prostotilak. Ne znam dali adminot na sajtov e aktiven, no koga bi mozela, jas najstrogo bi gi kaznuvala klikackite na GO SAKAM OVA sto povekje od tripati kliknale na razni profili, a potoa ne bile dostapni za sorabotka. Ete, ako nekoj procita, vo red, ako ne, pak e vo red, sakav samo da go iskazam svojot revolt vo imeto na site cesni clenki sto prodavaat ili kupuvaat na dostoinstven i korekten nacin.
2020 12 27
А, што правиме со ѓубрињата кои ги продаваат ? Износени, од времето на Тито, никакви со цени до плафон. Странава стана тотален ужас. Генерализирам, ништо лично кон Вас. :) Јас имам и доста лошо искуство со купување од тука и заради такви некои членки многу се откажаа од странава. Но, како и да е, Ви посакувам среќни и убави празници и многу успешни соработки вам драга ❤️
2020 12 27
> Natka888: > А, што правиме со ѓубрињата кои ги продавате? Износени, од времето на Тито, никакви со цени до плафон. Странава стана тотален ужас. Se soglasuvam, draga. Vi blagodaram sto mi pisavte da mi kazete deka zboruvate generalno i ne mi se obrakjavte licno. 😊 Bidejkji i dvete imame cesen odnos kon stranicava, se nadevam na nekoja idna sirabotka. Vam i na site korektni clenki na MG vi posakuvam uste , mnogu, mnogu uspesni kupoprodazbi.
2020 12 29
Убаво се’ сте напишале. Јас само ќе додадам дека има и такви кои Ви кажуваат да резервирате производ,дека ќе го купат,давате телефон за контакт и на крај без никакво објаснување дека се предомислиле и не планираат да купат,едноставно ги нема.Не ви ни испраќаат никаква порака. А морам да нагласам дека претходно бараат намалување на цената.Секогаш,без исклучок. Ваквите се безобразни и во недостиг на основна култура. Инаку,на странава сум имала многу соработки,пред се ,имам многу пријатни и позитивни искуства. Среќни празници на сите и останете во добро здравје!
2020 12 29
Da e samo kliknuvanjeto GO SAKAM nema da bide problem Ama odredeni clenovi ( se nadevam ke se prepoznaat) baraat dimenzii , dopolnitelni sliki itn....za da na kraj gi snema, gi prasuvam odgovaraat li dimenziite , videno a nema nikakov odgovor Toa e obicen prostakluk, nemanje osnovna kultura da se kaze edno NE BLAGODARAM ili samo BLAGODARAM kako nekoi kjutuci prasuvaat dobivaat odgovor i tolku Ne se zamaram vekje so stranava Na FB imam fan page kade sto odlicno mi odi i od ovde vekje dignav race
2020 12 30
neznam no sto pravime i so prodavacite ? ja molam edna da mi odgovori za eden laptop 'od svedska' da mi odgovori na prasanja sto ,kako,cena ..sepak mora da znam sto bi kupila ..da ne e nekoj prastar sto nema damoze da se koristi no ete nitu odgovara nisto taka da tuka se e turli tava sto bi rekle no ima i fini clenki so koi moze da se razberes
2021 01 04
> RebeccA123: > Убаво се’ сте напишале. > Јас само ќе додадам дека има и такви кои Ви кажуваат да резервирате производ,дека ќе го купат,давате телефон за контакт и на крај без никакво објаснување дека се предомислиле и не планираат да купат,едноставно ги нема.Не ви ни испраќаат никаква порака. > А морам да нагласам дека претходно бараат намалување на цената.Секогаш,без исклучок. > Ваквите се безобразни и во недостиг на основна култура. > Инаку,на странава сум имала многу соработки,пред се ,имам многу пријатни и позитивни искуства. > Среќни празници на сите и останете во добро здравје! Za zal, draga, mnogu clenki se isklucitelno nekorektni i ne razmisluvaat deka so toa sto im gi rezervirame artiklite, avtomatski gubime seriozni kupuvaci. Isceznuvaat bez zbor i malku e da se kaze deka se bezobrazni, toa e odraz na elementaren nedostatok na domasno vospituvanje. Mene nekolku pati takvi "mi naletuvaa" na profilot i kako po pravilo, mi pravea zbrki i na krajot - steta. Nikomu ne mu posakuvam takvi kupuvaci. Podobra 2021 so mnogu zdravje, ljubov i ubavi sorabotki vi posakuvam od srce.
2021 01 06
> ananikol: > Da e samo kliknuvanjeto GO SAKAM nema da bide problem > Ama odredeni clenovi ( se nadevam ke se prepoznaat) baraat dimenzii , dopolnitelni sliki itn....za da na kraj gi snema, gi prasuvam odgovaraat li dimenziite , videno a nema nikakov odgovor > Toa e obicen prostakluk, nemanje osnovna kultura da se kaze edno NE BLAGODARAM ili samo BLAGODARAM > kako nekoi kjutuci prasuvaat dobivaat odgovor i tolku > Ne se zamaram vekje so stranava > Na FB imam fan page kade sto odlicno mi odi i od ovde vekje dignav race Draga ananikol, zaradi site nas sto razmisluvame i dejstvuvame korektno, ne otkazuvajte se od stranicava. Ako dobrite clenki si zaminat, ke "cvetaat" manipulantite, lazlivcite i lovcite vo matno. Pozdrav i veseli praznici.
2021 01 06
> go--999: > neznam no sto pravime i so prodavacite ? > ja molam edna da mi odgovori za eden laptop 'od svedska' da mi odgovori na prasanja sto ,kako,cena ..sepak mora da znam sto bi kupila ..da ne e nekoj prastar sto nema damoze da se koristi no ete nitu odgovara nisto > taka da tuka se e turli tava sto bi rekle > no ima i fini clenki so koi moze da se razberes Zaradi finite clenki, kako sto velite, treba da se opstoi. Stranicava e odlicno zamislena, treba samo admin sto ke prezeme kontrola i ke sankcionira nekorektnost. Ubavi sorabotki vi posakuvam.
2021 01 06
Zdravo devojki, mi se sluchi i prviot naj nemil nastan na MG, so edna chlenka.. imav porachano "original" klips na pandora, mi stiga falsh, pa mi se nafati da i go vratam po shto od 12ti ne ja podiga pratkata kao bila pozitivna na covid i na 26ti kje ja podignela... pomina i 26ti nea ja nema nikade i pisham pak so arno sepak lugje sme, no nishto me ostava na seen za na kraj da me blokira na viber i na povici, i ostavam negativen komentar poddrzhan so dokazi od sliki po shto dotichnata mi ostava i mene negativen komentar, na koj osnov? Shto me izmanipulura maksimalno i shto treba troduplo kargo da plakjam? Ve molam da me upatite shto mozham da napravam, dali adminot e aktiven na stranava.. Inache sekoja chest na chesni devojki shto gi ima na stranicata i poradi koj seushte imam volja da ostanam tuka❤
2021 01 27
> Lina96: > Zdravo devojki, mi se sluchi i prviot naj nemil nastan na MG, so edna chlenka.. imav porachano "original" klips na pandora, mi stiga falsh, pa mi se nafati da i go vratam po shto od 12ti ne ja podiga pratkata kao bila pozitivna na covid i na 26ti kje ja podignela... pomina i 26ti nea ja nema nikade i pisham pak so arno sepak lugje sme, no nishto me ostava na seen za na kraj da me blokira na viber i na povici, i ostavam negativen komentar poddrzhan so dokazi od sliki po shto dotichnata mi ostava i mene negativen komentar, na koj osnov? Shto me izmanipulura maksimalno i shto treba troduplo kargo da plakjam? > Ve molam da me upatite shto mozham da napravam, dali adminot e aktiven na stranava.. Draga Lina96, mnogu zalam sekogas koga ke procitam za necija nekorektnost i nefer odnos na stranicava. I jas apeliram do adminot da stavi nekakov red vo odnos na nesovesnite clenki. Relativno nova sum tuka, no gledam deka porano imalo i blokiranje na odredeni profili zaradi lazenje, proneveri i rusenje na rejtingot na MG. Se nadevam deka nekoj od odgovornite gi cita nasite komentari i konecno ke se resi da reagira na soodveten nacin. Pozdrav, vi posakuvam da ne vi se povtori negativnovo iskustvo.
2021 01 28
> Valeria5: > Dragi moi, dva meseci sum tuka i vekje se iznagledav na se i sesto. Od start se postaviv korektno, iskreno gi objasnuvam artiklite, sekogas ostavam prostor za dogovor, stojam zad sekoj zbor. Imav srekja da zapoznaam i sorabotuvam so prekrasni clenki, zaradi niv resiv da ostanam na sajtov. No, na mg ima ogromen broj bezobrazni, lazlivi i neseriozni clenki, na koi, spored mene, mestoto ne im e tuka. Osobeno se iritantni onie sto klikaat SAKAM, im go cuvate artiklot, prakjate broj za kontakt ( neli, lugje sme, da bideme fer) i potoa isceznuvaat bez zbor kako fantomi. Takvite se ili kompletno nezapoznaeni so znacenjeto na ova kopce (tie se vo pomal broj) ili pak se bez osnovna domasna i opsta kultura i ne im e gajle sto nivnoto izzivuvanje kon nekogo e cin na ekstremna - prostete, moram da kazam - zloba i prostotilak. Ne znam dali adminot na sajtov e aktiven, no koga bi mozela, jas najstrogo bi gi kaznuvala klikackite na GO SAKAM OVA sto povekje od tripati kliknale na razni profili, a potoa ne bile dostapni za sorabotka. Ete, ako nekoj procita, vo red, ako ne, pak e vo red, sakav samo da go iskazam svojot revolt vo imeto na site cesni clenki sto prodavaat ili kupuvaat na dostoinstven i korekten nacin. Се согласувам од збор до збор, навистина не знам зошто воопшто кликнуваат ГО САКАМ ОВА кога после тоа воопшто не враќаат на пораките. Крајно несериозно и безобразно. Се случува некогаш и по грешка да се кликне, но барем нека се извинат и тоа е тоа.
2021 03 04
> Valeria5: > Dragi moi, dva meseci sum tuka i vekje se iznagledav na se i sesto. Od start se postaviv korektno, iskreno gi objasnuvam artiklite, sekogas ostavam prostor za dogovor, stojam zad sekoj zbor. Imav srekja da zapoznaam i sorabotuvam so prekrasni clenki, zaradi niv resiv da ostanam na sajtov. No, na mg ima ogromen broj bezobrazni, lazlivi i neseriozni clenki, na koi, spored mene, mestoto ne im e tuka. Osobeno se iritantni onie sto klikaat SAKAM, im go cuvate artiklot, prakjate broj za kontakt ( neli, lugje sme, da bideme fer) i potoa isceznuvaat bez zbor kako fantomi. Takvite se ili kompletno nezapoznaeni so znacenjeto na ova kopce (tie se vo pomal broj) ili pak se bez osnovna domasna i opsta kultura i ne im e gajle sto nivnoto izzivuvanje kon nekogo e cin na ekstremna - prostete, moram da kazam - zloba i prostotilak. Ne znam dali adminot na sajtov e aktiven, no koga bi mozela, jas najstrogo bi gi kaznuvala klikackite na GO SAKAM OVA sto povekje od tripati kliknale na razni profili, a potoa ne bile dostapni za sorabotka. Ete, ako nekoj procita, vo red, ako ne, pak e vo red, sakav samo da go iskazam svojot revolt vo imeto na site cesni clenki sto prodavaat ili kupuvaat na dostoinstven i korekten nacin. Mnogu ubavo kažano i opišano, za žal, so čest na isklučoci, vistinito.
2021 03 15
> Lina96: > Zdravo devojki, mi se sluchi i prviot naj nemil nastan na MG, so edna chlenka.. imav porachano "original" klips na pandora, mi stiga falsh, pa mi se nafati da i go vratam po shto od 12ti ne ja podiga pratkata kao bila pozitivna na covid i na 26ti kje ja podignela... pomina i 26ti nea ja nema nikade i pisham pak so arno sepak lugje sme, no nishto me ostava na seen za na kraj da me blokira na viber i na povici, i ostavam negativen komentar poddrzhan so dokazi od sliki po shto dotichnata mi ostava i mene negativen komentar, na koj osnov? Shto me izmanipulura maksimalno i shto treba troduplo kargo da plakjam? > Ve molam da me upatite shto mozham da napravam, dali adminot e aktiven na stranava.. > Inache sekoja chest na chesni devojki shto gi ima na stranicata i poradi koj seushte imam volja da ostanam tuka❤ Затоа треба да има копче да се пријави членот, и ако некој направи такво нешто и имате доказ за тоа, тогаш треба админот да ги блокира тие членови. Затоа повеќе сакам рака на рака да си ги земам артиклите и да ги видам пред да ги купам кога имам прилика. Посебно ако е за поскап артикл.
2021 04 22
Sekako deka mozete da prijavite kaj glavniot admin ili kaj mene. Posle evaluacija na sostojbata, dokolku se dokaze deka e samo "vratka" bez argumenti, komentarot na doticnata licnost ke bide izbrisan. Pozdrav.
2021 04 27
1 2