Профил Подесувања Репутација Разговори Омилени Одјави се

Форум /

mojagarderoba.mk /

Помош за страницата /

Кој ги брише нашите огласени производи???

Непријатно сум изненадена нешто и сакам да ве прашам и да споделам искуства со вас. Дали ви се им случено некој ваш артикал да го снема од вашиот профил,а притоа Вие не сте го избришле? Јас сега приметив дека еден производ кој неодамна го имам објавено,не е повеќе на странава и во листата на производи кои ги имам објавено. Сакам да прашам,иако мислам дека нема администратор на сајтов,но сепак,кој може да влезе во мојот профил и да избрише артикал,а тоа не сум јас?Доколку производот е спорен или не му е местото тука,најмалку што заслужувам е објаснување зошто некој го тргнал од странава. И дали е само случај кај мене или се има случено уште кај некого?
2021 02 28
И мене вчера ми се случи истото, но помислив дека по грешка сум го избришала бидејќи не ми беше логично да биде поинаку.
2021 02 28
> vesna1234: > И мене вчера ми се случи истото, но помислив дека по грешка сум го избришала бидејќи не ми беше логично да биде поинаку. Помислив и јас на тоа,но штом и кај Вас се случува,не е грешка. Овој сајт фвункционира благодарение на членовите,мислам дека заслужуваме објаснување,ако ништо друго.
2021 02 28
И кај мене е ист случај, скоро половина од артиклите ми се избришани. Во ЧПП го најдов ова https://mojagarderoba.mk/help/17/zoshto-moyata-reklama-e-izbrishana
2021 03 01
Hi everyone, The site is being cleaned from the items that are not allowed such as pics from the Internet - copyright claims, commercial sale, items that don't have a category of their own such as pots, pans, and everything that is not clothes, shoes, cosmetics, bags etc. Thank you for following the rules 🙂 We are looking for a full time moderator so you can apply by sending your CV to [email protected] ✌️
2021 03 01
Dear VandaF, in my opinion the rules should not be applied selectively , there are still images on the site that are not allowed.
2021 03 01
> VandaF: > Hi everyone, > The site is being cleaned from the items that are not allowed such as pics from the Internet - copyright claims, commercial sale, items that don't have a category of their own such as pots, pans, and everything that is not clothes, shoes, cosmetics, bags etc. > Thank you for following the rules 🙂 > We are looking for a full time moderator so you can apply by sending your CV to [email protected] > ✌️ In my case the item that was deleted was neither in a category that is not allowed nor did it contain pics from the Internet.
2021 03 01
Vanda, За поздрав е ако сте решиле да го средите сајтов,долго време членките се оставени сами на себе,еден куп лажни продавачи,спам пораки и производи на кои не им е местото тука. Слободно бришете се’ што се коси со принципите на кои се темели оваа страна,но немојте селективно. Се надевам дека на конкурсот кој сте го објавиле за модератор ќе се пријават квалитетни кандидатки кои ќе бидат достапни за членовите и ја поддржувам секоја една која е членка на странава и го разбира нејзиното функцинирање. Гледам дека добро сте ме разбрале што пишувам и затоа ќе продолжам да пишувам на македонски јазик,не е лошо и Вие да се потрудите истото,кога веќе сте тргнале да ги оправате работите,не секој Ве разбира што сакате да кажете. Поздрав.
2021 03 01
Dear ladies, yes, the categories are being cleaned one by one, it is done manually so some of the stuff is going to be deleted sooner, and other stuff later. It's just the way it is because there is no way to isolate just the Internet pics etc.
2021 03 01
Možeše, barem nekoe izvestivanje da se piše, so najava. Konkretno, od mojot profil se izbrišani tri strani od koi del se knigi i drugite oglasi so prvata slika od net, vtorata, tretata, itn slika bea od realniot izgled na proizvodot. Na tie oglasi imav i dimenzii koi ne gi čuvam nikade. Ne gledam nikakov napredok na stranava, zatoa i poretko go sledam sajtov i nemav primeteno deka imam izbrišani artikli. Me raduva toa što ke ima nov moderatot i se nadevam ke se vovede KONEČNO nekoj red na stranava vo sorabotka so členovite i prifakjanje na nekoi naši idei za podobro funkcioniranje na ovoj sajt.
2021 03 01
I'm here until we find a new person to work on this site full time, and a helper. So we're looking for two people ;) We do not allow Internet pictures because of copyright laws, and books can't be on site because we didn't imagine the site that way. Soon we are getting some more categories, but until then we stick to the ones we've got. I noticed you have a children's books section but it's not allowed on other sites.
2021 03 02
> VandaF: > I'm here until we find a new person to work on this site full time, and a helper. So we're looking for two people ;) > We do not allow Internet pictures because of copyright laws, and books can't be on site because we didn't imagine the site that way. Soon we are getting some more categories, but until then we stick to the ones we've got. > I noticed you have a children's books section but it's not allowed on other sites. Please put the salary and work duties publicly so I canrecomend it.
2021 03 02
> RebeccA123: > Непријатно сум изненадена нешто и сакам да ве прашам и да споделам искуства со вас. > Дали ви се им случено некој ваш артикал да го снема од вашиот профил,а притоа Вие не сте го избришле? > Јас сега приметив дека еден производ кој неодамна го имам објавено,не е повеќе на странава и во листата на производи кои ги имам објавено. > Сакам да прашам,иако мислам дека нема администратор на сајтов,но сепак,кој може да влезе во мојот профил и да избрише артикал,а тоа не сум јас?Доколку производот е спорен или не му е местото тука,најмалку што заслужувам е објаснување зошто некој го тргнал од странава. > И дали е само случај кај мене или се има случено уште кај некого? Еве и кај мене има 4 избришани. Мобилен телефон и сл. Да не отворивте тема немаше да забележам.
2021 03 02
> RebeccA123: > > vesna1234: > > И мене вчера ми се случи истото, но помислив дека по грешка сум го избришала бидејќи не ми беше логично да биде поинаку. > Помислив и јас на тоа,но штом и кај Вас се случува,не е грешка. > Овој сајт фвункционира благодарение на членовите,мислам дека заслужуваме објаснување,ако ништо друго. Istoto e i kaj.mene, pocituvana. Cesno postiram i sum maksimalno korektna, veruvam kako i vie i mnogu drugi clenki na mg. Smetam deka zasluzuvame fer najava i predupreduvanje pred nekoj da se drzne da ni brise artikli od nasata privatna stranica. Poddrzuvam sekakva inicijativa za organizacija, se nadevam na mnogu novi zaednicki sorabotki, za dobroto na site nas tuka. Pozdrav.
2021 03 02
I kaj mene se izbrishani sliki
2021 03 03
1 2 3 4 Следно